امتحانات پایان ترم دانشگاه‌ها چگونه برگزار می‌شود؟

معاونان آموزشی برخی دانشگاه‌ها باتوجه به شیوع ویروس کرونا و تعطیلی موسسات آموزش عالی درباره روند برگزاری امتحانات، توضیحاتی دادند.

به گزارش خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، شیوع ویروس کرونا در سراسر جهان به بحرانی نگران کننده تبدیل شد و جوامع در حال انجام اقدامات شدیدی برای جلوگیری از شیوع این ویروس هستند. به همین منظور بسیاری از دانشکده‌ها، دانشگاه‌ها و موسسات علمی در دنیا تعطیل شدند و فعالیت‌های آموزشی و اداری خود را به صورت آنلاین دنبال می‌کنند.

برخی از دانشجویان با استفاده از امکانات موجود و در دسترس توانستند در این کلاس‌ها حضور یابند و برخی دیگر به علت زندگی در مناطق محروم هنوز هم بدون تکلیف هستند و معلوم نیست چه سرنوشتی در انتظار آنان باشد. حدود ۳ ماه از برگزاری کلاس‌های مجازی می‌گذرد و این ترم دانشجویان هم با این روش رو به پایان است و فرصتی تا پایان امتحانات باقی نمانده است، با این حساب برخی از دانشگاه‌ها تصمیماتی را درباره نحوه برگزاری امتحانات گرفته اند که در ادامه می‌خوانید.

مهدی سیف برقی، معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه الزهرا (س) در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه دانشگاهیدرباره روند برگزاری امتحانات به صورت مجازی یا حضوری در این دانشگاه بیان کرد: در حال حاضر جلساتی برای استادان به منظور نحوه گرفتن امتحانات مجازی برگزار کرده‌ایم و تمامی مباحث ضبط شده اند تا افرادی که در جلسات شرکت نکرده اند، بتوانند در آینده و هر زمانی که فرصت کردند آن را ببیند.

ترجیح دانشگاه‌ها، برگزاری حضوری امتحانات است

علی اشرفی زاده، معاون آموزشی دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه دانشگاهی درباره روند برگزاری امتحانات پایان ترم برای دانشجویان این دانشگاه گفت: هنوز هیچ حرف قطعی برای برگزاری امتحانات به صورت حضوری یا غیر حضوری وجود ندارد، اما ترجیح دانشگاه‌ها این است که در صورت امکان حضوری برگزار کنند، ولی به همه استادان گفته شده است که فرض را بر این بگذارند که امکان امتحان حضوری نیست، بنابراین از الان تکالیفی را در طول ترم برای دانشجویان فراهم کنند تا در صورت لزوم بر اساس همین تکالیف به دانشجویان نمره دهند.

 ارزشیابی مستمر دانشجویان  فنی حرفه ای 

ابراهیم صالحی عمران، رئیس دانشگاه فنی حرفه‌ای در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه دانشگاهی درباره روند برگزاری امتحانات پایان ترم این دانشگاه گفت: برگزاری امتحانات پایان ترم به سبک و شیوه‌های متفاوتی مانند بخشی شفاهی، بخشی پروژه با استفاده از کلاس‌های مجازی انجام می‌شود. اصرار ما بر این است که ارزشیابی مستمر جایگزین ارزشیابی پایان ترم دانشجویان باشد یعنی دانشجویان به جای دادن امتحانات به ارائه پروژه و تکلیف در طول ترم بپردازند تا این نمرات برای پایان ترم آنها لحاظ شود.

صالحی عمران تصریح کرد: از آن جایی که یادگیری به مرور زمان انجام می‌شود؛ بنابراین ارزشیابی مستمر هم باید به همین میزان طول بکشد. اکنون این روش فرصت مناسبی را به وجود آورده است تا ارزشیابی مداوم، سنجش پیشرفت یادگیری و یاددهی دانشجویان را داشته باشیم. در حقیقت یک نوع آموزش فردی است، یعنی نظام آموزشی، شیوه‌های آموزشی خود را فردی ارائه می‌کند و ارزشیابی به صورت انفرادی هم صورت می‌گیرد و این روش‌ها باید جایگزین سیستم آموزش قبلی دانشجویان شود.

امتحانات پایان ترم دانشگاه‌ها چگونه برگزار می‌شوند؟/ روند برگزاری امتحانات دانشگاه ها به چه صورتی خواهد بود؟

امتحانات پایان ترم دانشگاه تهران حضوری برگزار می‌شوند

دانشگاه تهران در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که با بروز حجم بالا و تعداد زیاد دروس ارائه شده، روش‌های گوناگونی برای برگزاری امتحانات پایان ترم، پیشنهاد شده است که بنا به خواسته ما حضوری برگزاری شدن امتحانات در شرایط عادی وضعیت مطلوب است. در ضمن تمامی دانشجویان دانشگاه تهران تا پایان مهر ۹۹، می‌توانند از پایان نامه‌های خود دفاع کنند.

طبق گفته رئیس دانشگاه تهران، این دانشگاه قصد دارد تا امتحانات پایان ترم دانشجویان حتما حضوری برگزار شوند، اما هنوز تصمیم جدی برای تاریخ دقیق برگزاری این امتحانات وجود ندارد و بازگشایی خوابگاه‌ها در چنین شرایطی با توجه به اینکه وضعیت تهران در شرایط عادی نیست، می‌تواند امری نگران کننده باشد. با این حال بهترین گزینه این است که ترم جاری به صورت الکترونیکی به پایان برسد و امتحانات آن حضوری برگزار شوند.

ارائه ۹۵ درصد دروس عملی دانشگاه شهید بهشتی به صورت الکترونیکی

۹۵ درصد دروس عملی دانشگاه شهید بهشتی به صورت الکترونیکی به دانشجویان ارائه می شود. حدود ۸۰ درصد کل کلاس‌ها هم طبق همان ساعتی که در دانشگاه کلاس حضوری برگزار می‌شد در سامانه در حال برگزاری است. همچنین ۱۷ الی ۱۸ درصد دروس نظری به صورت آفلاین برگزار می‌شود و دانشجویان می‌توانند تمام مطالبی که استاد در سامانه می‌گذارد را مطالعه کنند.

تمامی استادان باید قبل از شروع نیم سال یا ترم آینده نمرات دانشجویان را ثبت کنند؛ اگر این کار انجام نشود در کارنامه دانشجو به صورت ناتمام ثبت شده و برای ترم‌های بعدی ارائه می‌شود.

در حال تکمیل/ امتحانات پایان ترم دانشگاه‌ها چگونه برگزار می‌شوند؟/ روند برگزاری امتحانات دانشگاه ها به چه صورتی خواهد بود؟

دو هفته به ترم دانشجویان شهید بهشتی اضافه می شود

دانشگاه شهید بهشتی طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد که به منظور رفع مشکلات درسی دانشجویان به صورت غیر حضوری و در شرایط عادی و بهبود وضعیت به صورت حضوری به میزان دو هفته به ترم جاری افزوده می‌شود. در ضمن ۲۷ خرداد ۱۳۹۹ آخرین مهلت حذف اضطراری توسط دانشجویان است. واحد‌های آموزشی هم تا اول تیر فرصت دارند در مورد این تقاضای دانشجویان اعلام نظر کنند.

کلاس‌های آموزشی دانشجویان دانشگاه شهید بهشتی روز چهارشنبه در تاریخ چهارم تیرماه پایان می‌پذیرد و امتحانات دروس نظری این دانشگاه از روز شنبه یعنی هفتم تیر شروع می‌شود و چهارشنبه ۱۸ تیر به پایان می‌رسد.

براین اساس  تمام دانشجویان کارشناسی دانشگاه شهید بهشتی که در نیمسال جاری فارغ التحصیل می‌شوند، در صورت حذف اجباری بعضی از دروس، می‌توانند نسبت به برداشتن این دروس به صورت معرفی به استاد، حداکثر سه درس تا سقف ۹ واحد در تابستان کلاس بردارند و مدرک خود را از این دانشگاه اخذ کنند.

در حال تکمیل/ امتحانات پایان ترم دانشگاه‌ها چگونه برگزار می‌شوند؟/ روند برگزاری امتحانات دانشگاه ها به چه صورتی خواهد بود؟

امتحانات نظری دانشگاه علمی کاربردی در ۱۷ مرداد آغاز می شود

آزمون دروس نظری دانشجویان دانشگاه علمی کاربردی به صورت حضوری در تاریخ ۱۷ مرداد شروع می‌شوند و پایان مرداد پایان می‌یابد. دروس عملی این دانشگاه هم در صورت برگشتن شرایط به روال عادی تصمیم گیری می‌شوند و در شهر‌های امن یا وضعیت سفید دانشجویان می‌توانند به صورت حضوری دروس عملی و آزمایشگاهی خود را با موافقت استان‌ها در دانشگاه انجام دهند.

دانشجویانی که موفق به شرکت در سامانه دانشگاه نشوند و یا علاقه‌ای به استفاده از این کلاس‌ها نداشته باشند؛ می‌توانند واحد خود را حذف کرده و شهریه آن را در ترم بعد استفاده کنند.

نحوه برگزاری امتحانات دانشگاه آزاد هنوز مشخص نیست

تعداد استاد _ کلاس تشکیل شده در دانشگاه آزاد ۴۵۶ هزار در کل کشور بوده است و به جز کلاس‌های تهران که اگر به این تعداد یک سوم دیگر افزوده شوند، تقریبا حدود ۶۰۰ هزار استاد _کلاس از فروردین تشکیل شده است. این آمار نشان می‌دهد که بیشتر از ۵۰ درصد دانشجویان در کلاس‌های مجازی حاضر شدند و مشکلی از این بابت نداشته اند.

با عادی شدن شرایط دانشجویان دانشگاه آزاد می‌توانند در دانشگاه حضور یابند اما تا کنون برای برگزاری امتحانات تصمیم جدی گرفته نشده است و طبق گفته رئیس دانشگاه نحوه برگزاری امتحانات هنوز مشخص نیست.

در حال تکمیل/ امتحانات پایان ترم دانشگاه‌ها چگونه برگزار می‌شوند؟/ روند برگزاری امتحانات دانشگاه ها به چه صورتی خواهد بود؟

تمامی امتحانات نظری دانشگاه شریف به صورت حضوری برگزار خواهند شد

دانشگاه صنعتی شریف هم طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد که ۱۰۵۰ درس نظری و ۳۰۰ درس عملی در این دانشگاه وجود دارد که تمام امتحانات نظری به صورت مجازی و امتحانات علمی به صورت حضوری برگزار خواهند شد، اما بخشی از این دروس عملی به صورت ویدیو کنفرانس برگزار خواهند شد. تمامی کلاس‌های مجازی این دانشگاه توسط استادان، دانشکده‌ها و معاونت آموزشی نظارت و کنترل می‌شوند تا از نظر کیفی امکانات کافی را داشته باشند.  

دانشگاه علامه طباطبائی به نتیجه قطعی برای برگزاری امتحانات نرسیده است

دانشگاه علامه طباطبایی در خصوص نحوه برگزاری امتحانات پایان ترم جاری دانشجویان دو جلسه با مدیران آموزشی دانشگاه برگزار کرده است و در این دستورالعمل به دو گزینه برگزاری آزمون‌ها اشاره کرده اند که یکی از این گزینه‌ها این است که اگر بر اساس اعلام ستاد ملی مقابله با کرونا شرایط کشور عادی شد، امتحانات به شکل حضوری برگزار خواهند شد؛ در غیر اینصورت برای هر سه مقطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری پیشنهاد‌هایی مطرح خواهند شد و از آن جایی که هنوز قطعی نشده اند، نمی‌توان نتیجه نهایی را اعلام کرد.

دستورالعمل‌های بالا در حال حاضر در جلسه مدیران معاونت آموزشی دانشگاه علامه طباطبائی مطرح شده است. بعد از جمع‌بندی نظرات مدیران این دستورالعمل به دانشکده‌ها و گروه‌ها ارسال خواهد شد و به آن‌ها مهلت داده می‌شود تا در این زمینه نظرات خود را اطلاع رسانی کنند تا تصمیم نهایی برای برگزاری امتحانات گرفته شود. در حال حضر امکان برگزاری حضوری امتحانات وجود ندارد و آزمون ها به سه روش پیشنهادیِ" آزمون تصادفی آنلاین"، "آزمون کتاب باز" و "آزمون کیفی" برگزار می شود.


بیشتر بخوانید:

از ابلاغ شیوه برگزاری امتحانات به صورت مجازی تا زمان بازگشایی دانشگاه‌ها

امتحانات پایان ترم دانشگاه الزهرا(س) غیرحضوری برگزار می‌شود

امتحانات پایان ترم دانشگاه آزاد حضوری برگزار می‌شود

برگزاری امتحانات نظری دانشگاه علمی کاربردی از ۱۷ مرداد

برگزاری حضوری امتحانات تنها یک طرح پیشنهادی بود


انتهای پیام/ 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۵۳
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۸:۳۸ ۲۶ آذر ۱۳۹۹
همه مجازی تقلب میکنن مطمئن باشین یکی تند تند جزوه رو میگرده دانشجو جواب میده حاضرم قسمم بخورم حق هارو ضایع نکنین مجازی نباشه شاید کسی خانوادش کم جمعیت باشن نتونه تقلب کنه
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۴:۴۸ ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۹
بعضیا چرا حرف های منطقی رو هم نظر منفی میدن؟!
Iran (Islamic Republic of)
Zahra
۲۳:۳۶ ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۹
آخه تو این وضعیت چه دانشگاه باز کردنی چرا اینا دور اندیش نیستن مثلا درس خواندن. خوب یه ترم دانشگاه ها باز نشه به کسی بر نمیخوره لااقل دانشجو در سلامته. اینا فکر کنم فکرای دیگه ای دارن که سلامتی دانشجوها و استادا براشون مهم نیست. معلوم نیست چه بهانه ای دارن. کل دانشگاه ها دارن مجازی برگزار میکنن لااقل در امانن. قصدشون از حضوری کردن دانشگاه معلوم نیست چیه
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۱:۱۳ ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۹
دوستان توجه داشته باشند
امتحان مجازي=امتحان کتاب باز + وقت کم + هر نفر يک سوال متفاوت با بقيه
حالا بنظرتان حضوري بهتره يا مجازي؟
من که مجازي امتحان دادم ميگم حضوري بهتره
Iran (Islamic Republic of)
کوروش کبیر
۱۹:۴۸ ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۹
خدا کنه کرونا تموم شه دلم واسه فوتبال تنگ شده مخصوصا بازی های سپاهان.
سپاهان سرور تراکتور سازی
Iran (Islamic Republic of)
محمد
۱۱:۳۰ ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۹
کل دانشگاههای کشور تعطیل هستند نه آموزش و نه درسی حداقل دستور بدین میانترم هارو همه بالا بد ن تا پایان ترم دیزلی بخونیم خود خوان سخت نگیرند امسال استادهای عزیز مدرک یه کاغذ بیش نیش کمک کنیین من این ترم باید ۲ملیون وپانصد بریزم حساب بخدا پول نیس حداقل به بچه ها کمک کنند اساتید
United States of America
سمیه نوروزی
۰۹:۵۰ ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۹
سلام میخواستم بگم امتحانات تا جایی ک هست حضوری باشه شرایط زندگی بچهایی ک در مناطق محروم هستند رو باید در نظر بگیریم نت ضعیف . اونوقت بین امتحان نتشون قط بشه و هزار مشکل دیگه .لطفا ب فکر بقیه هم باشیم .
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۷:۱۹ ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۹
خدایا شکرت
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۶:۰۰ ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۹
خدا خودش رحم کنه
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۰:۱۸ ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۹
سلام...ما آموزش دهنده گان نهضت سواد آموزی خواهان حذف آزمون ورودی دانشگاه فرهنگیان می باشیم..
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۰:۰۷ ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۹
ایکاش آزمون eptوانشگاه آزاد غیر حضوری و بصورت الکترونیکی برگزار شود
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۱:۵۷ ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۹
شروع امتحانات کی هست؟؟
لطفا پیگیری کنید.
و لطفا امتحانات رو عقب بندازین. هنوز بعضی درسامون نصف هم نشده
مباحث دروس زیاده
Iran (Islamic Republic of)
حسن
۲۱:۳۱ ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۹
بابا من نهم هستم چرا امتحان من حضوری باشه حتی اگر منم حضوری باشم نمیرم اگه یه سال مردود بشم بهتره از اینکه کرونا بگیرم
لطفا تمامی امتحانات نهایی را به صورت غیر حضوری برگزار کنید یا فقط پایه دوازدهمی ها را حضوری کنید
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۹:۵۲ ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۹
مدرسه بزرگه با فاصله درست هیچ کسی کرونا نمیگیره فقط یک پایه قراره امتحان بده پس جا برا همه هست
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۱:۲۳ ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۹
حضوری
Iran (Islamic Republic of)
علی رضا
۲۰:۰۰ ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۹
بهترین راه غیر حضوری برگزار کردن چون خوابگاه ها و سلف سرویس های دانشگاهها هیچ گونه ظرفیت و استانداردی برا تضمین سلامتی دانشجویان ندارن خدا ی نکرده یه آشپز یا یه دانشجوی خوابگاهی آلوده باشه اوضاع عجیب غریب میشه از طرفی با توجه زیاد بودن رفت و آمد در خوابگاه و کتابخانه ضریب خطر ده ها برابر از زندان یا پادگان که رفت و آمد ها در آنجا کنترل شده تر است می باشد امسال با توجه به این شرایط فورس ماژور باید نظام آموزشی بالاخره انعطاف خود رو نشون بده دیگه با لاتر از این شرایط که نیس که حتی اماکن مذهبی هم تعطیل شده.
Iran (Islamic Republic of)
دانشجوی خفن
۱۹:۱۶ ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۹
من که میگم یه نمره بدید بریم. به خدا هم دانشجو راضیه هم استاد هم دانشگاه. وقتی همه راضی هستند، خدا هم راضیه. این یعنی جامعه آرمانی. همه از همدیگه راضی.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۰:۱۲ ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۹
موافق ۱۰۰٪
Iran (Islamic Republic of)
علی رضایی
۱۲:۲۰ ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۹
منم موافقم
Iran (Islamic Republic of)
دانشجو
۱۸:۴۸ ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۹
حالا یه ترم امتحان نگیرن بر اساس فعالیت کلاسی و پروژه و تحقیق نمره بهمون بدن، اسمون به زمین میاد؟ . والااا
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۹:۵۵ ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۹
آره آسمون به زمین میاد چون خیلی ها نمیتونن تو جلسات شرکت بکنن در نتیجه حق اونا ضایع میشه
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۸:۳۶ ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۹
ترم را تمام کنید و امتحان بگیرید. اینهمه انلاین درس دادن بعد دوباره بریم سر کلاس؟
Iran (Islamic Republic of)
دانشگاه صنعتی شریف
۱۷:۴۸ ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۹
در بخش دانشگاه شریف تیتر هست:
تمامی امتحانات نظری دانشگاه شریف به صورت حضوری برگزار خواهند شد
اما در متن نوشته شده:
تمام امتحانات نظری به صورت مجازی برگزار خواهند شد
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۷:۲۲ ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۹
خواهش میکنم این آزمون جامع را حذف کنید و بجای آن مطالعه بز روی مباحث پایان نامه زیر نظر استاد راهنما را جایگزین بفرمائید چون اینقدر خواندیم و آزمون دادیم خسته شدیم آخرش همه چیز از فرداش یادمون رفت و به هیچ کاری نیامد.
Iran (Islamic Republic of)
علیرضا نیکرو
۱۶:۳۲ ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۹
امتحانات پایان ترم حضوری از ۱۷ خرداد
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۵:۳۲ ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۹
سلام میشه لطف کنید بگین امتحانات پايان ترم که به صورت غیر حضوری برگزار ميشه چجوریه در پیام نور من چندتا از امتحاناتم ساعت 8:30هست بعدشم کلاسهای مجازی روهم هرکاری کردم وصل نشد میخواستم جواب بدین برای غیر حضوری امتحان دادن چکارکتيم توضیح بديت
Iran (Islamic Republic of)
جومونگ در ایران
۰۰:۱۱ ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۹
ول کن برو دنبال عشقو حال بچه ای مگه خخخ
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۵:۱۵ ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۹
نه فقط نحوه برگزاری امتحانات دانشگاه آزاد هنوز مشخص نیست بلکه دانشگاه آزاد هیچ چیزش مشخص نیست .............50 درصد هم کذب است یک دهم کلاسها هم مجازی تشکیل نشده است
Iran (Islamic Republic of)
علی
۱۵:۰۳ ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۹
استادها باید هوای دانشجویان رو داشه باشن چرا که دانشجویان تو این اوضاع کرونا وضع درس و کلاس های مجازی آسیب دیدن
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۵:۰۳ ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۹
تکلیف دانشگاه های علوم پزشکی توی شهر های پر خطر چی میشه؟؟؟ یا واحد های عملی رشته پزشکی؟؟
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۴:۲۴ ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۹
پس دانشگاه های علوم پزشکی چی ؟؟
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۴:۲۴ ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۹
پس دانشگاه های علوم پزشکی چی ؟؟
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۴:۰۷ ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۹
پس پیام نور چه میشود اطلاع رسانی کنید؟؟؟؟
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۴:۴۳ ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۹
پیام نور جزو دانشگاهها نیست
Iran (Islamic Republic of)
محسن
۱۵:۰۱ ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۹
اعلام کردن غیر حضوری هست
United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland
ناشناس
۱۵:۱۷ ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۹
الکترونیکی
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۸:۳۰ ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۹
امتحانات دانشگاه پیام نور به صورت مجازی و غیرمتمرکز برگزار میشود. البته که پیام نور جزو دانشگاههای نیمه دولتی هست.
Iran (Islamic Republic of)
رحیم
۱۸:۳۹ ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۹
دانشگاه پیام نور از قبل اعلام کردـ
ارزشیابی غیر متمرکز و دست استاد هستش و غیر حضوریه
Iran (Islamic Republic of)
رحیم
۱۸:۴۰ ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۹
با افتخار پیام نوریم
کارشناسی را سراسری بودم ولی ارشد را پیام نور هستم خیلی هم خوبه
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۳:۴۹ ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۹
امتحانات رو حضوری برگزارکنید اموزش مجازی که بدرد نخورد خدا میدونه امتحان مجازی میخواد چجوری باشه .....
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۲:۵۱ ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۹
اونایی که مخالف امتحان حضورین ،فک کنم نمیدونن چه بلایی قراره باامتحان مجازی سرمون بیاد
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۳:۱۶ ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۹
موج دوم کرونا شروع شده حالا می خوان دانشگاه ها حضوری امتحان برگزار کنند
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۴:۵۳ ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۹
حالت خوب نیست اینقد بمون خونه
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۶:۰۳ ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۹
معلومه نخوندی ها
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۲:۴۷ ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۹
چرادانشگاه الزهراتمام جوانب رادرنظرنمیگیرد!برای دانشجویانی امثال من معدل این ترم به عنوان ترم اخربرای ورودبه مقطع کارشناسی ارشدمهم است!والاواقعاخسته شدیم ازبس تواین مدت پول برای نت دادیم واینترنت مادانشجویان رایگان نشد!چراترم راتمدیدنمیکنند؟همه میدونن که وضعیت اینترنت توایران انچنان خوب نیس الان دانشجوی بدبخت بایداسترس امتحانشوداشته باشه یااسترس اینکه حالانت قطع شدپس چیکارکنم!خواهش میکنم دانشگاه همه جوانب رادرنظربگیرن اینکه تمهیداتی درنظرگرفتن مهم نیس این مهمه که دانشجوبتونه استفاده کنه وقتی دانشجوامکاناتش رونداشته باشه یاازتظراقتصادی ضعیف باشه که نتونه ماهی60تومن پول نت بده اون تمهیدات به دردچی وکی میخوره پس؟!!!!!!
Iran (Islamic Republic of)
اورا
۱۲:۲۵ ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۹
خب تکلیف بدین براساس همین تکالیف نمره پایان ترم بدین آسمون ک ب زمین نمیرسه ی ترم اینجوری باشه چ جوری میخان تو این بحران این همه دانشجوروتوخوابگاه جمع کنن درس مهم تره یا سلامتی
Iran (Islamic Republic of)
فف
۱۴:۱۳ ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۹
برا ایشونا درس حتی از زندگی و سالم بودنو خوشحالیو و همچی مهم تره
Iran (Islamic Republic of)
نگین
۱۸:۰۰ ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۹
منم موافقم غیر حضوری باشع مگه چی میشه یه نمره بر حسب فعالیتها بدن دیگه این چه وضعشه
France
ساناز
۱۱:۳۷ ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۹
سلام وقت بخیر لطفا در مورد آزمون جامع دکترا دانشگاه آزاد هم بفرمایید
چون اکثر کسانی که قراره آزمون جامع بدهن همه در دانشگاه یا مدارس تدریس میکنن و چون اکثرا همه درگیر اموزش مجازی و اینکه درگیر امتحانات دانشجوها هستن امکان داشته باشه آزمون جامع دکترا دانشگاه آزاد در شهریور ماه برگزار شود والله دانشگاه آزاد برای هر ترم دکترا ۸ میلیون پول میگیره الان برای این ترم یعنی ازمون جامع ۸ میلیون گرفته نه درسی بهمون میدن نه مطلبی در این ترم بهمون دادن و نه راهنمایی فقط ۸ میلیون گرفتن به خدا خسته شدیم از امتحان و کنکور ما یه دفعه هنگام ورود به دکترا کنکور دادیم مصاحبه دادیم بعد در طول ترم دزس خوندیم سمینار و کارهای پژوهشی هم انجام دارین بازم چرا باید آزمون بدیم و دوباره نصاحبه بشیم والله ما دانشجوهای دکارا که خسابی کلافه شدیم کسی هم به حرفمون گوش نمیده والله هم هزینه سنگین تحصیل هم هزینه زندگی هم استرس و اضطراب آزمون جامع و مصاحبه بابا والله خسته شدیم
ممنون میشم شما به این مورد رسیدگی کنید سپاسگذارم
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۱:۲۶ ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۹
چرا کلی نمیگید فقط چند دانشگاه خاص و ازاد هم که تعلیقو بقیه دانشگاههای شهرستانام کشک نه مگه
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۱:۱۵ ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۹
تواین وضعیت دیگه همینو کم داریم .
Iran (Islamic Republic of)
محمد
۰۹:۱۴ ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۹
دانشگاه فرهنگیان با بالغ بر 100 هزار دانشجو روو هم پیگیری کنید
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۵:۱۷ ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۹
بله لطفا دانشگاه فرهنگیان رو پیگیری کنید
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر