کد خبر: ۷۲۶۹۶۹۴
گروه : خوزستان » اهواز
تاریخ انتشار: ۱۳ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۳
۱۳ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۳
کد خبر : ۷۲۶۹۶۹۴

مدیرکل بیمه سلامت خوزستان، آخرین تمهیدات صورت گرفته از سوی بیمه سلامت استان در خصوص پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا را تشریح کرد.

به گزارش گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز، علی خسروی مدیرکل بیمه سلامت خوزستان، آخرین تمهیدات صورت گرفته توسط بیمه سلامت استان در خصوص پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا را تشریح کرد و گفت: اولین اقدام پرداخت بیش از ۱۰۳ میلیارد تومان به مراکز درمانی دولتی و غیر دولتی و انعقاد قرارداد با بیمارستان جدید است.

او با اشاره به پرداخت اخیر بیمه سلامت به مراکز درمانی خوزستان، اظهار داشت: با وجود محدودیت‌های بودجه‌ای، تلاش کردیم با تامین اعتبار پرداخت بدهی‌ها را دراین شرایط حساس جهت هم افزایی و ارائه خدمات مطلوب به بیمه شدگان تسریع ببخشیم.

خسروی با اشاره به اهمیت پرداختی‌های بیمه سلامت به مراکز درمانی، افزود: بیمه سلامت توجه ویژه‌ای به پرداخت‌های منظم به مراکز درمانی داشته و اعتقاد داریم این پرداخت ها، نقش تعیین کننده‌ای در افزایش خدمات درمانی در این شرایط کنونی برای بیمه شدگان دارد.

مدیرکل بیمه سلامت خوزستان بیان کرد: تضمین کننده امنیت خاطر افراد در برابر بیماری و یکی از عوامل تهدیدکننده شهروندان در مراکز برای ارائه خدمات است. به این منظور بیمه سلامت برای ارائه خدمات بیشتر و ایجاد آرامش در بیمه شدگان و جلوگیری از بار ترافیکی خدمات درمانی قرارداد جدید با بیمارستان شهید نیاکی ارتش منعقد کرده است بیمه شدگان در صورت داشتن علائم ویروس کرونا با مراجعه به این بیمارستان می‌توانند خدمات لازم را دریافت کنند.

این مقام مسئول تصریح کرد: پرداخت اخیر به خدمات سطح یک روستایی به مبلغ ۲۳ میلیارد و ۱۸۶ میلیون تومان در مرحله چهارم و پنجم و بالغ بر ۱ میلیارد و ۵۶۶ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان برای خسارت متفرقه دانشگاه‌ها و دانشکده‌های خوزستان انجام شده و انتظار می‌رود مراکز ارائه خدمات بر کیفیت کار خود تمرکز بیشتری داشته باشند.

او در ادامه، با بیان اینکه به دانشگاه جندی شاپور اهواز بالغ بر ۴۲ میلیارد و ۲۱۲ میلیون تومان تا پایان مهرماه تسویه و علی الحساب آبان ۹۸ پرداخت شده است، اذعان داشت: همچنین بالغ بر ۱۲ میلیارد و ۵۶۸ میلیون تومان بابت هزینه سطح یک روستایی پرسنلی مرحله (۱۰، ۹، ۸) پرداخت شده است.

علی خسروی درخصوص پرداخت بدهی به مراکز غیر از دولتی دانشگاهی تا پایان شهریور و مهرماه ۹۸، بیان کرد: بالغ بر ۴ میلیارد تومان به مراکز درمانی شامل آزمایشگاه، فیزیوتراپی، تصویربرداری، درمانگاهی، پزشکان، مراکز جراحی محدود و بیمارستانی پرداخت شد.

او در تشریح جزییات پرداختی ها، افزود: مطالبات داروخانه‌های خصوصی در ماه‌های دی و بهمن ۹۷ به مبلغ ۱۳ میلیارد و ۹۱۰ میلیون تومان پرداخت و بالغ بر ۵ میلیارد و ۸۹۹ میلیون تومان بابت هزینه آبان ۹۸ پرداخت شده است.

سامانه ۱۶۶۶ پاسخگو به سوالات در زمینه کرونا

مدیرکل بیمه سلامت خوزستان در خصوص بیماری کرونا از طریق پیامک به بیمه شدگان اطلاع رسانی شده است، اظهار کرد: بنا بر توصیه وزارت بهداشت به منظور پیشگیری از این بیماری باید تردد مردم در مراکز عمومی کاهش یابد.

او بیان داشت: در صورتی که بتوانیم به نیاز‌های اطلاعاتی مردم از طریق مجاری رسمی و قانونی پاسخ دهیم، دیگر نیازی به حضور و تردد مردم نخواهد بود.

خسروی تصریح کرد: در صورتی که مردم به پیامک‌ها و کلیپ‌های آموزشی وزارت بهداشت در خصوص نحوه پیشگیری از بیماری کرونا توجه داشته باشند و به آن عمل کنند دچار مشکل ابتلا به بیماری و استرس نخواهند شد.

او ادامه داد: مردم سعی کنند از رفت و آمد‌های غیرضروری در مجامع خودداری کنند و کار‌های خود را با استفاده از سامانه‌ها و به صورت الکترونیک انجام دهند.

خسروی در پایان تاکید کرد: هدف از راه اندازی مرکز پاسخگویی ۱۶۶۶ در راستای پاسخ به سوالات متداول مردم در خصوص ویروس کرونا است و با اعتبار دفترچه تا پایان فروردین ماه سال ۹۹ دارندگان دفترچه بیمه سلامت نیاز به مراجعه به دفاتر پیشخوان نیست و سعی ما در کاهش بار مراجعات بیمه شدگان در جهت پیشگیری انجام شده است.

انتهای پیام/گ

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر