کد خبر: ۷۲۹۵۰۰۷
تاریخ انتشار: ۰۷ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۸
۰۷ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۸
کد خبر : ۷۲۹۵۰۰۷

فرمانده انتظامی کهگیلویه وبویراحمد گفت میزان تردد خودروها در ایام نوروز ۹۹ و با توجه به شیوع بیماری کرونا و طرح های مقابله ای و کنترلی در مبادی ورودی استان، از ۲۵ اسفند سال ۹۸ تا تاریخ ششم فروردین امسال حدود ۴۶ درصد نسبت به مدت مشابه پارسال کاهش یافته است.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یاسوج،سردار انصاری فرمانده انتظامی کهگیلویه وبویراحمد گفت: بر اساس پایش روزانه توسط پلیس راه استان میانگین ورود و تردد روزانه خودرو در سطح جاده های برون شهری استان حدود ۲۰۰ مورد گزارش شده است.

او گفت: بدون شک و با توجه به ضرورت جلوگیری از گسترش و انتقال ویروس کرونا و تمهیدات و تدابیر شدید تری ظرف روزهای آینده در محورهای ارتباطی و جاده های ورودی استان انجام خواهد شد.

او تدابیر و سخت گیری های پلیس راه و نیروهای امنیتی و انتظامی را تنها در راستای حفظ سلامتی شهروندان و رهایی از این ویروس منحوس دانست و افزود: هرچه همراهی و مشارکت مردم در امر مقابله و کنترل این بیماری بیشتر باشد خروجی اقدام ها و ماموریت های پلیس و سایر دست اندرکاران و متولیان امر در بخش های مختلف نیز تاثیرگذارتر خواهد بود.

کاهش ۶۷درصد تصادفات در جاده های کهگیلویه وبویراحمد

او بیان کرد: اجرای محدودیت های ترافیکی و کنترل مبادی ورودی در جاده های استان و همچنین هشدارهای مسئولان امر برای در خانه ماندن و پرهیز از سفرهای غیرضرور علاوه بر قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا منافع دیگری نیز برای کاهش تصادفات وحفظ جان مردم در برداشته است.

او افزود: با اجرای اقدام های کنترلی و عدم انجام سفرهای نوروزی از سوی مردم حدود ۶۷ درصد میزان تصادفات در ایام تعطیلات نوروز امسال (۲۵ اسفند ۹۸ تاکنون) نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش داشته است.

او گفت: در زمینه تصادفات منجر به فوت نیز کاهش حدود ۷۵ درصد داشته است.

او با اشاره به طرح جامع مقابله ای و پیشگیرانه در مقابل بیماری کرونا از سوی نیروی انتظامی نیز بیان کرد: سخت گیری ها به مراتب از روزهای آینده شدید تر خواهد شد.

فرمانده انتظامی کهگیلویه وبویراحمد افزود: کنترل وسخت گیری های پلیس راه حتی برای روز طبیعت ( ۱۳ بدر) با توجه به دستورات و تمهیدات لازم از سوی ستاد ملی مبارزه با کرونا نیز با همین حدت و شدت انجام می شود.

او گفت: هر خودرویی اعم از پلاک بومی و غیربومی که در روز طبیعت اقدام به ایجاد ترافیک در هر یک از مسیرهای ورودی و یا جاده ها اصلی و یا فرعی استان کند بدون شک با اقدامات پلیسی اعم از جریمه و توقیف خودرو مواجه خواهند شد.

شناسایی و برخورد با شایعه سازان کرونایی

سردار انصاری با اشاره به بروز شایعات کرونایی و افرادی که در شبکه های مجازی و اجتماعی و یا رسانه های محلی اقدام به دروغ پراکنی و تشویش اذهان عمومی و ایجاد یاس در میان مردم می کردندافزود: تاکنون ۳۶ نفر در این راستا شناسایی که ۱۱ نفر از آنها در استان کهگیلویه وبویراحمد بودند و با تشکیل پرونده به مراجع قضایی ارجاع داده شدند.

او بیان کرد: مابقی نیز که مربوط به سایر استان ها بود با شناسایی عوامل به مقامات انتظامی و قضایی پرونده آنها به استان های مربوطه ارجاع داده شد.

تعداد مبتلایان به ویروس کرونا تا ظهر دیروز چهارشنبه (ششم فروردین) در کهگیلویه وبویراحمد ۹۶ نفر و جان باختگان این بیماری نیز پنج نفر گزارش شده است.

 

انتهای پیام/ع

سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر