کد خبر: ۷۳۶۰۸۴۶
تاریخ انتشار: ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۷
۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۷
کد خبر : ۷۳۶۰۸۴۶

امام جمعه بزمان ایرانشهر در جنوب سیستان و بلوچستان با بیان اینکه آرد رایگان در مناطق محروم روستایی این بخش توزیع شد گفت: مواسات، احساس مسوولیت نسبت به نیازمندان را نهادینه می‌کند.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زاهدان ، حجت‌الاسلام عیسی بزمانی با اشاره به شناسایی محرومان و آسیب‌دیدگان از شیوع کرونا در این منطقه اظهار داشت: این منطقه بسیار کوچک است و کار شناسایی محرومان زیاد سخت نیست، زیرا اعضای ستاد رزمایش در محل‌های مختلف زندگی و موضوع شناسایی را خود این عزیزان انجام دادند، در روستا‌ها نیز مردم به صورت قومی زندگی می‌کنند و شناسایی از طریق خود اقوام به خوبی انجام شده این در حالیست که کمیته امداد نیز کار شناسایی را انجام داده و فهرست را تکمیل کرده است.

او از توزیع ۱۲۰ بسته غذایی در مرحله اول رزمایش خبر داد و گفت: در مرحله اول ۱۲۰ خانواده بی سرپرست شناسایی که سبد‌های غذایی میان آنان توزیع شد، همچنین به ۷۰ خانواده بدسرپرست و دانش‌آموزان نیازمند کمک‌هایی اهدا شده است.

امام جمعه بزمان از حضور گروه‌های جهادی در منطقه خبر داد و افزود: گروه‌های جهادی ۷۰۰ بسته معیشتی در بین خانواده‌ها توزیع و خادمان آستان امام رضا علیه السلام نیز ۱۵۰ سبد معیشتی به منطقه آورده و توزیع کردند، همچنین ۷۰ کارت هدیه ۲۰۰ هزار تومانی میان خانواده‌های مستضعفی که تحت پوشش هیچ جا نبودند اهدا شد.

او از توزیع مرغ زنده و آرد در بین مردم به ویژه روستا‌ها خبر داد و بیان کرد: یکی دیگر از کمک‌های قرارگاه رزمایش مواسات همدلی و کمک مومنانه، توزیع ۲۶۰ مرغ زنده در بین مردم بود، و همچنین پنج میلیون تومان آرد تهیه و میان محرومان توزیع شد.

حجت الاسلام بزمانی ادامه داد: با ۲ نانوایی نیز توافق شد تا در ایام ماه مبارک رمضان به خانواده‌های نیازمند شناسایی شده نان رایگان تحویل شود.

او گفت: تعدادی از خیران اطراف بزمان نیز پای کار آمدند و حدود ۶۰ میلیون تومان کمک جمع آوری شده، همچنین در مذاکراتی با نماینده محترم، ولی فقیه در استان مقرر شد تعدادی بسته معیشتی به این منطقه ارسال شود.

امام جمعه بزمان افزود: از برخی خیرانی که ارتباط داشتیم دعوت کردیم پای کار بیایند، تعدادی از خیران را نیز افراد مختلف معرفی کردند و آنان هم به این رزمایش ملحق شدند.

او بر لزوم ترویج فرهنگ کمک رسانی به مردم محروم تاکید کرد و اظهار داشت: یکی دیگر از کار مهم در کنار این رزمایش تلاش برای نهادینه شدن فرهنگ کمک و احساس مسئولیت در بین مردم است، البته نهاد‌های مختلف پای کار می‌آیند که این حرکت خوبی است، اما مقطعی و مسکن می‌باشد و اگر موضوع کمک و احساس مسوولیت در بین خود مردم به فرهنگ تبدیل شود می‌توان با مدیریت این کار خانواده‌ها را توانمند کرد تا به لحاظ اشتغال خودکفا شوند و دیگر نیاز به کمک‌های مقطعی به آن‌ها نباشد.

حجت الاسلام بزمانی گفت: همچنین برگزاری این رزمایش نباید محدود به ماه رمضان باشد، زیرا نیاز‌ها و محرومیت‌ها کماکان ادامه دارد.

اپلیکیشن سیگنال
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن سیگنال
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر