شیوع کرونا در کشور باعث شد تا رسانه‌های خارجی مانند گذشته برای به راه انداختن جنگ روانی به هر حربه‌ای از جمله دروغ‌گویی چنگ بزنند.

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، ویروس کرونا حدود ۳ ماه پیش از شهر ووهان چین کشف و در همان زمان شیوع پیدا کرد، به نحوی که تا امروز بیش از ۶۰ کشور جهان را با خود درگیر کرده و شمار زیادی به آن مبتلا شده‌اند.

موج‌سواری رسانه‌های بیگانه بر موج کرونا در ایران

یکی از کشور‌هایی منطقه غرب آسیا، ایران است که با این ویروس دست به گریبان شده و مسولان تمام تلاش خود را به کار بسته‌اند تا کرونا ویروس را کنترل کنند.

موج‌سواری رسانه‌های بیگانه بر موج کرونا در ایران

طبق گفته مسئولان وزارت بهداشت تاکنون ۲ هزار و ۳۳۶ نفر به ویروس کرونا مبتلا شدند که از این بین ۷۷ نفر متاسفانه فوت شدند، این در حالی است که ۴۳۵ نفر براساس آمار این ویروس را شکست دادند و پس از بهبود از بیمارستان‌ها مرخص شدند.

موج‌سواری رسانه‌های بیگانه بر موج کرونا در ایران

نکته جالب این است که از همان روز نخست کشف اولین مورد ابتلا به کرونا ویروس در ایران رسانه‌های غربی که ادعای آزادی دارند دوباره مانند پروژه قبلی خود مبنی بر ایران هراسی کار خود را آغاز کردند و با انتشار اخبار جعلی و کذب در مورد آمار مبتلایان به این ویروس و تعداد افراد فوت شده در کشور، قصد تشویش ذهن مردم و خدشه به امنیت کشور را داشته و دارند.

موج‌سواری رسانه‌های بیگانه بر موج کرونا در ایران

بی بی سی فارسی پرچم‌دار انتشار اخبار دروغ درباره ویروس کرونا در ایران

بی بی سی فارسی، این رسانه انگلیسی که با پول مقامات ارشد این کشور با هدف ضربه به جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کند، همزمان با شیوع کرونا و اعلام آمار مبتلایان و افراد فوت شده توسط وزارت بهداشت، دست به کار شد و در چندین نوبت خبری به این موضوع پرداخت، این رسانه سعی کرد با حضور افراد به ظاهر کارشناس و یا انتشار اخبار نادرست در سایت خود این موضوع را در ذهن مردم جا بیاندازد که آمار کرونا ویرس بیشتر از آمار‌های رسمی است.

موج‌سواری رسانه‌های بیگانه بر موج کرونا در ایران

این رسانه پس از انتشار توییتی مبنی بر مشاهده نشدن موردی از ابتلا به ویروس کرونا در ایران توسط کیانوش جهانپور سخنگوی وزارت بهداشت شروع به موج سواری کرد و با انتشار یک خبر فوری، اما جعلی سعی بر ایجاد فضایی ملتهب ناشی از احتمال شیوع ویروس کرونا در جامعه ایران کرد.

موج‌سواری رسانه‌های بیگانه روی کرونا در ایران

موج‌سواری رسانه‌های بیگانه بر موج کرونا در ایران

در ادامه مسیر هم بازی این رسانه که جدیدا در اختیار عربستان سعودی قرار گرفته با اخباری، چون نگرانی مردم از شیوع ویروس کرونا و ارائه آمار واهی برای نمایش درصد قربانیان کرونا در ایران ادامه پیدا کرد که با پاسخ مسئولان وزارت بهداشت روبه‌رو شد.

موج‌سواری رسانه‌های بیگانه بر موج کرونا در ایران

ایران اینترنشال به دنبال بازگرداندن آبروی از دست رفته

یکی دیگر از شبکه‌های معاند که با هزینه هنگفت و پشتیبانی عربستان سعودی علیه جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌کند شبکه ایران اینترنشال است. این رسانه با ورود کرونا به کشورمان و آغاز شیوع آن از شهر قم اعلام کرد که رئیس سازمان اطلاعات سپاه در جلسه شورای عالی امنیت ملی با قرنطینه کردن شهر قم مخالفت کرده است.

موج‌سواری رسانه‌های بیگانه بر موج کرونا در ایران

نکته جالب این است که رئیس سازمان اطلاعات سپاه پاسداران و وزیر بهداشت در شورای عالی امنیت ملی فعالیتی ندارند؛ البته چنین دورغی از این شبکه بعید نیست، چرا که آن‌ها به دنبال بازگرداندن آبروی از دست رفته خود در پی انتشار اخبار نادرست هستند.

مجریانی که هنوز فرق قم و نجف را نمی‌دانند

خوشبختانه اقداماتی که شبکه‌های معاند انجام می‌دهند نشان از درست بودن راه جمهوری اسلامی ایران دارد، گواه این موضوع را می‌توان در اخبار و شایعه های شبکه من‌وتو دید، مجریان این شبکه حتی فرق قم و نجف را تشخیص نمی‌دهند و در یک اشتباه بزرگ نمازی در نجف را به عنوان نماز در شهر قم معرفی می‌کنند.

این شبکه حتی در یک دروغ آشکار توصیه‌هایی را درباره مقابله با ویروس کرونا از مرحوم آیت‌الله بهجت در تلویزیون خود پخش می‌کند، این در حالی است که آیت‌الله بهجت مرجع عالی قدر شیعیان حدود ۱۰ سال پیش دعوت حق را لبیک گفتند.

کاسبی ضد انقلاب با ویروس کرونا

یکی دیگر از معاندین نظام جمهوری اسلامی ایران مسیح علینژاد است که این روز‌ها در پناه دشمنان ایران اسلامی به نشر اکاذیب مشغول است، علینژاد با انتشار یک عکس از جلسه درس خارج از فقه مقام معظم رهبری مدعی شد که به خاطر شیوع ویروس کرونا فاصله محل نشستن رهبر معظم انقلاب از شاگردان درس خارج افزایش یافته است.

موج‌سواری رسانه‌های بیگانه بر موج کرونا در ایران

این در حالی است که بررسی تصاویر قدیمی‌تر نشان داد که ادعای مطرح شده توسط این فرد و چند رسانه معاند دروغ بوده و در تمامی موارد فاصله میان رهبری و حاضرین در جلسه همین اندازه بوده است.

با آغاز عملیات روانی رسانه‌ها و افراد معاند با نظام ایران، مقامات دولتی آمریکا با حربه قدیمی و نخ نما شده حمایت از ملت ایران قصد وانمود کردن این موضوع را دارند که دست دوستی ما به سمت ملت ایران دراز شده است، در همین راستا مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا در حساب توئیتری خود پیامی با این مضمون را منتشر کرد.

موج‌سواری رسانه‌های بیگانه بر موج کرونا در ایران

پمپئو نوشت: «ایالات متحده در جریان بحران در حوزه بهداشت عمومی که بر اثر شیوع ویروس کرونای جدید به وجود آمده است، در کنار مردم ایران می‌ایستد. دولت آمریکا آماده است به مردم ایران در تلاش‌هایشان برای پاسخ به این بیماری کمک کند. پیشنهاد حمایت از مردم ایران، که رسما از طریق دولت سوئیس به ایران انتقال یافته است، بر تعهد مداوم ما برای پرداختن به بحران‌های بهداشتی و جلوگیری از شیوع بیماری‌های واگیر تاکید دارد.

ایالات متحده از ایران می‌خواهد به طور کامل و شفاف با سازمان‌های بین المللی امدادی و بهداشتی همکاری کند. ما به همکاری نزدیک با کشور‌های منطقه به منظور کمک به برآورده کردن نیاز‌های محقق نشده در زمینه واکنش به این ویروس ادامه می‌دهیم.

افراد علاقه‌مند به حمایت از مردم ایران باید توجه داشته باشند که برخی کمک‌ها به ایران با هدف کاستن از درد و رنج انسانی، از جمله کمک دارویی، از تحریم‌های آمریکا معاف است. به علاوه، ایالات متحده معافیت‌ها و مجوز‌های فراگیری برای تحریم‌هایش در زمینه صادرات تجاری غذا، دارو، تجهیزات پزشکی و محصولات کشاورزی به ایران دارد. در حمایت از این معافیت‌ها و مجوزها، وزارت خزانه داری آمریکا و دولت سوئیس به تازگی توافق تجارت بشردوستانه سوئیس (اس اچ تی ای) SHTA را اعلام کردند.

حمایت از مردم ایران از جمله اولویت‌های اصلی ما است و خواهد بود.

دو نکته جالب در پیام وزیر خارجه آمریکا وجود دارد، اول حمایت از مردم ایران و اشاره به ارسال تجهیزات پزشکی و دارو، اما احتمالا پمپئو در جریان قرار ندارد که پس از خروج یک‌جانبه آمریکا از برجام تمامی تحریم‌ها از جمله تحریم‌هایی دارویی و پزشکی برگشته و بسیاری از بیماران کشورمان به خاطر همین موضوع جان خود را از دست داده‌اند.

موج‌سواری رسانه‌های بیگانه بر موج کرونا در ایران

دوم این که مایک پمپئو از ایران خواسته تا در زمینه آمار‌ها شفاف‌سازی کند، این در حالی است که بسیاری در خاک آمریکا درگیر ویروس کرونا هستند و روند شیوع این ویروس در ایالات متحده مثبت است و این درحالی است که دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا ضمن پنهان کردن آمار، افرادی که در اینباره حرف می‌زنند را دروغ گو خطاب کرد.

البته سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در پاسخ به ادعای وزیر امور خارجه آمریکا در خصوص کمک به ایران در پی شیوع ویروس کرونا با بیان این که قبل از اطلاع به ایران این موضوع در رسانه‌ها اعلام و روی آن تبلیغات وسیع انجام شد، گفت: این ادعا را یک حرکت تبلیغاتی و ریاکارانه دانست که با اغراض سیاسی و به منظور فریب افکار عمومی جهانیان صورت می‌گیرد.

موج‌سواری رسانه‌های بیگانه بر موج کرونا در ایران

موسوی افزود: ادعای کمک به ایران برای مقابله با کرونا از سوی کشوری که با تروریسم اقتصادی خود باعث فشار‌های گسترده بر مردم ایران شده و حتی راه خرید دارو و تجهیزات پزشکی را مسدود کرده است، ادعایی مضحک و یک بازی سیاسی - روانی است.

نکته مهم دیگر این است که درخواست شفاف‌سازی از ایران در حالی ارائه شده که نه فقط آمریکا بلکه هم‌پیمان‌های این کشور، چون عربستان سعودی که هزینه گزافی برای بحث کرونا در ایران پرداخت کرده و یا رژیم صهیونیستی آمار خود را پنهان کرده‌اند که این موجب می‌شود تا منابع محلی مرجع خبری قرار گیرند.

موج‌سواری رسانه‌های بیگانه بر موج کرونا در ایران

شیوع کرونا می‌توانست موج خوبی را برای موج‌سواری رسانه‌های معاند نظام درست کند، اما با هوشیاری مسولان این توطئه خنثی شد و از طرفی هم دیگر دروغ این رسانه‌های برای مردم آشکار شده است و از این رو توجهی به آن‌ها نخواهد شد.

انتهای پیام/

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۷
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۷:۴۰ ۱۰ فروردين ۱۳۹۹
با اين آمار وحشتناك صعودي هر چقدرم بگن حق دارن
Iran (Islamic Republic of)
محمد
۲۰:۱۳ ۱۴ اسفند ۱۳۹۸
حالا همه خوبن و ما بدیمم
Iran (Islamic Republic of)
باقرخان سالار ملی
۱۷:۰۷ ۱۴ اسفند ۱۳۹۸
حق دارند واقعا چرا مسوولان ایران تا این حد بی خیال سلامتی مردم هستند
Iran (Islamic Republic of)
مونا
۱۵:۳۱ ۱۴ اسفند ۱۳۹۸
ویروس کرونا در ایران چیزی شبیه لولو و غول چراغ جادو است ولی در سایر کشورها بویژه اروپا، یک موجود گوگولی و تپلی و نازنازیه که همه دوستش دارند و با هم ددر میرن در تعطیلات آخر هفته
Iran (Islamic Republic of)
محمد
۲۲:۳۱ ۰۵ دی ۱۳۹۹
الانم فکر شمال رفتن تو سرشونه
آمار هم هی داره میره بالا و بالاتر
ایرانو میگم
Iran (Islamic Republic of)
حسینی
۱۳:۳۶ ۱۴ اسفند ۱۳۹۸
حداقل از نظر ماسک و مواد ضد عفونی کننده دارند راست میگن.انگار قحطی اومده تو ایران.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۱:۱۷ ۱۴ اسفند ۱۳۹۸
یعنی واقعا کثیف‌تر از این رسانه‌های خارجی فقط خودشون هستند. عربستان یکی از کشورهای درگیر کرونا هست حتی قبل از ایران درگیر کرونا شد ولی هیچ آماری ازش نمیدن جدیدا هم مدعی شدن اولین موردش از ایران به بحرین و بعد به عربستان رفته و ثبت شده. از هر طریقی می‌خوان ضربه‌ای به ایران بزنند.
آخرین اخبار