کد خبر: ۷۲۹۳۷۰۷
تاریخ انتشار: ۰۶ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۸:۴۵
۰۶ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۸:۴۵
کد خبر : ۷۲۹۳۷۰۷
گزارش/

اکنون شاهد جهش تعداد مبتلایان کرونا در آمریکا و اروپا هستیم و آمریکا برای مبارزه با ویروس دست به دامن سایر کشورها شده است.

سير صعودى آمار مبتلايان به كرونا در اروپا و آمريكا/ وقتى مدعيان مبارزه با كوييد ١٩جاخالى مي دهند

به گزارش خبرنگار  حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ ردپای ویروس بی رحم وموذی کرونا از ماه دسامبر در ووهان و استان هوبئی چین گزارش شد، ویروسی که سرعت سرایت بالایی دارد، در روز‌های نخست اپیدمی یک استان چین قرنطینه شد، اما سرعت بالای شیوع بیماری به تدریج موجب ابتلای همه مناطق چین و قرنطینه شهر‌ها شد.

چینی‌ها و کرونا به تیتر یک بیشتر رسانه‌های جهان تبدیل شده بودند، هیچ کس آن زمان فکر نمی‌کرد این موجود ریز ذره بینی بتواند این گونه همه دنیا را آلوده و زندگی عادی مردم را فلج کند، کرونا ویروس جدید به تدریج کشور‌های مختلف جهان را آلوده کرد.

ایران سی امین کشور جهان بود که موارد ابتلا به کرونا در آن گزارش شد، شیوع کرونا مطابق انتظار با سرعت بالایی در ایران در حال افزایش بود و چند روزی ایران جزء چند کشور نخست آمار مبتلایان در جهان قرار داشت تا جایی که آمریکایی‌ها مثل همیشه با بزرگ نمایی ایران را در کنترل ویروس کرونا ضعیف خواندند و مدعی کمک به ایران برای کنترل ویروس کرونا شدند.

هر چند که به گفته سخنگوی وزارت بهداشت، ایران کمک‌های انسان دوستانه همه کشور‌ها به جز آمریکا و رژیم صهیونیستی را نمی‌پذیرد، اما این وعده دروغین آمریکا هم پوچ و تو خالی از آب درآمد و رئیس هیئت اعزامی سازمان جهانی بهداشت اعلام آمادگی آمریکا برای ارسال کمک به ایران را رد کرد و گفت که هیچ پیامی از ایالات متحده آمریکا به ایران دریافت نکرده است. آمریکا نخستین مورد ابتلا به کرونا را همزمان با کره جنوبی ثبت کرد و انتقادات زیادی به نحوه مدیریت دونالد ترامپ برای کنترل شیوع ویروس کرونا وارد شده تا جایی که ویروس با سرعت زیادی این کشور را آلوده کرده است.

حالا ورق برگشته است و ایتالیا و آمریکا رکورددار آمار مبتلایان به کرونا در جهان محسوب می‌شوند، ایران از نظر شمار مبتلایان به کرونا در جایگاه ششمین قرار دارد، این احتمال وجود دارد که بعد از اروپا،‌ ایالات متحده آمریکا به کانون آلودگی ویروس کرونا تبدیل شود، با افزایش آمار ابتلا، آمریکایی‌ها برای کنترل اپیدمی کرونا دست به دامن سایر کشور‌ها شده اند، این در حالی است که آمریکا ۸.۳ میلیارد دلار برای کنترل شیوع ویروس کرونا اختصاص داده و ایران در شرایط تحریم به سر می‌برد.

آمریکا به کانون سرایت کرونا در جهان تبدیل می‌شود

مارگارت هریس، سخنگوی سازمان بهداشت جهانی (WHO) نسبت به شیوع گسترده و پرشتاب ابتلا به ویروس کرونا در اروپا و آمریکا به شدت هشدار داد.

سخنگوی سازمان بهداشت جهانی در ژنو گفت: ما در ایالات متحده شاهد افزایش بسیار سریع موارد (ابتلا به کرونا) هستیم و شتاب ابتلا به ویروس ایالات متحده آمریکا می‌تواند این کشور را تبدیل به کانون جدید شیوع کروناویروس در جهان کند.

به گفته سخنگوی سازمان بهداشت جهانی در حال حاضر ۸۵ درصد از کل آمار مبتلایان به کرونا در جهان، در آمریکا و کشور‌های اروپایی قرار دارند و آمریکا ۴۰ درصد از این موارد را به خود اختصاص داده است.

سیر صعودى آمار مبتلایان به کرونا در اروپا و آمریکا/ وقتى مدعیان مبارزه با کووید ١٩ جاخالى می‌دهند

وضعیت ابتلای به کرونا در سراسر جهان

تدروس آدهانوم قبرسیوس دبیر کل سازمان بهداشت جهانی درباره شیوع گسترده ویروس کرونا هشدار داد و گفت: می‌توان با اقدامات اساسی روند شیوع ابتلا به کرونا را کند کرد، اما باید توجه داشت که ۶۷ روز طول کشید تا تعداد مبتلایان به ویروس کرونا به ۱۰۰ هزار مورد برسد، اما حالا شاهد آن هستیم که در طول ۱۱ روز ۱۰۰ هزار نفر به ویروس کرونا مبتلا شدند، همچنین روند ابتلا به حدی سرعت پیدا کرد که در چهار روز ۱۰۰ هزار مورد ابتلا به کرونا در جهان ثبت شد.

اکنون ویروس کرونا در ۱۹۷ کشور دنیا گزارش شده و آمار مبتلایان به کرونا در جهان به ۴۲۲ هزار و ۶۲۹ مورد رسیده است و از این تعداد ۱۸ هزار و ۸۹۵ نفر بر اثر ابتلا به کرونا در سراسر جهان جان خود را از دست داده اند، خوشبختانه از شمار مبتلایان به ویروس کرونا ۱۰۸ هزار و ۸۷۹ نفر بهبود پیدا کرده اند.

دبیر کل سازمان بهداشت جهانی خواستار تعهد سیاسی جهان یرای دگرگون ساختن خط سیر ابتلا به کرونا و همه گیری شد و از کشور‌ها خواست تا تدابیر دفاعی و تهاجمی را همزمان اتخاذ کنند.

تدروس گفت: درخواست از مردم برای ماندن در خانه و سایر تدابیری چون حفظ فاصله اجتماعی راهی مهم برای کاستن از سرعت شیوع این بیماری و خرید زمان است، اما این‌ها تدابیر دفاعی هستند. برای پیروزی، ما نیاز داریم که با تاکتیک‌های تهاجمی و هدفمند به این ویروس حمله کنیم، آزمایش هر مورد ابتلای مشکوک، ایزوله و مراقبت از هر مورد تأیید شده و ردیابی و قرنطینه هر فردی که در تماس نزدیک با فرد مبتلا بوده است.

سیر صعودى آمار مبتلایان به کرونا در اروپا و آمریکا/ وقتى مدعیان مبارزه با کووید ١٩ جاخالى می‌دهند

آمار ابتلا به کرونا در آمریکا و اروپا

دانشگاه جانز هاپکینز آمریکا که آمار مبتلایان به ویروس کشنده کرونا در این کشور را منتشر می‌کند اعلام کرد که در کمتر از ۱۲ ساعت گذشته در آمریکا ۱۱۰ نفر به دلیل ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند همچنین ۷۲۱۰ نفر از شهروندان آمریکایی نیز به تازگی به این ویروس آلوده شده اند.

قربانیان ویروس کرونا در آمریکا در مجموع به ۷۰۳ نفر و شمار مبتلایان به ۵۳ هزار و ۶۶۰ نفر افزایش یافته است. با ثبت ۷۴۳ مورد جدید مرگ ناشی از کرونا در ایتالیا، مجموع کل قربانیان ویروس کرونا در این کشور به ۶ هزار و ۸۲۰ نفر رسید.

در گزارش سازمان جهانی بهداشت درباره ابتلا به کرونا در ایتالیا آمده است: پس از ثبت موارد کم فوتی‌ها و مبتلایان به ویروس کرونا در ایتالیا شاهد بارقه امید در این کشور هستیم.

سیر صعودى آمار مبتلایان به کرونا در اروپا و آمریکا/ وقتى مدعیان مبارزه با کووید ١٩ جاخالى می‌دهند

آمار ابتلا به کرونا در ایران و چین

تاکنون ۸۱ هزار و ۲۱۸ مورد ابتلا به کرونا در کشور چین شناسایی شده اند و ۳ هزار و ۲۸۱ نفر بر اثر ابتلا به کووید ۱۹ جان خود را از دست داده اند. همچنین خوشبختانه تاکنون ۷۳ هزار و ۶۵۰ نفر از مبتلایان به کووید ۱۹ در چین بهبود یافته اند و روند افزایشی بهبودیافتگان را در این کشور شاهد هستیم.

بر اساس گزارش‌ها روند کاهشی ابتلا به کرونا در چین به حدی است که چند روزی بود که یک مورد مثبت گزارش نشده بوده، اما به نظر می‌رسد همچنان موارد مثبت ابتلا به کرونا در چین همچنان گزارش می‌شود. با کاهش موارد ابتلا به کرونا، مقامات چین قصد دارند از ۸ آوریل (۲۰ فروردین) محدودیت‌های رفت‌وآمد را در شهر ووهان‏، کانون شیوع ویروس کرونا و مناطق اطراف آن لغو کنند.

بر اساس یافته‌های آزمایشگاهی در روز گذشته یک هزار و ۷۶۲ مورد جدید ابتلا به کووید ۱۹ در کشور ایران شناسایی شد و تعداد مبتلایان به این بیماری در کشور به ۲۴ هزار و ۸۱۱ نفر رسید.

خوشبختانه تا کنون ۸ هزار و ۹۳۱ نفر از بیماران مبتلا به کووید ۱۹ در ایران بهبود یافته و ترخیص شده اند و این روند روز به روز در حال افزایش است. در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۲۲ نفر در ایران جان خود را از دست دادند و مجموع درگذشتگان این بیماری در کشور به یک هزار و ۹۳۴ نفر رسید.

سیر صعودى آمار مبتلایان به کرونا در اروپا و آمریکا/ وقتى مدعیان مبارزه با کووید ١٩ جاخالى می‌دهند

وقتی آمریکایی‌ها دست به دامن کشور‌های دیگر می‌شوند

مایک پنس، معاون رئیس‌جمهور آمریکا روز سه شنبه اعلام کرد: دونالد ترامپ آماده استفاده از قانون تولید دفاعی در بخشی از قانون اضطرار ملی برای مقابله با همه‌گیری ویروس کرونا می‌شود.

اکنون امریکا برای کنترل شیوع ویروس کرونا در این کشور دست به دامن کره جنوبی و رژیم صهیونیستی شده است و از آنجاییکه دو کشور کره جنوبی و آمریکا اولین موارد ابتلا به ویروس کرونا را در یک روز ثبت کردند، درخواست کمک آمریکا از کره‌جنوبی نشان دهنده روش‌های متفاوت این دو کشور در مواجه با شیوع ویروس کروناست.

درخواست کمک از کره جنوب

این در حالی است که پیش از این دفتر ریاست‌جمهوری کره‌جنوبی اعلام کرد که دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا از این کشور درخواست ارسال تجهیزات درمانی برای مبارزه با ویروس کرونا کرده است.

رئیس‌جمهور آمریکا وعده داد  که در ازای دریافت تجهیزات درمانی از کره‌جنوبی، به شرکت‌های این کشور برای گرفتن مجوز از دولت واشنگتن کمک کند.

ترامپ بازار جهانی تامین منابع مهم برای مبارزه با شیوع ویروس کرونا را «دیوانه» توصیف کرد، این در حالی است که شمار مبتلایان به ویروس کرونا در آمریکا جهش بی سابقه‌ای گرفته است.

مون در این گفتگو به ترامپ گفت: کره‌جنوبی تا جاییکه بتواند تجهیزات درمانی در اختیار آمریکا قرار می‌دهد.

ترامپ در پاسخ به مون گفت: به تولیدکنندگان کره‌جنوبی کمک می‌کند تا برای تجهیزات خود از سازمان دارو و غذایی آمریکا مجوز بگیرند.

کره‌جنوبی پس از مشاهده اولین موارد ابتلا به کووید ۱۹ به طور گسترده‌ای آزمایش مربوط به ویروس کرونا را انجام داد و برنامه جدی را برای قرنطینه افراد مبتلا اجرا کرد. اما عملکرد دولت ترامپ در مواجه با همه گیری ویروس کرونا با انتقادات گسترده همراه شد.

سیر صعودى آمار مبتلایان به کرونا در اروپا و آمریکا/ وقتى مدعیان مبارزه با کووید ١٩ جاخالى می‌دهند

درخواست کمک از رژیم صهیونیستی

شبکه ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی اعلام کرد که آمریکا خواستار کمک فوری این رژیم جهت تامین لوازم پزشکی مورد نیاز برای مقابله با ویروس کرونا شده است.

طبق این گزارش، کاخ سفید این درخواست را از طریق دیوید فریدمن، سفیر خود در اراضی اشغالی به دفتر نخست‌وزیری و کارخانه‌های تولید تجهیزات پزشکی اسرائیل ارائه کرده است.

در درخواست آمریکا آمده است: اگر تجهیزات پزشکی اضافی وجود داشته باشند یا کارخانه‌های اسرائیلی بتوانند تولید آن‌ها را هرچه سریع‌تر آغاز کنند ما مشتاق دریافت آنها هستیم. تجهیزات و لوازم موجود و آنچه می‌تواند طی چهار تا شش هفته توسط کارخانه‌های اسرائیل تولید شود اولویت اصلی ما بوده و کاخ سفید آماده خرید میلیون‌ها تن از این تجهیزات است.

سیر صعودى آمار مبتلایان به کرونا در اروپا و آمریکا/ وقتى مدعیان مبارزه با کووید ١٩ جاخالى می‌دهند

اپیدمی کرونا ماه‌ها در آمریکا ادامه خواهد داشت

مقامات ارشد وزارت دفاع آمریکا، پنتاگون روز سه شنبه اعلام کردند همه گیری ویروس کرونا در این کشور می‌تواند ماه‌ها ادامه یابد.

مارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا درباره مدت زمان درگیر بودن کشور با بیماری کرونا صحبت کرد.

مارک میلی، رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا نیز اعلام کرد شیوع ویروس کرونا ممکن است تا ماه ژوئیه طول بکشد.

حالا باید منتظر ماند و دید با استراژی کدام کشور‌ها در کنترل ویروس کرونا موفق خواهد بود هر چند که تاکنون برخی از کشور‌ها مثل چین و کره جنوبی توانسته اند تا حدی بسیاری ویروس کرونا را از پای درآوردند.

انتهای پیام/

سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۳۷
در انتظار بررسی: ۵
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۷
نمی‌دونم چرا مسولین توهم کنترل کرونا رو دارند کرونا رو خدا از بندگان شیعه دور کرده چرا که هنوز سایت علی بابا و سایتهای فروش بلیط فعاله. مسافرخانه و هتل های شهرستان بازه یکسر به سایت نت برگ بزنید هتل در مشهد شبی نوزده. استخر و باشگاه و مراکز تفریحی و سرگرمی نت برگ و تخفیفان همچنان آمار فروش بن هاشون بالاست و مراکز فعاله. خوابگاههای خصوصی تهران بدون رعایت موازین بهداشتی دایر و پنجاه درصد ساکنینش پرستارانی بیمارستانهای پر خطر هستن ما بقیه کارمندان بانک و بیمه و خدماتی که با قشر وسیع مردم سر کارند در اتاقهای پانزده تخته. که عده ای کرونایی مرخص شده بیمارستان به اسم استراحت در منزل همزمان با ۱۵نفر در یک اتاق و با ۴۰نفر در یک طبقه با سرویس و یخچال و آشپزخانه مشترک زندگی میکنند اسم این آیا کنترله؟ خیر پروتکل بهداشت ایرانه بر پایه شعار علی مدد. هرجای دنیا این پروتکل بود روزی ۱۰۰میلیون کشته میداد بقرآن. خدایا شکرت که هوای ایرانیا رو داری علی پشت و پناهت!!!
صدیقه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۷
ترامپ گفت انفولانزا پانزده هزارنفررادرامریکاکشت .مطبوعاتشون گفتن سیوهفت هزار.ترامپ تلفاتونصف میکنه .وقتی همشون میگن ترامپ دروغگو ببینین خودشون دیگه چین دیگه،به امریکااعتمادکردن اشتباه محص.
صدیقه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۷
سلام.لطفاپزشکان بدون مرزرابه امریکابفرستید،انهامحتاجترند.ماهمه چیزکافی داریم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۷
اگر این میکروب یک عمل تروریسمی توسط آمریکا هم باشه باز باید نسبت به مردم درگیر این ویروس اظهار همدردی کرد باید دعا کنیم تمام بشریت از شر این ویروس خلاص شوند
علی رضا قربانزاده
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۷
همه کشور ها تو مهار کرونا ناتوان موندن به جز ما ، ولی نمی‌دونم چرا درصد کشته های کشور ما نسبت به سایر کشورها اینقدر زیاده!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۶
چه آب و تابی.
و ما سرخوش وذوق زده از ابتلای امریکای جهانخوار و ایادی همراهش به ویروس کرونا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۶
این ویروس را خود آمریکا درست کرده و رئیس جمهوری آمریکا واکسن زده چطور است هر کس با کسی که مبتلا به کوید۱۹ بوده گرفته اما این ملعون نگرفته واکسن این هم تا زمان انتخابات آمریکا بیرون نمی آید تا میزان محبوبیت این بیشتر شود و تمام این سیاه نگریها هم اول ضربه به اقتصاد چین وبعد به ایران بوده ولی این را که نمی داند روحیه مردم ایران است و به امید خدا راه غلامش را متخصصین ایران با کار جهادی پیدا خواهند کرد و آمریکا چیزی که نمی داند بقول قدیمی ها زمین گرد است خودش در این باطلاقی که درست کرده گیر می کند اینشا الله
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۶
بعنوان ی ایرانی میخام حداقل واسه ی بارم شده به طب اسلامی اعتماد کنیم . داروی امام کاظم ع رو از عطاری تهیه و بخورین.
اگه بیمار شدین چه کرونا یا سرماخوردگی یه شب پشت سرهم یک ساعت قبل خواب بخورین به اینصورت که یک ساعت قبل خواب و 2ساعت بعد خوردن چیزی نخورین

اگه هم سالم هستین هر 10شب بخورین جهت جلوگیری
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۶
فقط امریکا اروپاه صعودی هستش نه اخه تا کی این حرفها اخی تا کی چرا ایران نمیگید که از صعود به قله اورست هم داره رد میکنه خیلی مرد میخواد راستشو بگه خدایا تو کجایی به دادمان برس
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۶
سیستم محاسباتی ما چجوریه من نمیدونم حقیقتش ما از بین ۸۲ میلیون نفر ۲۷ هزار مبتلا و ۲هزار نفر فوتی داشتیم ولی آمریکا با حدود ۴۰۰میلیون نفر ۶۰ هزارمبتلا و ۷۰۰ نفر فوتی داشته کدوم بهتر عمل کرده؟؟؟ هموطنای ما آمار فوتشون چرا بیشتره ؟؟؟
ع
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۶
نه بابا این امریکا امار الکی میده تا دیگران بهش مشکوک نشن چون ویروسا خودش درست کرده داروش هم داره اما اگه الان رو کنه همه دنیا ازش طلبکار میشن میخواد زمان بگذره بعد بگه واکسنا ساختم که بهش شک نکنند بعد هم با مبلغ بالا داروشا به امار بالای مبتلایان بفروشه ار خودش بی خود تر کسی نیست مرگ بر امریکای جنایتکار
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۶
بابا اونا رو بیخیال ایران رو دریاب .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۶
این همه درگیر شدند بیشتر هم ناقل هستند این همه فوتی واقعا مسولی که باعث شده سفرها انجام بشه باید دادگاهی بشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۶
آمریکا و ترامپ نشان دادند که طبل تو خالی هستند.یکی حالا باید به خود آمریکا کمک کند.
سید مجتبی موسوی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۶
الهم الشفع کل مریض
بارالها در هر جای عالم اگر بیماری وجود دارد شفا عنایت بفرما و اگر بلایی هست دفع نما و همه ما را ببخش .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۶
آمار چين با عقل جور در نمياد !!!!!!!!!!!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۶
تورو خدا دریافت اجاره تمام کشور واسه اسفند و فروردین غیرقانونی اعلام گنید
ناشناس
|
United Kingdom
|
۱۱:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۶
کشورهای غربی امکانات بیشتری در تشخیص دارند و امارهایشان بیشتر است و چیزی برای پنهانکاری ندارند.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۶
اشتباه میکنی.فقط چند روز دیگه صبر کن تا مدیریت وحشتناکشونو تو مهار این ویروس با چشم خودت ببینی.به علاوه من فکر میکنم تمام کشورها به نحوی میخوان آمار دقیق رو اعلام نکنن اونم بخاطر مباحث اقتصادی
محمدرضا مهدوی پناه
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۶
تا کی میخواهیم کشورهای غربی را بهتر از خودمان ببینیم ، در روزهای آینده متوجه خواهیم شد که در اروپا وآمریکا چه خواهد شد.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۴:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۷
دوست عزيز كيت ها همه يكي هستند اكثريتشون هم مال چينه
كيت هايي هم كه الان ايتاليا استفاده ميكنه مال چينه
امار ما و كشور هاي اروپايي تقريبا يكي بود ولي الان تو اروپا خيلي امار داره وحشتناك ميره بالا و از ما هم خيلي جلو زدند و توجه داشت كه كشور ما جمعيت 80 ميليوني داره ولي اكثر كشور هاي اروپا جمعيتشون زير 40ميليونه.

اروپا هر چقدر هم پيرفته باشه توي اين قضيه اصلا خوب عمل نكرده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۶
مرگ برآمریکای تروریست زاده ویروسهای جهان
نابوده
پاسخ ها
علی رضا قربانزاده
| Iran, Islamic Republic of |
۰۱:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۷
خیلی ببخشید اشتباهی مثبت دادم .بخدا یهو دستم خورد
منتقد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۶
بله امریکا بدبخت شد امریکا با 56 هزار مبتلا 700مرگ داشته ما با نصف این امار 2000مرگ داریم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۶
هرچي كشته هاي پايگاهشونو اعلام كردن اينجام اعلام ميكنن. بعضي ها رو هرجور ول كني چهاردست و پا ميان زمين .
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۶
آمریکا آمار واقعی رو نمیگه. هر کسی تو دولت آمار بده جریمه میشه.خبرشم هست.بعدشم.ویروس که همون ویروسه دارویی م که نداره چجوری تلفاتش اینقدر فرق میکنه؟
Jafar
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۶
مگه جمعیت هامون یکین؟؟؟اگه ریاضی بلد باشی میفهمی چی میگم...
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۶
یا شایدم...؟!
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۶
واقعا دلشون خوشه مثلا آمریکا هم درگیره دولت‌ها ی آمریکایی حاضر ند یک میلیون جمعیت کم بشه ولی قدرتشان باقی باشه فعلا هم با این درایت مسولین درسفر دیگه 2000 چیه 10 هزارم رد می کنیم خدا به همه رحم کنه، من به شخصه مسولین که کوتاهی کردند وافرادی که سفر رفتن نمی بخشم چون جان خیلی ها رو با بی تعهدیشون درقبال مردم گرفتن
گمنام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۶
کارشون تمومه انشاءالله :)
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۶
کار کی تمومه عزیزم؟ آدم بهتره در مورد ابناء بشر اینطوری حرف نزنه، یعنی خود خدا که نامشو آوردین راضی به این دعای شر شما نیست. بهتره دعای خیر برای حتی دشمنت بکنی و راه راست ونه شر و بدبختی.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۶
فقط ما حق زندگی داریم؟
وطنم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۶
یه روز آمریکا از اسراییل تجهیزات پزشکی میخواد... جای دیگه خبرگزاری ها مینویسند اسراییل از آمریکا تجهیزات پزشکی درخواست کرده!!! طناب کشیه؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۶
اگه روشهاشون خوبه هر کشوری میتونه مثل اونها عمل کنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۶
سیر صعودی مبتلایان در امریکا کاملا دست ساز بودن کرونا و جنگ بیولوژیکی علیه مردم کشور خودش رو تایید میکنه!!!!!!!
گول نخوریم
ساده نباشیم
مرگ بر امریکا
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۶
این آقای ترامپ با اینکارش امریکا را از بیخانمان ها خالی و باز نشسته های مسن را هم از بین میبره به این ترتیب تو خیلی از هزینه ها به اصطلاح خودش صرفه جویی میکنه،خودشون واکسن دارن و زدن فقط وقت تلف میکنه تا فقرا وافراد ضعیف و هزینه ساز از بین برن
علی رضا قربانزاده
| Iran, Islamic Republic of |
۰۱:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۷
یه عده چرا اینقدرساده ان ؟
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر