کد خبر: ۷۲۸۸۲۱۷
تاریخ انتشار: ۰۳ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۱
۰۳ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۱
کد خبر : ۷۲۸۸۲۱۷
دانستنی تحصیلی؛

در این بسته دانستنی تحصیلی به اهمیت پوشش در یادگیری مطالب و زمان مناسب برای مطالعه دانش آموزان پرداخت شده است.

ایزدخواه 13 /

به گزارش خبرنگار حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان،کسانى که عادت دارند لباس یا کفش کوچک‏تر از اندازه واقعى خود انتخاب کنند و از پوشیدن لباس‏‌هاى تنگ و چسبان خوششان می‌آید، با یک مشکل سلامتى روبه ‏رو مى‌‏شوند. آن‌ها با اختلال خون‌‏رسانى مواجه خواهند شد. پوشیدن لباس‏‌هاى تنگ، به خصوص اگر برای ساعت‌‏هاى طولانى باشد، تأثیر قابل توجهى بر خون‏رسانى اعضاى مختلف بدن و سیستم‌‏هاى حیاتى می‌گذارد و در واقع بدن را با یک مشکل جدى روبه‏ رو مى‏‌کند. زمانی که پوست به شدت تحت فشار قرار گیرد، مویرگ‏‌هاى سطحى آن بسته می‌‏شوند و جریان خون در آن‌ها متوقف خواهد شد. قسمت اعظم تبادلات اکسیژنى و غذایى در سیستم عروقى بر عهده مویرگ‏‌ها است. وقتى که مویرگ‏‌ها نتوانند در سطح پوست، وظیفه خود را به درستى انجام دهند، پوست به عنوان وسیع‏‌ترین عضو بدن انسان، دچار کم خونى و انباشتگى مواد دفعى و نوعى خفگى سلولى می‌شود.

لباس و کفش تنگ و نامناسب، به علت وارد شدن مداوم پیام‏‌هاى عصبى از نواحى تحت فشار، از تمرکز فکرى شما خواهد کاست و به این دلیل و دلایل مهم پیشین، قدرت یادگیرى و توانایى‏‌هاى ذهنى شما را تحت تأثیر منفى قرار خواهد داد. یک بار دیگر اندازه واقعى کفش و لباس خود را تعیین کنید و براى سلامت جسم و فکر خود، فقط از اندازه مناسب خود استفاده کنید.


بیشتر بخوانید: ترفند‌هایی که باعث تقویت حافظه می‌شوند


آیا به این موضوع توجه کرده‌‏اید که برخى زمان‏‌ها بهتر یاد می‌گیرید و بعضى وقت‏‌ها در یادگیرى ناتوان و درمانده مى‏‌شوید؟ این مطلب از نظر علمى قابل بحث و گفت‏‌وگو است. اوقات مناسب و نامناسب زیادى وجود دارد که شما مى‏‌توانید زمان مطالعه خود را با آن‌ها تنظیم کنید؛ اما یک زمان وجود دارد که از همه وقت‏‌ها براى مطالعه نامناسب‏‌تر است و هیچ کس هم در این مطلب شکى ندارد. به یاد داشته باشید که هرگز «بعد از غذا خوردن» قصد مطالعه و یادگیرى نکنید؛ چون کارآیى شما بسیار کاهش خواهد یافت و در نهایت ناراضى خواهید شد. زمانی که معده شما پر از غذاست، جریان خون به سمت دستگاه گوارش منحرف می‌شود تا مهم‏‌ترین وظیفه خود را در آن زمان انجام دهد. در هنگام هضم و جذب غذا، گوارش عالى و مطلوب براى بدن شما بسیار واجب‌‏تر از فعالیت‏‌هاى فکرى و ذهنى است.

مطالعه
بنابراین، جسم هوش‏مند شما به انتخاب احسن می‌پردازد. مصلحت وجود شما را در نظر مى‏‌گیرد و تمامى انرژى و توجه خود را صرف عملیات گوارشى می‌کند. به همین دلیل، خون کافى و مورد نیاز براى یادگیرى و ادراک به دستگاه مغزى و عصبى نمی‌رسد و شما بیشتر تلاش می‌کنید و کمتر فرا می‌گیرید. علت خواب‏آلودگى شما بعد از غذا خوردن هم همین است. دستگاه مغزى و اعصاب، توانایى کافى براى هوشیار نگه داشتن ما را نخواهد داشت و ناگزیر تن به استراحت و خواب خواهد داد؛ البته توجه به این نکته مهم است که اندکى خواب و استراحت، بهترین کارى است که شما بعد از صرف غذا می‌‏توانید انجام دهید.

انتهای پیام/

سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
رویا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۳
سلام‌، خواهش میکنم پیگیر کنکورنظام قدیم ۱۴۰۰ باشید ، با این همه مشکلات و بار فکری و درگیری چنانچه امسال قبول نشیم توانایی خرید دوباره منابع رو نداریم ولی با یک سال تمدید خیلی اتفاقات بهتری میفته کاش مسوولین متوجه سالی ک داشتیم باشن و جوانب رو درنظربگیرن
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر