کد خبر: ۷۳۵۷۸۴۶
تاریخ انتشار: ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۵
۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۵
کد خبر : ۷۳۵۷۸۴۶

طبق اعلام معاونت امور فرهنگی وزارت ارشاد داوری اولیه آثار پویش «با کتاب در خانه» آغاز شده و هفته آینده اسامی نامزدها اعلام می شود.

هفته آینده اعلام اسامی نامزدهای جوایز پویش با کتاب در خانه به گزارش حوزه ادبیات  گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از شبکه ترویج کتابخوانی، در پویش سراسری کتاب در خانه ۱۰۳۸ اثر از ٢٣ استان کشور توسط کودکان و نوجوانان تهیه و تدوین و به دبیرخانه مرکزی ارسال شد که از این میان استان‌های مازندران با ۲۶۹ اثر، گلستان با ۱۴۷، بوشهر با ۹۰ اثر، هرمزگان با ۸۱ و اصفهان با ۸۲ اثر بیشترین مشارکت را در این پویش داشتند.
داوری اولیه این آثار در دو بخش کودک و نوجوان از هفته جاری آغاز شده است. هفته آینده اسامی نامزد‌های این پویش اعلام و بعد از داوری نهایی توسط هیات داوران، برگزیدگان پس از ماه مبارک رمضان اعلام می شود و به آنها جوایز و لوح تقدیر اهدا خواهد شد.

پویش «با کتاب در خانه»، بر اساس طرحی از دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی فرهنگی و کتاب‌خوانی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و با همکاری ستاد هماهنگی شهرها و روستاهای دوستدار کتاب و ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی تمامی استان‌ها شروع به کار کرد.

در این پویش، کودکان و نوجوانان سراسر ایران، در کلیپ‌های کوتاه دو دقیقه‌ای که در شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌کردند به معرفی کتابی می‌پرداختند که در فضاهای قرنطینه خانوادگی مطالعه کرده‌اند. آنها در این کلیپ گاهی از معرفی ساده کتاب فراتر رفته و وارد گفت‌وگو با نویسنده، شخصیت‌ها و دوستانشان می‌شدند و نظرشان را درباره کتاب اعلام می کردند.

هدف از این پویش، استفاده از فراغت به وجود آمده در خانه‌ها، بهره بردن از امکانات موجود در فضاهای مجازی برای ترویج اجتماعی کتاب‌خوانی در سراسر ایران و تشویق کودکان و نوجوانان به گفت‌وگو پیرامون کتاب‌های مطالعه شده بود. این پویش همچنین به دنبال گسترش بهداشت در فضاهای فردی و اجتماعی و پر کردن اوقات فراغت بود.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ