کد خبر: ۷۲۷۹۸۹۸
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۲
۲۲ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۲
کد خبر : ۷۲۷۹۸۹۸

مسئول اطلاع رسانی بیماری کرونا دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: تاکنون هزار و ۳۸۰ بیمار مبتلا به عفونت‌های حاد تنفسی و مشکوک به کرونا در خراسان رضوی بهبود یافته و به خانه هایشان برگشتند.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد، دکتر حمیدرضا رحیمی مسئول اطلاع رسانی بیماری کرونا دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: این بیماران از ۳۰ بهمن ماه تا ۲۱ اسفند به خاطر عفونت‌ حاد تنفسی در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی زیر نظر ۶ دانشکده و دانشگاه علوم پزشکی  خراسان رضوی بستری شده‌ بودند.

او ادامه داد: در این مدت ۲ هزار و ۳۳۰ بیمار مبتلا به عفونت‌های تنفسی و مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های این استان بستری شده‌اند.

 مسئول اطلاع رسانی بیماری کرونا دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: بیماران بهبود یافته از سندرم حاد تنفسی پس از ترخیص از بیمارستان به مدت دو هفته باید در قرنطینه خانگی بوده و کمترین ارتباط را با اعضای خانواده خود داشته باشند.

 رحیمی افزود: یک هزار و ۳۸۰ نفر از مبتلایان سندرم حاد تنفسی بستری در بیمارستان‌های خراسان رضوی زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد هستند که تاکنون ۷۳۷ نفر آنان پس از بهبودی از بیمارستان مرخص شده‌اند.

او ادامه داد: تعداد بیماران بستری شده بخاطر عفونت حاد تنفسی در بیمارستان‌های زیر نظر دانشکده علوم پزشکی نیشابور که  فیروزه را نیز پوشش می‌دهد در این مدت ۴۰۷ نفر بودند که ۲۹۷ نفر آنها با دریافت خدمات درمانی سلامتی خود را بازیافته‌اند.

 مسئول اطلاع رسانی بیماری کرونا دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: ۲۳۲ نفر از بیماران حاد دستگاه تنفسی نیز در مراکز درمانی زیرنظر دانشگاه علوم پزشکی تربت‌حیدریه به صورت سرپایی و بستری تحت معالجه قرار گرفتند که ۱۷۹ نفر آنان تاکنون بهبود یافته و مرخص شده‌اند.

 رحیمی افزود: دانشگاه علوم پزشکی سبزوار نیز که پنج شهرستان خوشاب، جوین، جغتای، داورزن و سبزوار را در غرب خراسان رضوی زیرپوشش دارد در این مدت ۱۲۷ بیمار حاد تنفسی داشته که ۷۳ نفر آنان تاکنون درمان شده و از بیمارستان مرخص شده‌اند.

او شمار افراد بستری مبتلا به عفونت‌ حاد تنفسی در حوزه دانشگاه علوم پزشکی گناباد را نیز ۱۱۵ نفر اعلام وتصریح کرد: تاکنون ۸۶ نفر از این بیماران درمان شده و سلامتی خود را بازیافته‌اند.

مسئول اطلاع رسانی بیماری کرونا دانشگاه علوم پزشکی مشهد همچنین به وضعیت حوزه جغرافیایی دانشگاه علوم پزشکی تربت‌جام شامل شهرستان‌های تایباد، باخرز، صالح‌آباد و تربت‌جام اشاره کرد و گفت: ۶۹ نفر در این شهرستان‌ها از ۳۰ بهمن ماه تا ۲۰ اسفند به خاطر ابتلا به عفونت حاد تنفسی در بیمارستان بستری شدند که با تلاش پزشکان و پرستاران این دانشگاه ۴۹ نفر آنان تاکنون سلامتی خود را بازیافته و راهی منزل شده‌اند.
 
انتهای پیام//ف.غ
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر