عواقب اصلاح نشدن نقاط حادثه خیز شهری بر عهده شهرداران است

استاندار بوشهر گفت:مسئولیت هر گونه عواقب ناشی از اصلاح نشدن نقاط حادثه خیز شهری بر عهده شهرداران است.

عواقب اصلاح نشدن نقاط حادثه خیز شهری بر عهده شهرداران استبه گزارش گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از بوشهر، عبدالکریم گراوند استاندار بوشهر ظهر امروز در نشست شورای ترافیک استان بیان کرد: اگر اقدام لازم در مورد اصلاح نقاط حادثه خیز درون شهری که از سوی شورای ترافیک به شهرداران اعلام شده صورت نگیرد، مسئولیت هر گونه عواقب ناشی از اصلاح نشدن این نقاط حادثه خیر از جمله تصادفات منجر به فوت در نقاط حادثه خیز بر عهده شهرداران خواهد بود.

او با تاکید بر ضرورت جلوگیری از بروز تصادفات درون و برون شهری در استان ادامه داد: انجام کار فرهنگی، آموزشی و اعمال قانون برای کنترل ترافیک در استان ضروری بوده، تاثیرگذاری کار فرهنگی و آموزشی در گروه اعمال قانون و مقررات است.

استاندار بوشهر با قدردانی از اقدامات شورا و شهرداری‌های استان در ضدعفونی کردن شهر‌ها برای مقابله با کرونا افزود: تصمیمات و مصوبات شورای ترافیک به ویژه در مورد اصلاح نقاط حادثه خیز در شهر‌ها و روستا‌های استان باید از سوی اعضا شورای ترافیک با جدیت پیگیری و اجرایی شود.

گراوند عنوان کرد: فرمانداران استان به ویژه فرمانداران بوشهر، گناوه و دشتستان اصلاح نقاط حادثه خیز درون و برون شهری حوزه مدیریتی خود را در دستور کار قرار دهند.

او گفت: اگر اقدام لازم در مورد اصلاح نقاط حادثه خیز درون شهری که از سوی شورای ترافیک به شهرداران اعلام شده صورت نگیرد، مسئول هر گونه عواقب ناشی از اصلاح نشدن این نقاط حادثه خیر از جمله تصادفات منجر به فوت بر عهده شهرداران خواهد بود.

استاندار بوشهر تاکید کرد: پارسال ۸۱۰ میلیارد تومان از محل اعتبارات مالیات بر ارزش افزوده به شهرداری‌ها، دهیاری‌ها و روستا‌های بدون دهیاری و نقاط عشایری استان بوشهر پرداخت شد که سهم شهرداری بوشهر ۱۶۰ میلیارد تومان بود، لذا با اختصاص این میزان اعتبار مردم باید شاهد اتفاقات مهم در توسعه و عمران شهری شهر‌ها باشند.

گراوند بر رعایت فاصله گذاری اجتماعی و بهداشت فردی در ناوگان حمل و نقل درون شهری در شهر‌های استان تاکید کرد.

انتهای پیام/م

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها: حوادث ، شهرداری
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر: