حماس اسامی اسرای فلسطینی را خواستار شد

رئیس کمیته امور اسرای سازمان آزادی‌بخش فلسطین اعلام کرد حماس اسامی ۵۰۰۰ اسیر فلسطینی در زندان‌های رژیم صهیونیستی را با توجه به شیوع ویروس کرونا درخواست کرده است.

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از روزنامه القدس العربی، قدری ابوبکر، رئیس کمیته امور اسرا و آزاده‌های سازمان آزادی‌بخش فلسطین روز شنبه گفت که جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) فهرست‌هایی از اسامی اسرای فلسطینی در زندان‌های رژیم صهیونیستی را درخواست کرده است.

قدری ابوبکر اعلام کرد در حال حاضر ۵۰۰۰ اسیر فلسطینی در زندان‌های اسرائیل حضور دارند که در ۲۳ زندان از جمله ۲۲ مورد در داخل خط سبز (سرزمین‌های اشغالی) و همچنین زندان عوفر در داخل اراضی اشغالی ۶۷ (کرانه باختری) به سر می‌برند.

این مقام فلسطینی گفت که با این کمیته درباره موضوع مبادله اسرا میان حماس و رژیم صهیونیستی صحبتی نشده است.

رژیم صهیونیستی در هفتم آوریل ازسرگیری فوری مذاکرات غیرمستقیم برای بازپس‌گیری دو غیرنظامی صهیونیست و اجساد دو نظامی خود در نوار غزه را خواستار شده بود.

رئیس کمیته امور اسرا و آزاده‌های سازمان آزادی‌بخش فلسطین گفت که مشکل بزرگ در موضوع مبارزه با گسترش ویروس کرونا در میان اسرای فلسطینی در زندان‌های رژیم صهیونیستی در شلوغ بودن زندان‌هاست.


بیشتر بخوانید:


وی با اشاره به اینکه در زندان‌های رژیم صهیونیستی هشت تا ۱۰ اسیر فلسطینی در سلولی کوچک به سر می‌برند، گفت: اطلاعات رسیده حاکی است که هنوز موارد ابتلایی از ویروس کرونا در میان اسرای فلسطینی مشاهده نشده است اگرچه موارد ابتلایی در صفوف زندانیان اسرائیل وجود دارد.

این مقام فلسطینی گفت که به تازگی رژیم صهیونیستی اقدام به توزیع ماسک دربین اسرا و ضد عفونی کردن سلول‌های زندان گرفته است.

رئیس کمیته امور اسرا و آزاده‌های سازمان آزادی‌بخش فلسطین گفت که نهاد‌های بین المللی هم چندین بار از اسرائیل خواسته‌اند اسرای فلسطینی و به خصوص بیماران، سالمندان و کودکان را آزاد کند، اما اسرائیل اصلا به این درخواست‌ها پاسخی نمی‌دهد.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر