کد خبر: ۷۲۹۵۸۷۸
گروه : فارس » شیراز
تاریخ انتشار: ۰۸ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۵
۰۸ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۵
کد خبر : ۷۲۹۵۸۷۸
گروه : فارس » شیراز
فرماندار قیروکارزین:

فرماندار قیروکارزین از تشدید کنترل تردد با هدف پیشگیری از بیماری ویروس کرونا در تمامی مسیر‌های ورودی این شهرستان خبر داد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، علی محمد کریمی با تاکید بر اینکه با اقدامات انجام شده کنترل شیوع بیماری کرونا در این شهرستان تا کنون در شرایط نسبتا مطلوبی است، گفت: از امروز کنترل تمامی مسیر‌های ورودی قیروکارزین تشدید می‌شود.

فرماندار قیروکارزین با اشاره به اینکه این تدابیر به منظور ممانعت از ورود افراد غیربومی که قصد مسافرت و حضور در شهرستان را دارند اعمال خواهد شد، افزود: افرادی که به هر دلیلی خارج از شهر یا روستای خود به سر می‌بردند به محل سکونت خود مراجعت کنند.

او تصریح کرد: رویکرد قرنطینه خانگی تا اطلاع ثانوی و رفع کامل خطر ادامه دارد لذا ضمن رعایت بهداشت فردی و عمومی، از رفت و آمد‌های غیر ضروری پرهیزرده و به خاطر حفظ جان خود و عموم مردم از حضور در تفرجگاه‌ها و طبیعت گردی پرهیزکنند.

کریمی ضمن تقدیر از تمامی اقشاری که در موضوع کنترل اپیدمی کرونا حضور و همکاری خود جوش و فعال داشته اند، اظهار کرد: در روز‌های آتی تمامی پارک ها، تفرجگاه‌های عمومی، اماکن مذهبی و بقاع متبرکه همچنان بسته و حضور در این مکان‌ها ممنوع خواهد بود.

نماینده عالی دولت در شهرستان قیروکارزین ابراز کرد: همه مراسم‌های عمومی از جمله ترحیم، بزرگداشت و جشن‌های خانوادگی از ابتدای شیوع بیماری منحوس کرونا لغو شده است که این مصوبه تا عادی شدن شرایط ادامه خواهد داشت از این رو همکاری تمامی شهروندان و خانواده‌ها در رعایت این موضوع قابل تحسین و قدر دانی ویژه است.

او با هشدار جدی به اصناف غیر ضروری که اصرار بر ادامه فعالیت خود در روز‌های آتی دارند، تاکید کرد: در صورت عدم تمکین از مصوبات ستاد کرونا، با هماهنگی‌های انجام شده با دستگاه قضایی تصمیمات سخت تری علیه این دسته از مشاغل اتخاذ خواهد شد همانطور که تا کنون ۵۶ واحد صنفی متخلف در سطح این شهرستان پلمپ شده است.

فرماندار شهرستان قیروکارزین با اشاره به فعالیت نانوایی ها، فروشگاه‌های مواد غذایی، میوه و تره بار اظهار کرد: هر فروشگاهی که موازین بهداشتی و دستور العمل‌های ابلاغی از طرف وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی ورا رعایت نکند قطعا با آن برخورد قاطع انجام خواهد شد.

کریمی با بیان اینکه هدف از تمامی اقدامات انجام شده قطع زنجیره انسانی انتقال ویروس کرونا است، عنوان کرد: پویش‌های مردمی با همکاری نهاد‌های ذی مدخل در این مدت اقدامات موثری در جهت گند زدایی و ضد عفونی اماکن عمومی و پر تردد شهری و روستایی انجام داده است.

او افزود: شهروندان در صورت هر گونه سوال یا موارد مشکوک ابتلا به کرونا می‌توانند با سامانه تلفنی ۴۰۳۰ وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی تماس و در زمینه کرونا ویروس راهنمایی و مشاوره لازم را دریافت و برای مراجعه به مراکز درمانی هدایت شوند.

به گفته وی، شهروندان با مراجعه به سامانه خود ارزیابی الکترونیکی کرونا به آدرس salamat.gov.ir می‌توانند وضعیت سلامت خود و خانواده را در اسرع وقت ارزیابی و ثبت نمایید، این سامانه برای رفاه مردم و به منظور غربالگری افراد مشکوک به بیماری کووید-۱۹ (COVID-۱۹) راه اندازی شده است.

فرماندار شهرستان قیروکارزین ضمن تقدیر از فعالیت رسانه‌ها و خبرنگاران در پوشش اخبار بیماری کرونا تاکید کرد: شهروندان قیروکارزینی اخبار این اپیدمی را صرفا از مجرای خبری روابط عمومی ستاد مقابله با کرونا در این شهرستان دنبال کنند، با هر گونه نشر اخبار خلاف واقع برخورد قانونی خواهد شد.

انتهای پیام/ 

سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر