کد خبر: ۷۳۶۳۲۴۵
تاریخ انتشار: ۰۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۰:۰۷
۰۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۰:۰۷
کد خبر : ۷۳۶۳۲۴۵

مدیر تیم‌های ملی ووشو گفت: ما منتظر تصمیم ستاد مبارزه با کرونا هستیم تا زمان اردو‌ها و تمرینات را مشخص کنیم.

حسین اوجاقی  مدیر فنی تیم‌های ملی ووشو در گفت‌وگو با خبرنگار کشتی و رزمی گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره اینکه فعالیت این رشته ورزشی هنوز شروع نشده است، اظهار داشت: ما منتظر تصمیم گیری ستاد مبارزه با کرونا هستیم  و هر زمان مجوز لازم برای شروع فعالیت ووشو را بدهند زمان اردو‌ها را مشخص می‌کنیم تا ورزشکاران تمرینات خود را آغاز کنند.  

اوجاقی درباره اینکه با ووشو کاران در ارتباط است یا خیر، گفت: بله با ورزشکاران در ارتباط هستیم و آن‌ها تمرینات انفرادی را انجام می‌دهند و بعد از اینکه زمان اردو‌ها مشخص شدند ووشوکاران تمرینات تیمی خود را شروع می‌کنند. به هر حال تمرین در خانه حداقل کاری است که ورزشکاران جهت  آمادگی جسمانی خود می‌توانند انجام بدهند. همچنین ووشوکاران قادر به انجام  تمرینات فنی و تاکنیکی به صورت فردی نیستند و باید به صورت تیمی تمرین کنند.  

او درباره وضعیت لیگ ووشو بیان کرد: به هر حال مرحله نیمه نهایی و فینال لیگ ووشو باقی مانده است که فدراسیون ووشو منتظر مجوز ستاد مبارزه با کرونا است تا مسابقات لیگ را برگزار کند. با توجه به اینکه لیگ ووشو به صورت ضربدری برگزار می‌شود و دوره‌ای نیست به همین علت امکان لغو این مسابقات نیست.

اوجاقی: برای برگزاری اردوهای ووشو منتظر تصمیم ستاد کرونا هستیم/ رئیس جدید باید مقبولیت داشته باشد

ورزشکاران برای دریافت پاداش ها مناعت طبع داشته باشند  

سرمربی تیم ملی ووشو کشورمان درباره اینکه پاداش قهرمانی در مسابقات جهانی شانگ‌های چین داده شده است، گفت: نه هنوز پاداش‌ها را ندادند. البته طبق قوانین مراسم تجلیل از قهرمانان و مدال آوران بعد از پایان  همه مسابقات ورزشی در سال ۹۸  برگزار می‌شود. به هر حال شاید مسئولان ورزش به علت شیوع ویروس کرونا و وضعیت اقتصادی نامناسب تاکنون نتوانستند پاداش قهرمانی‌ها را بدهند. البته ورزشکاران به صورت حرفه‌ای ورزش می‌کنند و شغل دیگری ندارند و در این شرایط نیاز مالی دارند تا بتوانند امورات خود را سپری کنند و باید به آن‌ها توجه شود و حمایت‌های لازم صورت بگیرد.  

او ادامه داد: به هر حال ورزشکاران باید مناعت طبع داشته باشند و برای دریافت پاداش قهرمانی در مسابقات عجله نکنند و به زودی پاداش خود را می‌گیرند. ما باید با دیدگاه مردمی به موضوع پاداش‌ها نگاه کنیم و خیلی سریع واکنش نشان ندهیم.  

اوجاقی درباره اظهارات فیروزی مبنی بر اینکه برخی از کاندیدا‌های انتخابات ووشو سابقه مدیریتی ندارند، گفت: من شناختی از فیروزی ندارم و در حوزه وظایف من نیست تا در این باره اظهار نظر کنم و کمیته‌ای در وزارت ورزش و جوانان موضوع صلاحیت کاندیدا‌ها را بررسی می‌کند. به هر حال من دارای سوابق مدیریتی هستم و کرسی بین المللی در فدراسیون جهانی ووشو را در اختیار دارم و مشکلی در این باره ندارم.


بیشتر بخوانید: اوجاقی: تمرینات فنی را بعد از ریشه کن شدن ویروس کرونا شروع می‌کنیم


مدیرفنی تیم‌های ملی ووشو درباره فاکتور‌های رئیس جدید فدراسیون ووشو بیان کرد: به نظرم رئیس جدید ووشو باید آشنا  به مدیریت و مسائل ووشو و علاوه بر این از مقبولیت لازم برخوردار باشد. مدیر جدید ارتباط  با  کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش را در دستور کار قرار بدهد و  استعدادیابی را در اولویت کاری خود قرار بدهد. همچنین رئیس جدید باید توانمندی جذب حامی مالی و انجام کار گروهی و تیمی را داشته باشد.  

ما نباید معدود به چند قهرمان ووشو باشیم 

او درباره برنامه مسابقات ووشو اظهار کرد: مسابقات جام جهانی، قهرمانی آسیا و دانشجویان جهان را پیش رو داریم. به هر حال نفرات اعزامی به مسابقات جام جهانی مشخص است و ورزشکارانی که در مسابقات قهرمانی جهان (شانگ‌های چین) مدال گرفتند مجوز حضور در جام جهانی را گرفتند. ترکیب نفرات اعزامی به مسابقات قهرمانی آسیا هم هنوز مشخص نیست و در اردو‌های تیم ملی تعیین می‌شود. البته سیفی و آهنگریان در مسابقات قهرمانی آسیا شرکت نمی‌کنند و نفرات جدیدی جایگزینشان می‌شوند.  

اوجاقی درباره گلایه خواهران منصوریان به حضور نداشتن در ترکیب تیم ملی برای مسابقات آسیایی بیان کرد: من در این باره صحبتی نمی‌کنم و ناطقی نایب رئیس بانوان باید در این باره تصمیم گیری می‌کند. البته ما در سال ۲۰۱۷ تصمیم گرفتیم ورزشکارانی که به مسابقات جهانی ووشو می‌روند به رقابت‌های دانشجویان اعزام نشوند و ۳ تیم ملی درست کردیم و هر کدام را به مسابقات مختلف فرستادیم. به هر حال ما قصد داریم که فرصت به سایر ووشو کاران هم بدهیم تا تجربه شان بیشتر شود و معدود به چند قهرمان نباشیم.  

مدیرفنی تیم‌های ملی ووشو درباره اینکه پشتوانه سازی صورت می‌گیرد، گفت: بله پشتوانه سازی در ووشو خیلی خوب انجام شده و سرمایه گذاری در بخش پایه‌ها و  جوانان صورت گرفته است. همچنین در بخش تالو شاهد هستیم که مجیری از نونهالان به بزرگسالان راه یافت و در بخش ساندا هم آهنگریان و یوسف صبری از جوانان به تیم ملی بزرگسالان آمدند و مدال طلای مسابقات جهانی چین را  بدست آوردند.  

انتهای پیام/ 

سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر