کد خبر: ۷۲۷۶۶۲۶
تاریخ انتشار: ۱۹ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۹
۱۹ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۹
کد خبر : ۷۲۷۶۶۲۶
کارگر در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان خبر داد:

رئیس اتحادیه میوه و سبزی تهران از افت قیمت ۱۴ هزار تومانی لیموترش خبر داد و گفت: قیمت هر کیلو لیموترش در میدان مرکزی ۱۱ تا ۱۶ هزار تومان است.

اسداله کارگر رئیس اتحادیه میوه و سبزی تهران در گفت و گو با  خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، از کاهش چشمگیر قیمت زنجبیل در بازار خبر داد و گفت: با ورود اتحادیه و توزیع ۶ تن زنجبیل در بین اعضا قرار شد هر کیلو از این محصول با قیمت ۶۰ هزار تومان در خرده فروشی‌ها توزیع شود، در حالیکه در هفته‌های اخیر حداقل قیمت هر کیلو زنجبیل در میدان ۹۰ هزار تا ۱۰۰ هزار تومان بوده است.

وی قیمت هر کیلو انار را ۵ تا ۹ هزار تومان اعلام کرد و افزود: قیمت هر کیلو پرتقال تامسون شمال ۳  هزار تومان تا ۵ هزار و ۵۰۰ تومان، پرتقال رسمی جنوب ۴ هزار تومان تا ۶ هزار تومان، پرتقال رسمی شمال ۲ هزار و ۵۰۰ تا ۴ هزار و ۵۰۰ تومان، پرتقال ناول جنوب ۸  هزار تومان تا ۱۰ هزار تومان، گریپ فروت تو سرخ ۲  هزار تومان تا ۴ هزار تومان و گریپ فروت توسفید ۲ هزار تومان تا ۳ هزار و ۵۰۰ تومان است.

کارگر با اشاره به نرخ سایر میوه ها در بازار بیان کرد: هم اکنون هر کیلو سیب زرد لبنانی با نرخ ۴ هزار تومان تا ۸ هزار و ۵۰۰ تومان، سیب لبنانی قرمز ۴ هزار و ۵۰۰ تا ۷ هزار و ۵۰۰ تومان، خیار گلخانه ۳ هزار  تومان تا ۵ هزار تومان، خیار بوته‌ای ۳ هزار  تومان تا ۵ هزار تومان، کیوی ۴ هزار و ۵۰۰ تا ۱۰ هزار تومان، لیموشیرین ۶ هزار  تومان تا ۱۱ هزار تومان، موز ۱۲ هزار تومان تا ۱۴ هزار تومان، نارنگی بندری ۷ هزار و ۵۰۰ تا ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان، نارنگی تخم پاکستانی ۵ هزار تومان تا ۸ هزار و ۵۰۰ تومان و لیموشیرین ۶ هزار تومان تا ۱۱ هزار تومان در میدان مرکزی میوه و تره بار و با احتساب حداکثر ۳۵ درصد سود در خرده فروشی‌ها عرضه می‌شود و فروش با نرخ های بالاتر گرانفروشی است.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه کمبودی در عرضه مرکبات وجود ندارد، بیان کرد: با توجه به رشد چندبرابری تولید مرکبات نسبت به مدت مشابه سال قبل و ذخیره سازی مناسب در سردخانه ها،  نوسانی در بازار شب عید نخواهیم داشت.


بیشتر بخوانید:محدودیت صادرات کالا کشاورزی به برخی کشورها


رئیس اتحادیه میوه و سبزی تهران از افت قیمت ۱۴ هزار تومانی لیموترش خبر داد و گفت: قیمت هر کیلو لیموترش در میدان مرکزی ۱۱ هزار تومان تا ۱۶ هزار تومان است که با احتساب حداکثر۳۵ درصد  سود در خرده فروشی ها عرضه می شود.

وی قیمت هر کیلو بادمجان دلمه‌ای ۳ تا ۶ هزار تومان اعلام کرد و گفت: قیمت هر کیلو بادمجان قلمی ۳ هزار تومان تا ۴ هزار و ۵۰۰ تومان، بادمجان گلخانه ۳ هزار تومان تا ۷ هزار تومان، پیاز شیری ۶ هزار تومان تا ۱۰ هزار تومان، پیاز قرمز ۶ هزار تومان تا ۱۰ هزار تومان، پیاز زرد ۵ هزار و ۵۰۰ تا ۶ هزار تومان، سیب زمینی کهنه ۲ هزار و ۲۰۰ تا ۳ هزار و ۸۰۰ تومان، سیب زمینی نو ۳ هزار و ۵۰۰ تا ۴ هزار و ۵۰۰ تومان، شلغم ۲ هزار تا ۴ هزار و ۵۰۰ تومان، فلفل تند ریز ۴ هزار  تومان تا ۷ هزار، فلفل دلمه ۷ هزار  تومان تا ۱۰ هزار تومان و لوبیا سبز ۵ هزار تومان تا ۷ هزار و ۵۰۰ تومان است.

رئیس اتحادیه میوه و سبزی تهران  ادامه داد: هم اکنون هر کیلو کاهو پیچ سالادی یک هزار و ۵۰۰ تا ۴ هزار و ۵۰۰ تومان، کاهو رسمی ۲ هزار تا ۳ هزار و ۵۰۰ تومان، کرفس یک هزار تا ۳ هزار تومان، کلم سفید یک هزار تا ۲ هزار و ۵۰۰ تومان، کلم قرمز یک هزار تا ۲ هزار و ۵۰۰ تومان، گوجه فرنکی یک هزار و ۵۰۰ تا ۳ هزار تومان و هویج یک هزار تا ۲ هزار تومان است.

عمده فروشان سیر به وعده خود عمل نکردند

وی از کاهش ۱۴ هزار تومانی قیمت لیموترش در بازار خبر داد و گفت: در حال حاضر قیمت هر کیلو لیموترش در میدان مرکزی ۱۱ هزار تا ۱۶ هزار تومان است.

کارگر درباره آخرین وضعیت بازار سیر بیان کرد: اگرچه قرار بود عمده فروشان هر کیلو سیر را با نرخ ۲۸ هزار تومان توزیع کنند، اما تاکنون به وعده خود عمل نکردند.

وی قیمت هر کیلو سبزی جور (پلو، آش، قورمه) را ۲ هزار تا ۴ هزار تومان و سبزی خوردن ۳ تا ۴ هزار و ۵۰۰ تومان اعلام کرد.

کارگر در پایان تصریح کرد: با وجود شیوع ویروس کرونا و ازدیاد تقاضا برای خرید زنجبیل، سیرخشک، مرکبات‌ و لیموترش قیمت این اقلام با نوساناتی در بازار روبرو شد، اما هم اکنون بازار روبه متعادل شدن است وهمواره پیش بینی می شود با عرضه مناسب دیگر قیمت نوسانی در بازار نداشته باشد

انتهای پیام/

اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر