کد خبر: ۷۲۹۴۳۷۲
گروه : فارس » شیراز
تاریخ انتشار: ۰۶ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۷
۰۶ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۷
کد خبر : ۷۲۹۴۳۷۲
گروه : فارس » شیراز

مدیرعامل شرکت خدماتی شهرک صنعتی بزرگ شیراز گفت: صدور یک روزه مجوز واحد‌های تولیدی اقلام بهداشتی باید پس از کرونا تداوم یابد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، جواد باصری مدیرعامل شرکت خدماتی شهرک صنعتی بزرگ شیراز بیان کرد: در حال حاضر دانشگاه علوم پزشکی و سازمان صنعت، معدن و تجارت استان، یک روزه مجوز‌های لازم را برای واحد‌های تولیدی تامین کننده اقلام بهداشتی مورد نیاز برای پیشگیری و مقابله با بیماری کرونا صادر می‌کنند که این تجربه می‌تواند در تمامی حوزه‌ها و زمان‌های دیگر تداوم داشته باشد.

او، تصریح کرد: برای ما دور از انتظار نبود که در شرایط دشوار کنونی و نیاز شدید جامعه به ماسک، دستگاه‌های اجرایی چنین رویکردی را داشته باشند، اما جای تاسف دارد که چرا در طول سال، در زمینه صدور مجوز‌ها و پاسخ دادن به استعلام‌های قانونی سرعت عمل وجود ندارد.

اقدام درخور تقدیر

باصری ادامه داد: دانشگاه علوم پزشکی و سازمان صنعت، معدن و تجارت استان، به تازگی برای یک واحد تولیدی که مدت‌ها پیگیر اخذ مجوز برای تولید ماسک بود، یک روزه مجوز صادر کردند.

مدیرعامل شرکت خدماتی شهرک صنعتی بزرگ شیراز افزود: در حال حاضر صدور مجوز یک روزه در ارتباط با محصول ماسک، محلول‌های ضدعفونی و الکل صادر می‌شود که این محصولات برای پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا استفاده می‌شوند و از این اقدام تقدیر می‌شود.

جهش تولید ماسک در شهرک صنعتی شیراز

او، اضافه کرد: قبل از شیوع ویروس کرونا ظرفیت تولید ماسک در استان فارس، روزانه ۲۰ هزار عدد بود که بعد از شیوع این بیماری، واحد‌های تولیدی به ظرفیت تولید خود افزودند، از جمله یک واحد فعال در شهرک صنعتی شیراز که با همت بالا و دشواری‌های ناشی از بهای زیاد ماشین‌آلات و مواد اولیه، تولید خود را به روزانه ۷۰ هزار ماسک افزایش داده است.

باصری اظهار کرد: یک واحد تولیدی دیگر در شهرک صنعتی شیراز فعال شده است که ماسک‌های پنج لایه تولید می‌کند و ظرفیت آن تولید روزانه ۵۰ هزار عدد است، اما با توجه به اینکه نیاز استان به خصوص مراکز درمانی بسیار بالا است همچنان شاهد کمبود‌هایی هستیم.

مدیرعامل شرکت خدماتی شهرک صنعتی بزرگ شیراز تاکید کرد: برای رفع این مشکل، واحد‌های تولیدی ورود پیدا کرد ه اند که به عنوان مثال با کمک دانشگاه علوم پزشکی و سازمان صنعت، معدن و تجارت یک کارخانه تولید روکش صندلی خودرو خط تولید خود را به تولید ماسک تغییر داد و این واحد در حال حاضر روزانه ۲۰ هزار عدد ماسک تولید می‌کند و پیش‌بینی می‌شود این واحد بتواند ظرفیت خود را به ۵۰ هزار عدد در روز افزایش دهد.

او، اضافه کرد: یک واحد تولید پوشاک در شهرک صنعتی شیراز به تولید و عرضه ماسک ورود پیدا کرده است و روزانه حدود ۶ هزار ماسک تولید می‌کند.

درسی برای آینده

باصری گفت: با کمک و پیگیری دستگاه‌های مختلف واحد‌های دیگر نیز در حال ورود به این عرصه هستند تا نیاز مردم به ماسک و محلول‌های ضدعفونی و دستکش را تامین کنند.

راه تحقق شعار سال

مدیرعامل شرکت خدماتی شهرک صنعتی بزرگ شیراز با اشاره به نامگذاری امسال از سوی مقام رهبری با عنوان سال جهش تولید تصریح کرد: رویکرد معظم له، سال‌ها حمایت از تولید و اشتغال زایی بوده است و این یک تشخیص بسیار درست است.

باصری با تاکید بر لزوم آسیب‌شناسی و رفع موانع فراروی تولید افزود: به نظر می‌رسد که با نداشتن یکپارچگی در مدیریت حوزه اقتصاد مواجه هستیم که بخشی از آن به دولت، مجلس شورای اسلامی و قوای دیگر مرتبط است.

او، ادامه داد: واقعیت این است که همه دستگاه‌ها باید به این اعتقاد برسند که تنها راهی که کشور می‌تواند همه به لحاظ اقتصادی و هم به لحاظ حوزه‌های دیگری که وابسته به اقتصاد هستند، رشد پیدا کند این است که بخش خصوصی را باید آزاد گذاشت و زمینه را برای سرمایه گذار به گونه‌ای فراهم کرد که کشور رو به رشد برود.

رهبر معظم انقلاب در پیامی به مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ به ارزیابی میزان پیشرفت شعار رونق تولید پرداختند و با اشاره به گزارش‌های موثق، از بازگشت به کار برخی کارخانه‌های راکد یا تعطیل و افزایش ظرفیت تولید بعضی از واحدها، گفتند: این گزارش‌ها نشان می‌دهد در سال ۹۸ علاوه بر استقبال صاحب‌نظران از شعار رونق تولید، در عمل نیز از آن استقبال شد و با کار و تلاش دستگاه‌های مختلف، تولید تا حدودی به راه افتاد البته اثر آن در زندگی مردم محسوس نشد.

ایشان با تاکید بر اینکه باید با کار ۱۰ برابری، تولید به جایی برسد که در زندگی مردم اثر گذار باشد، بیان کردند: مسائل اقتصادی کشور متعدد است از جمله اصلاحات بانکی، گمرکی و مالیاتی و بهبود فضای کسب وکار، اما نقش تولید بی‌همتا است و با راه افتادن تولید و استفاده از بازار فروش ۸۰ میلیونی در داخل وارتباط با فروش و بازار‌های خارجی، مشکلات اقتصادی به طور قطع یقین پایان می‌یابد و تحریم‌ها به نفع کشور تمام می‌شود.

رهبر انقلاب اسلامی به رسم هر سال با نامگذاری سال جدید با عنوان جهش تولید، مسیر حرکت یک‌ساله کشور را مشخص و خطاب به دست‌اندرکاران تأکید کردند: جوری عمل کنید که با جهش تولید، تغییری محسوس در زندگی مردم به‌وجود آید.

منبع: ایرنا

انتهای پیام/ت

سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر