کد خبر: ۷۲۹۳۳۲۳
گروه : اجتماعی » شهری
تاریخ انتشار: ۰۵ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۰
۰۵ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۰
کد خبر : ۷۲۹۳۳۲۳
رئیس مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری مطرح کرد؛

محمدی آخرین تمهیدات و اقدام های شهرداری تهران برای مقابله با شیوع کرونا را تشریح کرد.


به گزارش خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، غلامحسین محمدی رئیس مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران در نشست خبری مجازی خود در تشریح آخرین اقدام‌های انجام شده برای قطع زنجیره انتقال شیوع کرونا در پایتخت گفت: درباره تعطیلی سرویس دهی حمل و نقل و عمومی باید اعلام کنم، تعطیلی حمل و نقل عمومی در حوزه اختیار صرف شهرداری تهران نیست، اما پیشنهادات خود را به ستاد مقابله با کرونا اعلام کردیم، ولی در همین بازه زمانی شاهد کاهش استفاده شهروندان از حمل و نقل عمومی هستیم.

اوگفت: نکته مورد تاکید این است که ضد عفونی ناوگان‌حمل و نقل عمومی همچنان از سوی مدیریت شهری انجام می‌شود و خیال شهروندان از بابت ضدعفونی در زمان استفاده از مترو و اتوبوس راحت باشد.

رئیس مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران افزود:درباره تعطیلی بوستان‌ها در چند جلسه صحبت کردیم و باید به این نکته اشاره کنم که اگر تعطیلی بوستان‌ها تبعات جدی اجتماعی را به دنبال داشته باشد نیاز به همکاری و تعامل فرا بخشی دارد و تصمیم بر این شد که نظر اجماعی که باشهردار تهران نیز در میان گذاشته شد با توجه به نزدیک شدن به روز طبیعت تعطیلی بوستان‌های جنگلی و یا بوستان‌هایی که امکان برگزاری پیک نیک در ان باشد مورد توجه قرار بگیرد و تلاش ما این است با اجماع نظر این بوستان‌ها را تعطیل کنیم.

محمدی در تشریح تصمیمات اتخاذ شده برای دور کاری کارکنان شهرداری تهران به منظور قطع زنجیره کرونا گفت: در حوزه فعالیت کارکنان مدیریت شهری باید اعلام کنم که بخشنامه با مضمون تمدید شرایط دور کاری از سوی شهردار تهران صادر شد و توصیه شد بخش‌های اداری نسبت به دور کاری کارکنان‌تا پانزدهم فروردین ماه اقدام‌شود و ما در این بخش نگرانی نداریم و اگر نیاز باشد به شکل مجازی از خدمات‌کارکنان شهرداری تهران استفاده می‌کنیم.

او بیان کرد: در تشریح اقدام‌های بهشت زهرا لازم است از رسانه تشکر کنم که شهروندان را به در خانه ماندن و انجام ندادن زیارت اهل قبور در پنجشنبه اخر سال تشویق کرد.

رئیس مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران افزود: در بخش تطهیر و تشییع و تدفین متوفیان بیماری کرونا باید اعلام کنم که تمام اقدام‌ها براساس شیوه نامه صادره از سوی وزارت بهداشت است و درباره انجام امور مربوط به دفن تمام اقدام بر اساس فتوای مقام‌معظم رهبری انجام می‌شود و فردی مسئول شده تا نظارت کامل بر اقدام‌های شرعی زمان دفن را انجام دهد و باز هم تاکید ما این است که خانواده می‌توانند قطعه مورد نظر خود برای دفن جان باختگان ناشی از ویروس کرونا را انتخاب کنند.

محمدی ادامه داد: در روز‌های ابتدای شیوع ویروس کرونا در حوزه تعطیلی امکان بر اساس نظر وزارت بهداشت عمل شد و هرگونه تعطیلی باید با نظر ستاد کرونا انجام شود و شهرداری تهران نظر‌ها خود را به شکل پیشنهاد اعلام می‌کند، اما تصمیم گیری در حوزه کاهش فعالیت‌ها باد به شکل جمعی انجام شود.

او بیان کرد: در حوزه اموزش‌های شهروندی اقدام‌های لازم در حوزه اگاهی بخشی به شهروندان انجام شده است و این اقدام‌ها در شبکه پنج، خبر، نسیم‌به شکل برنامه و تیزر‌های تبلیغاتی انجام می‌شود.

رئیس مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران افزود: در حوزه نظارت بر مقررات وضع شده باید اعلام‌کنم که نظارت بر تردد شهروندان در بخشی از سازمان‌ها مانند بهشت زهرا از حوزه توان‌مدیریت شهری خارج است، زیرا ما به اندازه مورد نیاز نیرو نداریم و بسیاری از این محدودیت‌ها باید به شکل خودجوش از سوی شهروندان انجام شود و این در حالی است که تهران قرنطینه نشده است و کنترل تردد‌ها نیاز به اموزش شهروندان است.

محمدی ادامه داد: از امروز برخورد با پدیده زباله گردی با حضور نیرو‌های انتطامی شکل تازه‌ای به خود خواهد گرفت.

او با تاکید مجدد بر حدود اختیارات شهرداری تهران‌ بیان کرد: تصمیمات در حوزه تعطیلی اماکن عمومی باید تاکید کنم که این تصمیم و اقدام در حوزه اختیارات هیئت دولت و ستاد مقابله با کروناست و نباید این نکته را فراموش کرد که ما در شهرداری تهران تا جایی که امکان پذیر بود در حوزه اختیارات خود با همکاری بی نظیر شورای شهر تهران انجام وظیفه کردیم.

محمدی در تشریح اقدام‌های انجام شده برای غربالگری کارکنان شهرداری گفت: از اسفند ماه اقدام‌های لازم برای غربالگری کارکنان شهرداری به شکل تب سنجی از سوی شرکت شهر سالم در حال انجام است و غربالگری کارکنانی که ارتباط بیشتری با محیط دارند با جدیت دنبال می‌شود.

او درباره اخرین وضعیت فروش و ارایه خدمات به شکل برخط از سوی سازمان‌های تحت مدیریت شهرداری تهران مانند تره بار و شهروند گفت: در حوزه فروش بر خط باید اعلام کنم بحران پیش امده طرفیت توزیع را با اخلال مواجه کرده است و در این شرایط مشخص شد ان‌ها توانایی لازم را ندارند و یا می‌خواهند هزینه‌ای بیشتر از شهروندان اخذ کنند که این موارد مورد قبول نیست، ولی باید اعلام کنم که طرفیت برخی از شرکت‌ها برای فروش بر خط افزایش پیدا کرده است که باز هم مورد قبول ما نیست و با ایده ال‌ها فاصله دارد.

انتهای پیام/

سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر