کد خبر: ۷۲۹۳۸۷۴
تاریخ انتشار: ۰۶ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۴
۰۶ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۴
کد خبر : ۷۲۹۳۸۷۴

افرادی تا دیروز مدافع حرم بودند امروز داوطلبانه مدافع حریم سلامت مردم شدند.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد، هاشم نبی‌زاده فرمانده پایگاه مقاومت بسیج شهدای فاطمیون گفت: هر جا و هر نقطه‌ای از این جهان صدای مظلومی بلند باشد بچه‌های فاطمیون آماده کمک‌رسانی هستند و ثابت قدم هم بودند چه روزی که مدافع حرم بودند و چه روزی که سیل بود و چه الان که ویروس کرونا جهان را تحت تاثیر قرار داده و مسئله مدافعان سلامت پیش آمده، آن‌ها همیشه پشتیبان جبهه بودند.

او ادامه داد: کلیه اقدامات در این پایگاه در چهار محور انجام شده است و از ۲۶ اسفند ماه یک طبقه از مسجد حضرت زهرا (سلام‌الله‌علیها) را به کارگاه تولید ماسک اختصاص دادیم و با همکاری دفتر نمایندگی آستان قدس در خراسان رضوی مواد اولیه تامین و ماسک‌های دو لایه تولید می‌شود.

روزانه ۱۶ نیرو مشغول دوخت و دوز هستند

فرمانده پایگاه مقاومت بسیج شهدای فاطمیون گفت: ماسک‌های تولید شده توسط دفتر نمایندگی آستان قدس به بیمارستان‌ها منتقل شده و پس از استریل شدن به بیمارستان‌های خط مقدم جبهه سلامت که درگیر کرونا هستند ارسال می‌شوند.

او با بیان اینکه تاکنون یک روز هم این کار را تعطیل نکردیم و حتی روز اول فروردین مشغول به کار بودیم، تصریح کرد: اول فروردین جمعه بود و کارگاه با یک ساعت تاخیر از ساعت ۹ صبح فعال شد.

فرمانده پایگاه مقاومت بسیج شهدای فاطمیون گفت: حدود ۱۶ نیروی دوخت ماسک روزانه مشغول دوخت و دوز هستند که هر روز هزار ماسک تولید می‌شود.

نبی زاده  در خصوص تامین امکانات برای دوخت این ماسک‌ها افزود: کلیه چرخ‌ها برای بچه‌ها است یا خیرین خریداری کردند و یا چرخ‌های خیاطی بلااستفاده برای دوخت ماسک به مسجد حضرت زهرا (سلام الله علیها) آورده شده است، همچنین برای حفظ سلامت خود نیرو‌ها نیز روزانه مسجد ضدعفونی می‌شود.

او تصریح کرد: با عنایت به اینکه ماموریت غربالگری سلامت به مجموعه سازمان بسیج محول شده و در منطقه گلشهر نظارت بر انتقال ویروس جدی‌تر شده؛ غربالگری منزل به منزل به مجموعه ناحیه مقاومت بسیج میثم ماموریت داده شده که آن هم به حوزه و پایگاه‌های مربوطه سپرده است.

فرمانده پایگاه مقاومت بسیج شهدای فاطمیون گفت: ما با کمک خیرین یک دستگاه تب‌سنج خریداری کردیم و با تقسیم‌بندی نیرو‌ها به گروه‌های سه نفره، مراجعه منزل به منزل را داریم و غربالگری منطقه گلشهر انجام می‌شود که گزارشات آن طبق نظر وزارت بهداشت و زیر نظر مرکز بهداشت شماره یک وحدت مشهد صورت می‌گیرد.

توزیع بیش از ۱۶۰۰ بسته مواد غذایی و بهداشتی

فرمانده پایگاه مقاومت بسیج شهدای فاطمیون گفت: بحث توزیع مواد غذایی و بهداشتی برای خانواده بزرگ فاطمیون شامل خانواده شهدا، رزمندگان و ایثارگران فاطمیون را نیز در دستور کار داریم که توسط کمک‌های خیرین و کمک‌های مردمی آماده شده تا آمد و شد این افراد در سطح شهر کاهش پیدا کند.

او ادامه داد: تا کنون بیش از یک هزار و ۶۰۰ بسته مواد غذایی و بهداشتی میان خانواده شهدا، رزمندگان و ایثارگران فاطمیون توزیع شده است.

نبی‌زاده افزود:ضدعفونی معابر، درب منازل، فروشگاه‌ها، دستگاه‌های عابر بانک و اماکن عمومی منطقه گلشهر انجام شده است.

فرمانده پایگاه مقاومت بسیج شهدای فاطمیون گفت: توسط یک دستگاه وانت که از اموال مسجد است و با ضدعفونی کننده‌هایی که سپاه در اختیار ما قرار می‌دهد، با موتور‌های سم‌پاش به ضدعفونی این اماکن و معابر اقدام کردیم.

نبی زاده  با تاکید بر اینکه سرمایه اصلی ما سرمایه نیروی انسانی است، افزود: دوستان و عزیزانی که دیروز مدافع حرم بودند امروز مدافع سلامت هستند.

او ادامه داد: همه ظرفیت‌های دولتی و مردمی به کار گرفته شد تا کمک بزرگی به مردم منطقه گلشهر و خانواده فاطمیون داشته باشیم.

فاطمیون در سیل سال ۹۸ هم وسط میدان جهاد بودند

فرمانده پایگاه مقاومت بسیج شهدای فاطمیون با اشاره به اقدامات بسیجیان این پایگاه در دیگر مواقع که نیاز به کمک جمعی وجود دارد، گفت: در سیل ۹۸ طی سه مرحله و هر مرحله ۱۰ روز، در هر گروه ۴۵ نفر از رزمندگان و بسیجیان فاطمیون در منطقه لرستان و خرم‌آباد حضور داشتند و مشغول خدمت رسانی به مردم سیل‌زده بودند.

نبی زاده افزود: هر جا و هر نقطه‌ای از این جهان صدای مظلومی بلند باشد بچه‌های فاطمیون آماده کمک‌رسانی هستند و ثابت قدم هم بودند چه روزی که مدافع حرم بودند و چه روزی که سیل بود و چه الان که ویروس کرونا جهان را تحت تاثیر قرار داده و مسئله مدافعان سلامت پیش آمده، آن‌ها همیشه پشتیبان جبهه بودند.
 
انتهای پیام//ف.غ
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر