کد خبر: ۷۳۶۴۶۹۲
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۰
۰۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۰
کد خبر : ۷۳۶۴۶۹۲

تمرینات تیم شهرخودرو در لیگ برتر فوتبال از امروز شنبه در منزل‌آباد آغاز می‌شود.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد، بعد از تعطیلی طولانی‌مدتی که تیم‌های لیگ‌برتری فوتبال ایران به‌دلیل جلوگیری از شیوع ویروس کرونا سپری کردند، حالا به‌صورت رسمی می‌توانند تمرینات خود را به شکل گروهی و خارج از قرنطینه‌های شخصی در زمین سبز تمرینی دنبال کنند.

هرچند هنوز برخی شهر‌های ایران در وضعیت قرمز و تعدادی دیگر در وضعیت زرد به سرمی برند، اما افزایش تعداد شهر‌هایی که با وضعیت سفید روبه‌رو شدند، باعث شد تا ستاد ملی کرونا بالاخره دستور ازسر‌گیری تمرینات تیم‌ها و البته ادامه بازی‌ها را بدهد.

تیم شهرخودرو خراسان هم که بعد از بازی با پرسپولیس تمرینات تیمش را تعطیل کرده بود، حالا پس از حدود ۹۰ روز قرار است بازیکنان خود را برای شروع تمرینات دور هم جمع کند.


شروع تمرینات پس از تست کرونا

 
پس از اعلام زمان شروع تمرینات ازسوی ستاد ملی کرونا، کادر فنی تیم شهرخودرو با اطلاع به بازیکنان خود از آن‌ها خواسته است تا عصر جمعه ۲ خرداد‌ماه خود را از شهر‌هایی که در مدت تعطیلات در آنجا اسکان داشتند، به مشهد برسانند تا بتوانند از روز شنبه تمرینات خود را به‌صورت مستمر ادامه دهند.


بیشتر بخوانید: آغاز تمرینات شهرخودرو از هفته آینده

قرار است تمامی اعضای باشگاه شهرخودرو، روز شنبه با مراجعه به یکی از مراکز بهداشتی، تست کرونای خود را انجام دهند و پس از آن برای شروع تمرینات در منزل‌آباد آماده شوند.

شهرخودرویی‌ها جزو اولین باشگاه‌هایی بودند که از زمان آغاز بحران کرونا تمرینات مجازی خود را با نظارت از راه دور کادر فنی آغاز کردند.


انجام ۱۰ هزار دقیقه تمرین


مجتبی سرآسیایی سرمربی تیم شهرخودرو دراین‌باره گفت: بعد از بازی با پرسپولیس ما برای انجام بازی با ذوب‌آهن چند روز تمرینات را تعطیل کردیم که خب این تعطیلی با توجه به شیوع کرونا، به تعطیلی کلی بازی‌ها انجامید.

او افزود: با شرایطی که به وجود آمد، ما تصمیم گرفتیم تا بازیکنان را دسته‌بندی کنیم و برای هر گروه یکی از مربیان تیم را به‌عنوان ناظر قرار دادیم تا تمرینات گروهش را پیگیری کند و در پایان هر روز به‌صورت مکتوب گزارشی از وضعیت بازیکنان به ما بدهد.

سرمربی تیم شهرخودرو ادامه داد: خوشبختانه تمامی بازیکنان همکاری بسیار خوبی با کادر فنی داشتند و ما در این مدت بیش از ۱۰ هزار دقیقه از تمرینات بازیکنان را مشاهده کردیم و آن‌ها را زیرنظر داشتیم و باید بگویم بازیکنان شهرخودرو با کیفیت بالا تمرینات قرنطینه خود را انجام دادند.

عنابی‌پوشان مشهدی حالا دوباره برای شروع لیگ برتر باید خود را آماده کنند. بازی‌هایی که بیش از دوسوم آن برگزار شده و حالا تنها بخش پایانی آن باقی مانده است.

باوجود این تعطیلی طولانی‌مدت لیگ باعث شده تا کادر فنی تیم‌ها در مدت باقی‌مانده تا شروع رسمی و البته مجدد لیگ، به فکر بدن‌سازی تیمشان بیفتند. قرار است شهرخودرویی‌ها هم تمریناتشان را با بدن‌سازی شروع کنند.

سرآسیایی بیان کرد: برنامه ما در ۱۰ روز اول شروع تمرینات بیشتر بر محور بدن‌سازی خواهد بود و در کنار آن به مسائل تاکتیکی می‌پردازیم. بعد از آن بیشترین زمان را بر روی مسائل تاکتیکی خواهیم گذاشت و در مرحله بعدی هم به‌دنبال برگزاری چند بازی دوستانه خواهیم بود تا بتوانیم مسائل فنی خودمان را برای بازیکنان بازگو کنیم.

شهرخودرویی‌ها برای ادامه رقابت‌های لیگ برتر باید به‌مصاف ذوب‌آهن اصفهان بروند، دیداری که در مشهد و، اما بدون تماشاگر برگزار خواهد شد.


اعمال پروتکل‌های بهداشتی در منزل‌آباد


شاگردان مجتبی سرآسیایی قرار است برای شروع تمرینات خود در زمین منزل‌آباد مشهد گردهم هم جمع شوند، زمینی که گویا هنوز وضعیت مناسبی برای انجام تمرینات ندارد، اما به‌هرحال پروتکل‌های بهداشتی در آن اعمال شده است.

رختکن و زمین تمرین در حال ضد‌عفونی‌شدن است و تمرینات شهرخودرو هم مثل همه تیم‌های دنیا قرار است بدون حضور تماشاگر برگزار شود، البته غیر از این زمین، شهرخودرویی‌ها در ورزشگاه ثامن و امام‌رضا (ع) هم تمرین خواهند کرد، اما در جلسات ابتدایی کار را از زمین اختصاصی خودشان شروع می‌کنند.


میرو و کوزین درقرنطینه


یکی از مشکلات تیم شهرخودرو برای شروع تمریناتش، غیبت میروسلاو اسلاوو مهاجم اوکراینی و استفانو کوزین مربی ایتالیایی این تیم است، چراکه این دو هنوز در کشور‌های خود به سر می‌برند و در قرنطینه هستند.

تمرینات میرو توسط کادر فنی پیگیری می‌شود. او در کشور خود تا همین چند روز پیش در قرنطینه بوده، اما تمریناتش را شروع کرده است.

کوزین ایتالیایی هم کشورش از کشور‌هایی است که به‌شدت درگیر بحث کروناست. قرار است تا چند روز دیگر این ۲ نفر به تیم اضافه شوند.

شهرخودرویی‌ها در حالی تمرینات خود را استارت می‌زنند که چند بازیکن مصدوم هم دارند که مهم‌ترینشان اکبر صادقی است.
 
منبع:خراسان

انتهای پیام// ف. ک
اپلیکیشن سیگنال
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن سیگنال
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر