کد خبر: ۷۲۸۳۴۰۱
تاریخ انتشار: ۲۵ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۸
۲۵ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۸
کد خبر : ۷۲۸۳۴۰۱

مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی خراسان شمالی گفت: سه هزار و ۷۰۰ تن کود اوره بین کشاورزان خراسان شمالی برای کشت بهاره توزیع شد که در مقایسه با پارسال بیش از ۱۶ درصد افزایش دارد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بجنورد ، محسن نظام دوست مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی خراسان شمالی گفت: مجموع انواع کود توزیعی امسال ر ا حدود ۲۵ هزار تن دانست و گفت: این میزان سال گذشته ۲۲ هزار و ۳۰۰ تن بود.

نظام دوست با بیان اینکه کشاورزان استان نباید نگران تامین کود اوره باشند، افزود: به علت اینکه در حمل و نقل کود با محدودیت مواجه هستیم از کشاورزان می‌خواهیم که بتدریج برای دریافت سهیمه کود خود مراجعه داشته باشند.

او اظهار داشت: در این روز‌ها که شاهد شیوع ویروس کرونا در کشور هستیم از کشاورزان می‌خواهیم که برای خرید کود صف تشکیل ندهند، کود اوره به میزان کافی برای اراضی استان وجود دارد و به مرور به کارگزاری‌ها حمل خواهد شد.

مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی خراسان شمالی گفت: در فروردین نیز پنج هزار تن کود اوره در بین کشاورزان استان توزیع خواهد شد.

او از کشاورزان خواست تا در تهیه کود اوره به اندازه متعارف خرید کنند و اقدام به ذخیره سازی آن نداشته باشند.

نظام دوست تعداد کارگزار توزیع انواع کود در استان را ۶۵ مورد ذکر کرد و افزود: کشاورزان باید برای تهیه کود به این کارگزاری‌ها مراجعه کنند.

او اظهار داشت: اسامی کشاورزان و همچین میزان زمینی که در اختیار دارند در سامانه پهنه بندی ثبت شده است هم اکنون کود نیز با توجه به این سامانه به آنان ارائه می‌شود.

مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی خراسان شمالی افزود: همه ساله همزمان با فصل کاشت کود‌های مورد نیاز کشاورزی بین بهره برداران این بخش توزیع می‌شود.

انتهای پیام/د

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ