کد خبر: ۷۳۱۶۶۱۵
گروه : گیلان » رشت
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۸:۱۵
۲۶ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۸:۱۵
کد خبر : ۷۳۱۶۶۱۵
گروه : گیلان » رشت

معاون استاندار گیلان از نیمه تمام بودن ۴ هزار و ۵۰۰ پروژه عمرانی در این استان خبر داد.

۴ هزار و ۵۰۰ پروژه عمرانی در گیلان نیمه تمام استبه گزارش خبرنگار  گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از رشت، علی اوسط اکبری مقدم، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان در نشست بررسی وضعیت پروژه‌ها و اعتبارات عمرانی شهرستان رودسر گفت: تلاش استانداری و همه مدیران دستگاه‌ها این است که پروژه‌های عمرانی استان در مدت تعیین شده خود به اتمام برسد.

او از نیمه تمام بودن ۴ هزار و ۵۰۰ پروژه عمرانی در سطح استان گیلان خبر داد و افزود: راه آهن رشت- آستارا و رشت- انزلی و آزادراه گیلان که ۸ کیلومتر از آن باقی مانده، تنها بخشی از پروژه‌های نیمه تمام استان هستند که اتمام این پروژه‌ها نیازمند رقم اعتباری بسیار بالایی است.

معاون استاندار گیلان با اشاره به پیشرفت فیزیکی ۷۲ درصدی سد پلرود اظهار داشت: برای اتمام این نیازمند ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار است در حالی که ۷۰ میلیارد تومان از مطالبات پیمانکار باقی مانده است.

اکبری مقدم با بیان اینکه در بحث اجرایی شدن پروژه‌های عمرانی خوب عمل نشده است، گفت: برای شروع یک پروژه حتما بایستی منابع مالی و دانش فنی آن لحاظ شود.

او داشتن طرح جامع تفضیلی شهر‌های رودسر، چابکسر، کلاچای و واجارگاه را از دغدغه‌های فرمانداری شهرستان رودسر خواند و افزود: در صورت تامین اعتبار از سوی این شهرداری‌ها به زودی طرح جامع برای این شهر‌ها تصویب خواهد شد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان با اشاره به مشکل مدیریت پسماند گیلان از جمله شهرستان رودسر بیان کرد: سازمان برنامه و بودجه کشور برای مدیریت پسماند در استان‌های شمالی شامل گیلان، مازندران و گلستان در سال گذشته بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار اختصاص داد.

اکبری مقدم اعلام کرد: با توجه به پروژه‌های مختلف که در گیلان داشتیم سهم استان ما از این میزان بیش از ۱۳۰ میلیارد بوده است.

او با اشاره به وضعیت نامناسب زباله‌ها در شرق گیلان و ضرورت رفع مشکلات کارخانه کمپوست رودسر تصریح کرد: در سال گذشته ۳ میلیارد تومان برای خط پردازش این کارخانه اختصاص یافت، چون برای فعال کردن این کارخانه طبق نظر کارشناسی نیازمند اعتبارات بیشتری بوده سهم اعتباری رودسر افزایش یافته است.

 

انتهای پیام/ع

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ