کد خبر: ۷۲۹۴۴۲۰
گروه : فارس » شیراز
تاریخ انتشار: ۰۶ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۶
۰۶ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۶
کد خبر : ۷۲۹۴۴۲۰
گروه : فارس » شیراز

مهم‌ترین حوادث امروز ۶ فروردین ماه سال ۹۹ را می‌توانید در این بسته خبری بخوانید.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، مهم‌ترین حوادث امروز چهارشنبه ۶ فروردین ماه سال ۹۹ را می‌توانید در این بسته خبری بخوانید.

سقوط در چاه آب، جان شهروند زرین دشتی را گرفت

فرمانده انتظامی شهرستان زرین‌دشت، از جان باختن مرد کشاورز بر اثر سقوط در چاه آب خبر داد.

سرهنگ محمد بردبار فرمانده انتظامی شهرستان زرین‌دشت اظهار کرد: ماموران بخش ایزدخواست شهرستان زرین‌دشت برابر اعلام مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر سقوط فردی در چاه آب، بلافاصله برای بررسی موضوع به محل حادثه اعزام شدند.

او ادامه داد: ماموران به همراه نیرو‌های امدادی در بررسی‌های اولیه مشاهده کردند فرد یاد شده به همراه موتورسیکلت به داخل چاه آب سقوط کرده و جان خود را از دست داده است.

فرمانده انتظامی شهرستان زرین دشت تصریح کرد: جسد متوفی با تلاش نیرو‌های امدادی از داخل چاه خارج و برای بررسی بیشتر به پزشکی قانونی انتقال شد.

سرهنگ بردبار به شهروندان توصیه کرد همواره حصار کشی و نکات ایمنی در اطراف چاه‌های کشاورزی را مورد توجه قرار دهند تا شاهد وقوع چنین حوادث دلخراش و ناگوار نباشیم.

دستگیری اخاذ اینترنتی در شیراز

جانشین پلیس فتا فارس گفت: با تلاش مأموران پلیس یک متهم که در فضای مجازی تهدید به گرفتن یک میلیارد وجه نقد کرده بود، دستگیر شد.

سرهنگ کیومرث نوروزی جانشین پلیس فتا فارس گفت: در پی ارجاع پرونده قضائی مبنی بر تهدید و اخاذی از شاکی، رسیدگی به موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

او افزود: شاکی در اظهارات اولیه بیان کرد که شخصی ناشناس با بدست آوردن تصاویر شخصی او قصد انتشار آن در فضای مجازی دارد و در قبال آن دریافت مبلغ یک میلیارد وجه نقد کرده است.

سرهنگ نوروزی بیان کرد: کارشناسان این پلیس با اقدامات فنی و تخصصی موفق شدند متهم که قصد اخاذی یک میلیاردی از شاکی داشته را شناسایی و در یک اقدام ضربتی وی را دستگیر کردند.

این مقام انتظامی با بیان اینکه متهم در تحقیقات انجام شده به در اختیار داشتن تصاویر شخصی شاکی و قصد اخاذی از وی با تهدید به انتشار تصاویر اعتراف کرد، افزود: متهم پس از تکمیل پرونده تحویل مقام قضائی شد.

شستن پشم دام در رودخانه منجر به غرق شدگی شد

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی فارس از غرق شدن فردی در سد خشت شهرستان جهرم خبر داد.

سرهنگ کاووس محمدی معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی فارس گفت: در پی اعلام مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر یک فقره غرق شدگی در سد خشت این شهرستان، بلافاصله ماموران برای بررسی موضوع به محل حادثه اعزام شدند.

او تصریح کرد: ماموران در بررسی‌های اولیه مطلع شدند که شخصی در هنگام شستن احشام داخل سد آبی، غرق و فوت کرده است.

این مقام انتظامی با بیان اینکه جسد متوفی برای سیر مراحل قانونی تحویل پزشک قانونی شد، به شهروندان توصیه کرد تا آنجا که امکان دارد از نزدیک شدن و رفتن داخل سدها، رودخانه‌ها و محل عبور سیلاب خودداری کنند تا شاهد حوادث این چنین دلخراشی نباشیم.

تعطیلی ۲۰ واحد صنفی متخلف در پاسارگاد

فرمانده انتظامی شهرستان پاسارگاد از پلمب تعطیلی ۲۰ واحد صنفی متخلف در پاسارگاد خبر داد.

سرهنگ محمد نیک بخت فرمانده انتظامی شهرستان پاسارگاد با تأکید بر اینکه ارتقا امنیت اخلاقی در جامعه اصناف و پیشگیری از تخلفات صنفی در مجموعه فرماندهی انتظامی پاسارگاد با جدیت پیگیری و میزان پایبندی اصناف به قوانین ابلاغی به صورت مستمر رصد می‌شود.

او افزود: در این طرح مأموران نظارت بر اماکن عمومی از تعداد ۷۰ واحد صنفی بازدید که طی ارزیابی‌های صورت گرفته تعداد ۲۰ واحد صنفی به علت رعایت نکردن مسائل بهداشتی مربوط به بیماری کرونا پلمپ و تعدادی نیز تذکر داده شد.

فرمانده انتظامی شهرستان پاسارگاد با اشاره به اینکه با صنوف و افرادی که قوانین و مقررات اماکن عمومی را رعایت نکنند برخورد قانونی خواهد شد، از شهروندان خواست در صورت مشاهده هرگونه تخلف مراتب را به پلیس ۱۱۰ اطلاع دهند.

کشف تریاک در مخزن سوخت ۲۰۶

فرمانده انتظامی داراب از توقیف یک سواری ۲۰۶ و کشف ۳۰ کیلو و ۲۰۰ گرم تریاک در بازرسی از مخزن سوخت آن خبر داد.

سرهنگ علیرضا نوشاد فرمانده انتظامی داراب بیان کرد: ماموران انتظامی شهرستان داراب در اجرای طرح مقابله با ورود مواد مخدر، حین کنترل خودر‌های عبوری به یک سواری ۲۰۶ مظنون و پس از طی مسافتی تعقیب و گریز آن را متوقف کردند.

او با بیان اینکه در بازرسی از این خودرو، مقدار ۳۰ کیلو و ۲۰۰ گرم تریاک که به طرز ماهرانه‌ای داخل مخزن سوخت جاسازی شده بود کشف شد، افزود: در این خصوص راننده دستگیر و برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شد.

انهدام ۱۰ باند سارق حرفه‌ای در کازرون

فرمانده انتظامی شهرستان کازرون از شناسایی و انهدام ۱۰ باند سارق و کشف یک هزار و ۳۲۷ فقره انواع سرقت خبر داد.

سرهنگ محمد عبادی‌نژاد فرمانده انتظامی شهرستان کازرون بیان کرد: یکی از اولویت‌های مهم در سال ۱۳۹۸ پیگیری و مقابله همه جانبه با جرایم سرقت بود که با تلاش ماموران پلیس آگاهی و مشارکت شهروندان، تعداد ۱۰ باند مجرمانه فعال در ارتکاب سرقت‌های مهم و خرد شناسایی و دستگیر شدند.

او ادامه داد: با تلاش ماموران انتظامی در سال قبل، ۷۴۵ نفر سارق دستگیر و یک هزار و ۳۲۷ فقره انواع سرقت کشف شد.

رئیس پلیس شهرستان کازرون افزود: کاهش ۱۰۰ درصدی سرقت مسلحانه، ۶۹ درصدی سرقت به عنف، ۲۴ درصدی خودرو، ۳۰ درصدی منزل، مهار ۱۰۰ درصدی سرقت جیب بری و منفی بودن آمار وقوع سرقت بانک و سرقت از مغازه‌های طلافروشی از اقدامات شاخص این شهرستان در سال ۹۸ در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته بوده است.

سرهنگ عبادی نژاد تصریح کرد: اگر شهروندان توصیه‌های پلیس و نکات ایمنی از جمله رها نکردن منزل خالی از سکنه، خودداری از نگهداری طلاجات در منزل و انتقال به صندوق امانات بانک‌ها، نصب دوربین‌های مدار بسته در اماکن تجاری و خصوصی، رها نکردن وسیله نقلیه در معابر و خیابان‌ها، استفاده از پارکینک، خودداری از نگهداری اموال با ارزش و اوراق بهادار در داخل خودرو و مراقبت بیشتر دامداران از احشام خود را رعایت کنند شرایط امنیتی بهتری در سطح شهرستان ایجاد خواهد شد.

کشف ۱۱۰ راس گوسفند قاچاق در لارستان

جانشین فرماندهی انتظامی فارس از کشف ۱۱۰ راس گوسفند قاچاق به ارزش ۳ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال در شهرستان لارستان خبر داد.

سرهنگ یوسف ملک‌زاده جانشین فرماندهی انتظامی فارس گفت: مأموران انتظامی بخش اوز شهرستان لارستان حین کنترل خودرو‌های عبوری، به یک دستگاه کامیون حامل گوسفند مشکوک و آن را توقیف کردند.

او ادامه داد: پس از بررسی‌های انجام شده مشخص شد این خودرو حامل ۱۱۰ رأس گوسفند قاچاق و بدون مجوز دامپزشکی است.

جانشین فرماندهی انتظامی استان فارس با بیان اینکه در این خصوص یک نفر متهم دستگیر شد، افزود: ارزش ریالی این محموله قاچاق برابر نظر کارشناسان، ۳ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال برآورد شده است.

این مقام انتظامی تصریح کرد: دام‌هایی که بدون مجوز دامپزشکی باشند به عنوان دام قاچاق توقیف و برای سیر مراحل قانونی در اختیار دامپزشکی قرار می‌گیرند.

کشف ۳ دستگاه خودرو سرقتی در مرودشت

جانشین فرمانده انتظامی مرودشت از کشف ۳ دستگاه خودرو مسروقه طی ۲۴ ساعت گذشته در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ دوم فرهام عسکری جانشین فرمانده انتظامی مرودشت گفت: مأموران انتظامی این شهرستان در ۲۴ ساعت گذشته هنگام گشت زنی در حوزه استحفاظی، به ۳ دستگاه خودرو پیکان، وانت نیسان و پراید که به صورت بلاصاحب در خیابان رها شده بودند مشکوک شدند.

او افزود: ماموران انتظامی با استعلام از سامانه مطلع شدند که هر ۳ خودرو مسروقه است.

سرهنگ عسکری با بیان اینکه اقدامات اولیه برای تحویل خودرو‌های کشف شده به مالکان صورت گرفته است، به شهروندان توصیه کرد: خودرو‌های خود را در نقاط پرت، خلوت و تاریک پارک نکنند و نسبت به نصب دزدگیر، قفل پدال و سایر اقداماتی که حالت بازدارنده دارند اقدام کنند.

دستگیری سارق با ۲۰ فقره سرقت در فیروزآباد

فرمانده انتظامی فیروزآباد از دستگیری یک سارق و کشف ۲۰ فقره انواع سرقت در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ مهدی جوکار فرمانده انتظامی فیروزآباد اظهار کرد: در پی وقوع چند فقره سرقت قطعات خودرو و اماکن خصوصی در فیروزآباد، دستگیری سارق یا سارقان در دستور کار ماموران انتظامی این شهرستان قرار گرفت.

این مقام انتظامی افزود: ماموران انتظامی با انجام تحقیقات نامحسوس و بدست آوردن سرنخ، یک نفر متهم را در این رابطه شناسایی و پس از هماهنگی قضائی در یک عملیات ضربتی وی را دستگیر کردند.

سرهنگ جوکار با بیان اینکه متهم در بررسی فنی به ۲۰ فقره سرقت قطعات خودرو و اماکن خصوصی اعتراف کرد، گفت: متهم پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی شد.

کشف خودرو سرقتی و دستگیری سارق در زرین دشت

فرمانده انتظامی شهرستان زرین‌دشت از کشف یک دستگاه سواری تیبا سرقتی و دستگیری سارق خبر داد.

سرهنگ محمد بردبار فرمانده انتظامی شهرستان زرین‌دشت گفت: ماموران پاسگاه خسویه این شهرستان هنگام گشت زنی در حوزه استحفاظی، به یک سواری تیبا مشکوک و پس از تعقیب و گریز آن را متوقف کردند.

او افزود: پس از اخذ استعلامات لازم مشخص شد خودرو مورد نظر مسروقه و از شهرستان فسا سرقت شده است.

این مقام انتظامی با بیان اینکه ماموران سریعا راننده را دستگیر کردند، گفت: متهم در بازجویی اولیه با مشاهده مستندات پلیس لب به اعتراف گشود و به سرقت خودرو اعتراف کرد.

سرهنگ بردبار با اشاره به اینکه این سارق حرفه‌ای برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شد، به شهروندان توصیه کرد: مراقبت‌های لازم در خصوص پیشگیری از سرقت را به عمل آورده و هرگونه موارد مشکوک را از طریق تلفن ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.

انتهای پیام/

سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر