کد خبر: ۷۳۵۷۱۵۱
گروه : قم » قم
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۹:۱۲
۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۹:۱۲
کد خبر : ۷۳۵۷۱۵۱
گروه : قم » قم
رئیس ستاد اقامه نماز قم خبر داد؛

رئیس ستاد اقامه نماز قم از ساخت بزرگترین نمازخانه بین راهی کشور در جاده گرمسار در زمینی به مساحت ۹ هزار مترمربع خبر داد.

ساخت بزرگترین نمازخانه بین راهی کشور در جاده قم - گرمسار

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ازقم ،خامه یار،رئیس ستاد اقامه نماز قم امروز در نشست خبری که با موضوع فعالیت‌های جمعیت خدمت رسانی فاطمی و ستاد اقامه نماز استان قم در این ستاد برگزار شد، گفت: از زمان شیوع و نشر ویروس کرونا در استان و کشور، این ستاد پا به پای سایر مراکز وارد میدان شده و در این رابطه خدمات قابل توجهی در عرصه تولید محتوا، برگزاری مسابقات، مشاوره خانواده و... از سوی ائمه جماعت کرده است.

او افزود: از دیگر فعالیت‌های این ستاد حمایت لجستیکی و پشتیبانی از نیرو‌های ارتش، برای گندزدایی اماکن، مغازه ها، معابر و... به مدت ۳۵ روز و حضور ائمه جماعت برای تولید محتوا در فضای مجازی بوده است.

رئیس ستاد اقامه نماز قم با بیان این که این ستاد در بحث مسجد سازی هم فعالیت‌های خوبی داشته و ویروس کرونا باعث نشده این موضوع عقب بیفتد گفت: در تلاش هستیم این کار به صورت جدی‌تر و نظارت بیشتر ادامه پیدا کند. در همین رابطه از جمله کار‌هایی که در بحث مسجد سازی انجام شد، تعمیرات، رنگ کاری و تغییر در وضعیت ظاهر۲۰ مسجد بوده است. در این باره شهرداری هم نقش مهمی ایفا کرده است.

خامه یار بیان کرد: سعی ما این است در موضوع مسجد سازی، مناطق کم برخوردار بیشتر مورد توجه خیرین مسجدساز قرار گیرد و یا حتی مساجدی که نیمه کاره ساخته شده این موارد هم به سرانجام مطلوب برسد.

رئیس ستاد اقامه نماز استان قم افزود: از دیگر فعالیت‌ها در بحث مسجد سازی، توجه و تجهیز به نمازخانه‌های بین راهی از نظر امکانات و انتقال گاز است که از جمله آن نمازخانه بین راهی جاده قم و سلفچگان است. در این باره طرح‌های مطالعاتی خوبی صورت گرفته است و به زودی به بهره برداری می‌رسد.

او ادامه داد: در تلاش هستیم بزرگترین نمازخانه بین راهی کشور در جاده قم _گرمسار هم به بهره برداری برسد. البته کلنگ افتتاح ساخت آن در زمینی به مساحت ۹ هزار مترمربع با امکانات مختلف به زمین زده شده و مجوز لازم برای ساخت آن گرفته شده است.

خامه یار از برگزاری اجلاسیه نماز در آینده نزدیک خبرداد و گفت: این اجلاسیه نسبت به سال گذشته با شکوه‌تر برگزار خواهد شد.

رئیس ستاد اقامه نماز استان قم با بیان این که این ستاد در عرصه‌های مختلف کمک به سیل زدگان و زلزله زدگان هم فعالیت‌های خوبی انجام داده اظهار کرد: از جمله مناطق سیل زده و زلزله زده سرپل ذهاب است. این ستاد به مدت ۳ سال ۲۰۰ خانه را تحت پوشش قرار داده و در ادامه هم هنوز ۵۰ خانه مورد حمایت این ستاد می‌باشند.

او افزود: این ستاد در استان سیستان و بلوچستان هم ورود و اقدام به ساخت و ساز خانه‌ها کرده و در همین رابطه ۱۰ محموله مایحتاج عمومی برای سیل زدگان شهر‌های نیک شهر و... ارسال نموده است.

خامه یار عنوان کرد: استان گلستان هم از جمله شهر‌هایی بود که مورد توجه ستاد مرکزی اقامه نماز بوده و اقدام به احیای مساجد اهل سنت کرده است.

رئیس ستاد اقامه نماز استان قم افزود: از دیگر فعالیت ستاد مرکزی اقامه نماز توزیع ۲ هزار بسته حمایتی در بین مردم شهر قم بوده و در این رابطه نباید از کمک خیر ایرانی مقیم سوئد و بعضی از افراد حاشیه خلیج فارس به سادگی گذشت.

انتهای پیام/ش

اپلیکیشن سیگنال
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن سیگنال
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر