کد خبر: ۷۲۶۶۸۷۴
تاریخ انتشار: ۱۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۱
۱۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۱
کد خبر : ۷۲۶۶۸۷۴
معاون وزیر صمت تاکید کرد؛

قبادی گفت: مشکلی در تامین اقلام اساسی وجود ندارد و ثبات قیمت و عرضه کالاها به بازار ادامه خواهد داشت.

به گزارش خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، عباس قبادی معاون وزیر صمت در امور بازرگانی داخلی و دبیر کارگروه تنطیم بازار در بازدید سرزده از یکی از فروشگاه‌های سطح شهر تهران، اظهار کرد: در اغلب فروشگاه‌های کشور مثل همین فروشگاه تمامی اقلام به وفور یافت می‌شود؛ مشکلی در تامین هیچ یک از اقلام اساسی از جمله ماکارانی و روغن که در چند روز گذشته شایعاتی مبنی بر کمبود آن وجود داشت، نیست.

او بیان کرد: با توجه به شایعات منتشر شده در فضای مجازی و افزایش میزان تقاضا در چند روز گذشته، نگرانی‌هایی مبنی بر کمبود اقلام خوراکی وجود داشت، اما حتی با ورود سرزده شاهد هستیم که تمام قفسه‌ها کامل پر بوده و مشکلی در تامین هیچ کالایی وجود ندارد.

قبادی در ادامه با بازدید از یکی از میادین میوه و تره‌بار با اشاره به ثبات قیمت‌ها از مشتری‌ها جویای کیفیت و قیمت اقلام موجود شد و در این خصوص گفت: اغلب اقلام موجود در بخش میوه و تره‌بار هم از ثبات قیمتی مناسبی برخوردار هستند؛ اختلالی کوتاه مدت در تامین لیموترش به وجود آمد که دلیل آن اظهارات برخی از پزشکان کشورمان مبنی بر تاثیر لیمو ترش برای مقابله با کرونا بود.

دبیر کارگروه تنظیم بازار با اشاره به اقدامات انجام شده برای کنترل این افزایش قیمت، تصریح کرد: در شرایط فعلی ثبات مناسبی در بازار این محصول به وجود آمده است؛ لیمو ترش جزو اقلام پر مصرف در سفره‌های مردم محسوب نشده و مشکلی برای سفره مردم ایجاد نمی‌شود. در سایر اقلام هم تغییری در قیمت‌ها به وجود نیامده است.

او ضمن بازدید از غرفه‌های فروش گوشت و مرغ تصریح کرد: نگرانی‌هایی نسبت به عرضه گوشت قرمز و سفید وجود داشت، اما همانطور که شاهد هستید این محصولات با قیمت مصوب عرضه می‌شود، حتی عرضه در میادین میوه و تره‌بار باعث شده تا این اقلام شامل تخفیف شده و با قیمت پایین‌تر از نرخ مصوب عرضه شود.

این مقام مسئول افزود: عرضه گوشت و مرغ یخی برای تنظیم بازار هم آغاز شده که فروش مطلوبی دارد. گوشت‌ها و مرغ‌های یخی تولیدات سالانه کشور و از برند‌های مناسب هستند که به صورت یخی نگه‌داری شده و در زمان مناسب، روانه بازار می‌شود.

قبادی در پاسخ به سوال خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان مبنی بر افزایش قیمت احتمالی اقلام درشب عید گفت: اتفاقی رخ نداده که بخواهیم افزایش قیمتی در این حوزه شاهد باشیم؛ ثبات قیمت و عرضه کالا به بازار ادامه خواهد داشت و ذخیره مناسب برای بیشتر از نیاز کشور انجام شده است.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر