کد خبر: ۷۲۸۶۹۰۹
تاریخ انتشار: ۲۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۳:۵۸
۲۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۳:۵۸
کد خبر : ۷۲۸۶۹۰۹

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان کرمانشاه نحوه اجرای فعالیت‌های یادگیری دانش‌آموزان ابتدایی استان در ایام نوروز سال ۱۳۹۹ را اعلام کرد.

ایام نوروزبه گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه،  ناهید فضلی گفت: طرح عید و داستان در مدارس ابتدایی در ایام نوروز مشابه سال گذشته، ولی با توجه به استمرار آموزش در راستای شیوع بیماری کرونا با نام “ عید و داستانِ یادگیری در خانه “ به اجرا در می‌آید.

او ضمن تشکر از برنامه ریزی‌ها وتلاش‌های ارزنده همکاران محترم در اجرای برنامه‌های تحولی معاونت آموزش ابتدایی واستفاده از فضای مجازی وسایرروش‌های ارتباطی بادانش آموزان جهت استمرار آموزش، این طرح با هدف متناسب ساختن فعالیت‌های یادگیری با اقتضائات دوران کودکی و شرایط ایام نوروز، توسعه و ترویج داستان خوانی، داستان گویی و داستان نویسی، تقویت مهارت‌های خوانداری، نوشتاری، گفتاری، شنیداری، تفکر و تعمق، پرورش خلاقیت، تخیل، ابتکار، تقویت مهارت‌های خلاصه نویسی و مستند سازی و ایجاد زمینه یادگیری و با تاکید بر نشاط و توجه به ساحت‌های شش گانه سند تحول بنیادین خصوصا درشرایط کنونی ساحت زیستی بدنی، در ایام خوش نوروز اجرا می‌شود.

این مقام مسؤول در آموزش و پرورش استان کرمانشاه در راستای برنامه "عید و داستانِ یادگیری در خانه" اظهار داشت: طرح عید و داستان شامل چند بخش مجزا و مستقل (داستان خوانی، داستان نویسی، داستان گویی) است که هر یک از دانش‌آموزان می‌توانند به دلخواه هر یک از این فعالیت‌ها را انتخاب کنند.

دانش‌آموز یکی از موضوعات (داستان‌گویی، داستان‌خوانی و داستان نویسی) را به عنوان گزارش نهایی انتخاب می‌کند و به عنوان تکلیف تعطیلات عید در خانه انجام می‌دهد و انشاالله پس از گذر از بحران کرونا نمایشگاه‌های در سطح مدرسه، منطقه و استان از فعالیت‌های همه دانش‌آموزان تشکیل خواهد شد.

فضلی با اشاره به اینکه طرح «عید و داستانِ یادگیری در خانه» اهداف متنوعی را دنبال می‌کند، گفت: از جمله اهداف این طرح انس دانش‌آموز با کتاب است چرا که وقتی دانش‌آموزی کتابی را انتخاب، مطالعه یا روایت می‌کند یا می‌نویسد و یا ازطریق نقاشی به تصویر می‌کشد زمینه برای ترویج کتاب‌خوانی بین دانش‌آموزان و خانواده ایجاد می‌شود و مهارت‌های کلامی، گفتاری و نوشتاری کودکان از طریق این طرح تقویت می‌شود وخلاقیت کودک در تولید داستان، به شکل‌های مختلف افزایش می‌یابد و مهارت‌های نوشتاری و سواد خواندن و نوشتن کودکان نیز تقویت می‌شود.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان در ادامه تأکید کرد: تمامی معلمان و والدین در ایام تعطیلات نوروز می‌بایستی یادگیری دانش‌آموزان را از طریق صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران (شبکه آموزش، شبکه استانی زاگرس، صدای رادیو کرمانشاه و طرح عید و داستان) پیگیری نمایند، لذا تهیه هرگونه پیک نوروزی و کتاب‌های کمک درسی ممنوع می‌باشد.

او بیان کرد: "عید و داستانِ یادگیری در خانه" فرصت خوبی است که معلمان به‌عنوان سفیران امید بخش در کنار دانش‌آموزان به ثبت خاطرات خود نیز بپردازند و در این راستا ازهمه‌ی معلمان کوشا و خلاق به عنوان قلب تپنده آموزش تقاضا می‌شود که فعالیت‌ها و اقدامات خود را در راستای طرح "عید و داستانِ یادگیری در خانه " طبق محور‌های پیشنهادی یا موضوعات آزاد و خلاقیتی در قالب‌های مختلف خاطره نویسی – روایت نگاری – ساخت انیمیشن – داستان گویی و داستان‌خوانی یا تصویری و... به آدرس ادمین @Omidb۹۰ ارسال نمایند.

شایان ذکر است، معاونت آموزش ابتدایی در این راستا اقدام به تشکیل پیام رسان با نام "عید و داستانِ یادگیری در خانه" با آدرس زیر نموده است و همچنین در این خصوص محور‌هایی ارائه شده است که جزییات و اطلاعات بیشتر در کانال سروش به آدرس sapp.ir/groupsamoozashii مندرج است.

انتهای پیام/ز

سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
پرنیان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۰
در مورد داستان خوانی
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر