کد خبر: ۷۲۸۶۵۷۴
تاریخ انتشار: ۲۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۶
۲۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۶
کد خبر : ۷۲۸۶۵۷۴

سردار لطفی از دستگیری ۳ عامل سرقت از طلا مغازه فروشی منجر به آدم ربایی و جنایت به ارزش تقریبی ۶۰ میلیارد ریال خبرداد.

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان،سردار "علیرضا لطفی"گفت: در ساعت ۲ بعدازظهر بیست و یکم اسفند ماه سال جاری ربایش مرد ۳۶ ساله‌ی توسط یک دستگاه خودروی " ون اورژانس اجتماعی سازمان بهزیستی "در محدوده خیابان نبرد طی تماس تلفنی شهروندان با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ به کلانتری ۱۳۲ نبرد اعلام شد.

وی بیان داشت: با تأیید خبر اولیه توسط مأموران کلانتری، پرونده با موضوع آدم ربایی تشکیل و برای رسیدگی تخصصی با دستور بازپرس شعبه نهم دادسرای ناحیه ۲۷ تهران در اختیار کارآگاهان اداره یازدهم معاونت مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ با ارجاع پرونده به اداره یازدهم کارآگاهان بلافاصله تیمی از کارآگاهان راهی محل وقوع جرم شدند، ابراز داشت:. در بررسی اولیه و تحقیقات میدانی و گفتگو با شاهدان عینی مشخص شد که سه مرد جوان حدوداً ۳۵ ساله با یک دستگاه خودروی ون سفید با علائم مربوط به "اورژانس اجتماعی (۱۲۳) سازمان بهزیستی کشور" مرد جوان ۳۶ ساله به نام "محمود" از مقابل درب منزلش ربوده شده است که در ادامه تحقیقات بدست آمد، وی دارای مغازه طلافروشی در همان محدوده است.

وی تصریح کرد: کارآگاهان بلافاصله راهی مغازه طلافروشی شدند که در همان لحظات اولیه در تحقیقات پلیسی مشخص شد مغازه مورد دستبرد سارقان قرار گرفته است. با بررسی تصاویر دوربین‌های مداربسته یکی از سارقان با استفاده از ریموت دزدگیر درب را باز و وارد مغازه شده و کلیه طلاجات را بسرقت می‌برد.

سردار لطفی تصریح کرد: با جمع بندی اطلاعات بدست آمده مشخص شد سرقت از مغازه طلا فروشی توسط همان آدم ربایان اتفاق افتاده است.

وی ادامه داد: در شاخه دیگر از تحقیقات شماره پلاک خودروی ون بدست آمد که در بررسی‌های بیشتر مشخص شد پلاک سرقتی بوده و متعلق به یک دستگاه خودروی پراید می‌باشد.

این مقام ارشد پلیس پایتخت بیان کرد: کارآگاهان اداره یازدهم با بهره گیری از روش‌های علمی کشف جرم موفق به شناسایی یکی از اعضای باند سرقت به نام "جابر ۳۵ ساله" شدند که با در اختیار گذاشتن تمامی اطلاعات بدست آمده به بازپرس پرونده دستور ویژه مبنی بر دستگیری جابر و سایر همدستانش باتوجه به حساسیت پرونده صادر شد.

وی گفت: کارآگاهان با انجام اقدامات پلیسی مخفیگاه جابر را در محدوده خیابان نبرد شناسایی کردند موفق شدند در بیست و پنجم اسفند ماه طی یک عملیات پلیسی و ضربتی وی را دستگیر و در بازرسی از مخفیگاه وی مقادیر زیادی طلاجات مسروقه کشف و به اداره یازدهم انتقال یافت.

سردار لطفی ابراز داشت: جابر در تحقیقات اولیه منکر هرگونه سرقت و آدم ربایی شد، ولی کمتر از دو ساعت با ارائه دلیل و مدرک پلیسی نهایتاً لب به اعتراف گشود و پرده از یک جنایت برداشت و گفت: من به اتفاق دو تن از دوستانم به نام "وحید و رحیم هر دو ۳۳ ساله" نقشه سرقت از مغازه طلافروشی را کشیدیم و از آنجایی که محمود را بواسطه بچه محل بودن می‌شناختم. برای اینکه شناخته نشوم یک دستگاه خودروی ون سفید رنگ اجاره کردم و یک پلاک مسروقه‌ی که یکماه قبل سرقت کرده بودم را برروی آن نصب کردم و با جعل علائم سازمان بهزیستی خودروی ون را مشابه خودرو‌های اورژانس اجتماعی تبدیل کردم. روز وقوع برای عملی کردن نقشه سرقت، به درب منزل محمود مراجعه کردیم و رحیم بعنوان کارشناس اجتماعی با او در مورد آسیب‌های اجتماعی و خانوادگی صحبت کرد و به بهانه‌ی وی را به داخل خودرو کشاند و من هم در یک فرصت با آمپول بیهوشی که از قبل آماده کرده بودم به وی زدم که بلافصله محمود بیهوش شد و سریعاً از محل متواری و بسمت مسعودیه رفتیم و دوستم "وحید" با برداشتن کلید و ریموت مغازه به سراغ طلاجات رفت و اموال را سرقت کرد و در همین هنگام متوجه شدیم محمود فوت کرده است و وی را در محدوده کهریزک دفن کردیم و پس از تقسیم اموال متواری شدیم.

سردار لطفی ابراز کرد: بدنبال اظهارات مرد جوان کارآگاهان با انجام اقدامات ویژه پلیسی مخفیگاه وحید و رحیم را در یکی از شهر‌های شمال شرقی شناسایی کردند که بلافصله با هماهنگی قضائی راهی محل شدند که طی یک عملیات پلیسی هر دو متهم دستگیر و به جرم خود اعتراف کردند و در بازرسی از مخفیگاه آنان اموال مسروقه حدود ۴ کیلوگرم انواع طلاجات کشف شد.

رئیس پلیس آگاهی پایتخت در پایان گفت: با توجه به دستگیری هر سه مجرم این پرونده و اعتراف صریح به سرقت و جنایت، تحقیقات در خصوص کشف و پیدایش جسد فقدانی در حال انجام است و متهمان با صدور قرار قانونی از سوی بازپرس شعبه نهم دادسرای نایحه ۲۷ تهران در اختیار کارآگاهان اداره یازدهم قرار دارند.

انتهای پیام/

سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۰۰ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۷
اينا ديگه مجرم عادي نيستند و داعشي شدن و مجازات اينا زنده زنده انداختن تو ديگ آب جوشه
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر