کد خبر: ۷۳۲۶۳۱۲
تاریخ انتشار: ۰۲ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۸:۲۲
۰۲ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۸:۲۲
کد خبر : ۷۳۲۶۳۱۲
رئیس سازمان امور دانشجویان:

صدیقی گفت: آموزش مجازی، تنها راه تداوم آموزش است و باید متناسب با امکانات آن به صورت واقع بینانه از آن بهره برد.

آموزش مجازی، تنها راه تداوم آموزش است

به گزارش  حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان،  مجتبی صدیقی، رئیس سازمان امور دانشجویان در جلسه امروز مسئولان سازمان امور دانشجویان و دبیران مناطق دهگانه دانشجویی که به شکل ویدیو کنفرانس برگزار شد، اظهار کرد: به علت تعطیلی موقت دانشگاه‌ها به خاطر کرونا، ممکن است کارکنان بخش‌های خوابگاهی و تغذیه در برخی دانشگاه‌ها با مشکل مواجه شوند که در این زمینه با نهاد نظارتی در حال رایزنی هستیم تا امکان پرداخت حداقل حقوق به آن‌ها فراهم و از بیکاری آنان جلوگیری شود.

صدیقی ادامه داد: معاونان دانشجویی دانشگاه‌ها باید با توجه به شرایط پیش آمده نسبت به تشکیل جلسات شورا‌های انضباطی به شکل حضوری یا مجازی اقدام کرده و با حداکثر مساعدت ممکن به دانشجویان پرونده‌ها را بررسی کنند.

او افزود: توصیه می‌شود کمیسیون‌های موارد خاص نیز جلسات خود را برگزار کنند تا پرونده دانشجویان در این کمیسیون‌ها به سرعت تصمیم گیری شده و دانشجویی با مشکل خاص تحصیلی در این ترم مواجه نشود.


بیشتر بخوانید: ارائه تسهیلات آموزشی به دانشجویانی که از آموزش الکترونیک بهره نبردند


تمدید ثبت نام دانشجویان برای دریافت وام تا ۱۵ اردیبهشت

رئیس سازمان امور دانشجویان از ایجاد تسهیلات برای باز پرداخت وام‌ها خبر داد و گفت: باز پرداخت وام‌ها توسط دانش آموختگان از اسفند گذشته تا اردیبهشت امسال به مدت سه ماه تعلیق شد و امکان ثبت نام دانشجویان برای دریافت وام نیز تا ۱۵ اردیبهشت تمدید شده است.

او سیاست کنونی وزارت علوم را شیوه آموزش مجازی نام برد و گفت: علاوه بر حمایت دانشگاه‌های کشور از این شیوه و استمرار آن باید توجه کرد که این شیوه فعلا تنها راه تداوم آموزش است و باید متناسب با امکانات آن به صورت واقع بینانه از آن بهره برد.

بازگشایی مجدد احتمالی دانشگاه‌ها، شرایط خاصی دارد

صدیقی تاکید کرد: بازگشایی مجدد احتمالی دانشگاه‌ها شرایط خاصی را از نظر رعایت موارد بهداشتی لازم دارد و دانشگاه‌ها باید آمادگی‌های لازم را بتدریج کسب کنند.

رئیس سازمان امور دانشجویان در زمینه شیوه انتخاب دانشجویان نمونه با توجه به شرایط جدید گفت: دانشگاه‌ها نظرات خود را در این خصوص به معاونت دانشجویان داخل سازمان ارائه کنند.

او افزود: بسیاری از دانشجویان غیر ایرانی شاغل به تحصیل، کشور را ترک کرده و به صورت آنلاین و مجازی پیگیر آموزش‌های خود هستند، ولی اگر دانشجویی خواهان حذف ترم انتخابی خود بود، دانشگاه‌ها مساعدت کند.

رئیس سازمان امور دانشجویان گفت: با توجه به تعطیلی موقت دانشگاه‌ها و جایگزینی آموزش مجازی به جای حضوری، نحوه مساعدت به دانشجویان شهریه پرداز در زمینه شهریه نیمسال دوم در وزارت علوم دست بررسی است.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ