کد خبر: ۷۳۶۴۳۲۰
گروه : خوزستان » اهواز
تاریخ انتشار: ۰۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۱
۰۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۱
کد خبر : ۷۳۶۴۳۲۰

معاون خدمات شهری شهرداری اهواز علت خودداری پاکبانان از جمع آوری زباله‌ها در مناطق ۴، ۵ و ۶ این کلانشهر را تشریح کرد.

به گزارش گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز، علیرضا عالی پور معاون خدمات شهری شهرداری اهواز در تشریح علت جمع آوری نشدن زباله‌های مناطق ۴، ۵ و ۶ شهری این کلانشهر گفت: در ۱۰ روز اخیر کارگران شهرداری این مناطق، در پی درخواست‌های برخی مطالبات، از جمع آوری زباله این مناطق خودداری کردند.

او با بیان اینکه برخی کارگران مطالباتی فراتر از قانون کار دارند، اظهار داشت: کاهش ساعت کار تعریف شده در قانون کار، تاخیر در حضور در محل کار و تعیین زمان جمع آوری زباله از سوی آنان برخی مطالبات کارگران بوده که اجرای این مطالبات به بهداشت عمومی شهر آسیب می‌زند.

عالی پور با بیان اینکه کارگران علاوه بر مطالبه حقوق باید مسئولیت اجتماعی خود را نیز مدنظر داشته باشند و در پاکیزگی و بهداشت شهر با شهرداری همکاری کنند، تصریح کرد: در این شرایط کرونایی که سلامت و بهداشت شهر و جامعه مهم است از کارگران شهرداری تقاضا داریم به صرف حدس و گمان مبنی بر پرداخت نشدن حقوق قانونی خود در موعد مقرر، سلامت جامعه و بهداشت عمومی را به خطر نیندازند.

معاون خدمات شهری شهرداری اهواز با اشاره به اینکه قانون کار کاملا بدنبال استیفای حقوق کارگران است و همیشه از حق کارگر دفاع می‌کند، بیان داشت: درخصوص سو استفاده برخی افراد و یا گروه‌ها از کارگران و اعتصاب ۲ روزه کارگران شهرداری منطقه ۶ اهواز هشدار می‌دهیم، چراکه تعدادی از کارگران این منطقه به دلیل برخی پیش داوری‌ها و درخواست‌هایی فراتر از قانون کار ۲ روز از جمع آوری زباله در این منطقه خودداری کردند.

این مقام مسئول ادامه داد: در چنین شرایطی که کارگران منطقه ۶ اهواز به دلایل مختلف دست از کار کشیدند کارگرانی از سایر مناطق برای جمع آوری زباله‌های منطقه ۶ اعزام شدند، اما مورد ضرب و شتم برخی از کارگران معترض قرار گرفتند، ضمن اینکه یکی از کارگران معترض به خودروی پلیس نیز خسارت وارد کرد.

عالی پور بیان کرد: شهرداری همواره در مقابل فشار ناشی از اعتراض‌های کارگری به دلیل بازتاب منفی آن از سوی رسانه‌ها در افکار عمومی ناچار به تن دادن به برخی خواسته‌های فراتر از قانون کار شده و به این ترتیب شهرداری از مسیر ارائه خدمت خارج می‌شود.

او اظهار داشت: شهرداری از رویه شدن چنین شیوه‌ای راضی نیست، اما فضاسازی و جریان سازی هیچ وقت این حق را به شهرداری نداده است و همین موضوع باعث ایجاد اختلال در عملکرد شهرداری می‌شود.

به گفته علیرضا  عالی پور، با نمایندگان کارگران توافقی مبنی بر رعایت قوانین کار بطور متقابل که همیشه اعمال می‌شد امضا شد که کارگران به کار خود بازگردند، ضمن اینکه باید مشخص شود چه افراد و یا گروه‌هایی باعث وقوع این جریان‌ها و اعتصاب کارگری در موارد مختلف و به صورت مکرر در اهواز می‌شوند، چرا که اخیرا درخواست‌های فراتر از قانون کار و شرایط کارفرما، عامل اصلی اعتراض‌های کارگران شهرداری بوده است.

او تصرسح کرد: در مقطع خاصی هستیم که هم ابتدای سال جدید است و شورای عالی کار پایه حقوق کارگران در سال جدید را اعلام کرده و هم پیمانکاران جدید آغاز بکار کرده اند لذا برخی افراد فرصت را برای طرح درخواست‌های جدید مغتنم شمرده اند، ضمن اینکه در متن قرارداد‌های جدید با پیمانکاران بند‌هایی به صورت مکرر برای دفاع و تضمین پرداخت حقوق کارگران توسط شهرداری قید شده است و بر این اساس تصور عدم پرداخت و یا تضییع حقوق کارگران بوسیله پیمانکار جدید واهی است.

او با اشاره به اینکه در شهرداری اهواز کارگر قبل از کارمند حقوق می‌گیرد و هیچگونه معوقه‌ای در پرداخت به کارگران نیست، گفت: اعتراض‌های کارگران در شهرداری اهواز به یک جریان مشکوک تبدیل شده به گونه‌ای که در چند مورد اخیر بدون هیچگونه زمینه‌ای این کارگران دست از کار کشیدند و از آنجائیکه همواره این حرکت‌ها باعث بهره برداری و سواستفاده رسانه‌های معاند و مخدوش نمودن وجهه و زیان به شهر و شهروندان می‌شود لذا در قبال این فشار‌ها گا‌ها خواسته‌هایی خارج از عرف نیز به شهرداری تحمیل می‌شود.

کارگران شهرداری مناطق ۴،۵ و ۶ اهواز در چند روز اخیر در پی آنچه که درخواست یکسری مطالبات عنوان کردند دست از کار کشیدند و زباله‌های این مناطق را جمع آوری نکردند.

انتهای پیام/گ

سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۳
برای این دولت واقعا جای تاسف داره خیابونا پر از اشغالن چها روزه اقای رییس جمهور کجای
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر