کد خبر: ۷۲۸۵۷۵۴
گروه : اصفهان » اصفهان
تاریخ انتشار: ۲۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۱
۲۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۱
کد خبر : ۷۲۸۵۷۵۴

فرمانده لشکر ۱۴ امام حسین (ع) گفت:لشکر 14 امام حسین (ع) از ابتدای شیوع ویروس کرونا در استان اصفهان در یک اقدام جهادی آغاز به ضدعفونی و گندزدایی معابر و اماکن عمومی شهرهای استان اصفهان کرد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان،سرهنگ پاسدار محمد هاشمی‌پور فرمانده لشکر ۱۴ امام حسین (ع) به طرح بسیج ملی مبارزه با ویروس کرونا و اقدامات لشکر ۱۴ امام حسین (ع) در این رابطه اشاره کرد و اظهار داشت: لشکر ۱۴ امام حسین (ع) از ابتدای شیوع این ویروس در استان اصفهان و با کمک گردان‌های امام حسین (ع) در یک اقدام جهادی آغاز به ضدعفونی و گندزدایی معابر و اماکن عمومی شهر‌های استان اصفهان کرد.

او تصریح کرد: گردان جنگ نوین لشکر ۱۴ امام حسین (ع) بر اساس مأموریت واگذار شده عملیات پاکسازی منطقه ۱۴ اصفهان را انجام داد و سایر گردان‌های تابعه نیز پاکسازی سایر نقاط استان اصفهان را دنبال کردند. همچنین معاونت فرهنگی لشکر مقدس امام حسین (ع) اقدام به رفع آلودگی کلیه معابر، دستگاه‌های خود پرداز، مساجد و ... در شهر‌های قهدریجان، زفره و جلال آباد و همچنین رفع آلودگی ۸ منزل با حضور افراد مبتلا به کرونا کرد.

فرمانده لشکر ۱۴ امام حسین (ع) به اقدامات گردان بهداری رزمی لشکر ۱۴ امام حسین (ع) اشاره و بیان کرد: تشکیل اتاق وضعیت قرارگاه زیستی در بهداری لشکر و توجیه تیم‌های اضطراری درمانی و آمادگی برای اعزام، پایش روزانه تب کلیه افراد پایور، وظیفه و بسیجی در ورودی پادگان و انتقال افراد مشکوک به درمانگاه بهداری، نظارت بر آشپزخانه، پیرایشگاه و آسایشگاه‌ها و محیط پادگان از نظر رعایت موارد بهداشتی و پیشگیرانه و نظارت بر رفع آلودگی و گندزدایی محیط داخلی رده‌های لشکر از اقدامات این گردان در راستای مقابله با کرونا است.

او افزود: گردان ۱۰۲ امام حسین (ع) عملیات ضدعفونی محلات شهرستان‌های ورزنه، اژیه، کفران، سیاده، رنگین‌ده در شرق اصفهان را انجام داد و همچنین توزیع مواد ضدعفونی در میان مردم این شهر‌ها را نیز انجام داده است. همچنین گردان‌های ۱۰۴، ۱۰۵، ۱۰۶ و ۱۰۷ امام حسین (ع) سایر مناطق شهر اصفهان را گندزدایی و ضدعفونی کردند و همچنین مواد ضد عفونی کننده نیز میان مردمان مناطق مختلف شهر اصفهان توزیع شد.

هاشم‌پور خاطرنشان کرد: گردان‌های ۱۰۸، ۱۰۹، ۱۱۰، ۱۱۱ و ۱۱۲ لشکر ۱۴ امام حسین (ع) در شهر‌های دولت‌آباد، مبارکه، زرین‌شهر و فولادشهر با ضدعفونی معابر و اماکن شهری گام بلندی در جهت رفع آلودگی شهر‌های ذکر شده انجام دادند. لازم به ذکر است رزمندگان گردان‌های ۱۱۳، ۱۱۵، ۱۱۶، ۱۱۷ و ۱۱۸ امام حسین (ع) نیز با یک اقدام جهادی در جهت رفع آلودگی شهرستان‌های سمیرم، آران و بیدگل، کاشان و اردستان اقدام کردند.

او در ادامه خاطرنشان کرد: گردان‌های ۱۱۹، ۱۲۰، ۱۲۲، ۱۲۳، ۱۲۴ و ۱۲۵ امام حسین (ع) سایر گردان‌های لشکر ۱۴ امام حسین (ع) هستند که مناطق و معابر شهرستان‌های بادرود، یزدان‌شهر، نجف‌آباد، تیران و کرون، فلاورجان و خمینی‌شهر را ضدعفونی کردند تا در یک اقدام جهادی کل شهر‌های استان اصفهان در طرح ملی بسیج مبارزه با کرونا از ویروس منحوس کرونا پاکسازی شود. همچنین رزمندگان لشکر ۱۴ امام حسین (ع) در طرح غربالگری ویروس کرونا با همکاری دانشگاه علوم پزشکی اصفهان شرکت کرده تا در صورت مشاهده علائم کرونا در همشهریان آن‌ها را به نزدیکترین مرکز درمانی و بهداشتی انتقال دهند.

فرمانده لشکر ۱۴ امام حسین (ع) گفت: در راستای اقدامات لشکر امام حسین (ع) در مقابله با کرونا، نخستین رزمایش جنگ ضد بیولوژی توسط گردان ۱۰۷ امام حسین (ع) لشکر مقدس ۱۴ امام حسین (ع) برگزار شد. این رزمایش که با همکاری گردان جنگ نوین و برخی از رده‌های لشکر در ملک شهر اصفهان برگزار شد، رزمندگان این گردان با راه‌های مقابله با جنگ‌های بیولوژیک آشنا شدند که در آن ده‌ها تیم موتوری، خودرویی و پیاده حضور داشتند.

او در پایان تصریح کرد: لشکر ۱۴ امام حسین (ع) با در نظر گرفتن پزشکیار برای نقاهتگاه شهر ابریشم اصفهان، اختصاص آمبولانس برای زندان اصفهان و اختصاص تخت برای نقاهتگاه کاشان به مدد بهبودیافتگان ویروس کرونا نیز می‌رود.

منبع:تسنیم

انتهای پیام/م

سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر