کد خبر: ۷۳۶۵۳۳۲
گروه : قم » قم
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۰
۰۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۰
کد خبر : ۷۳۶۵۳۳۲
گروه : قم » قم
مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری قم؛

یزدی گفت:ناوگان اتوبوسرانی از تاریخ ۱۰ خردادماه با هفت‌خط اصلی برای تسهیل دررفت و آمد شهروندان و مطالبه مردم بعد از راه‌اندازی بیشتر مشاغل راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ازقم ، امیر یزدی مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری قم با اشاره به لزوم راه‌اندازی ناوگان اتوبوسرانی و مطالبه مردم در این زمینه گفت: یکی از تصمیمات مهم و کلیدی ستاد مبارزه با کرونا استان تعطیلی موقت ناوگان اتوبوسرانی بوده و در رعایت قرنطینه خانگی تأثیر بسیاری داشته است.

مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری قم راه‌اندازی مجدد خطوط اتوبوسرانی را با تصمیم ستاد مبارزه با کرونا دانست و افزود: با توجه به تصمیم ستاد مبارزه با کرونا خطوط اتوبوسرانی و ناوگان حمل‌ونقل عمومی با شرایط ویژه‌ای دوباره راه‌اندازی شده و به مردم خدمات‌رسانی می‌کنند.

یزدی انتخاب ابتدایی راه‌اندازی خطوط را با خطوط اصلی نام برد و تصریح کرد: خط ۴ نبوت-پردیسان، خط ۵ قلعه کامکار – پردیسان، خط ۶ نبوت- امامزاده ابراهیم (ع) – مسجد مقدس جمکران، خط ۹ توانیر- خیام- خیابان امام (ره) - خیابان جمهوری- یزدانشهر تعدادی از این خطوط است.

مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری قم آغاز به کار ناوگان اتوبوسرانی را از شنبه ۱۰ خرداد اعلام کرد و گفت: ناوگان اتوبوسرانی از تاریخ ۱۰ خردادماه با هفت‌خط اصلی برای تسهیل دررفت و آمد شهروندان و مطالبه مردم بعد از راه‌اندازی بیشتر مشاغل راه‌اندازی می‌شود.

یزدی ادامه داد: خط ۱۰ میدان شهید محلاتی- خیابان ۱۵ خرداد-خیابان شاهد، خط ۱۰۳ پارکینگ شرقی- پردیسان، خط ۲ که به‌صورت شعاعی حرکت کرده و از مرجعیت – بنیاد- خیابان شهید کریمی- شهید منتظری هفت‌خطی است که در ابتدا راه‌اندازی شده است.

او ساعت کاری اتوبوس‌ها را ساعت ۷ صبح تا ۲۱ شب اعلام و شرایط استفاده از آن را بیان کرد: قوانین مشخص‌شده مانند استفاده اجباری از ماسک و دستکش و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی در اتوبوس‌ها اصولی است که باید مردم به‌صورت جدی رعایت کنند.

مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری قم حذف پرداخت نقدی را یکی دیگر از الزامات استفاده از ناوگان اتوبوسرانی دانست و تأکید کرد: شهروندان با دیدن هر گونه تخلف به‌ویژه پرداخت و دریافت کرایه نقدی را به سامانه ۱۳۷ اعلام و کد اتوبوس را اطلاع دهند.

یزدی تصریح کرد: برای جلوگیری از تخلف پرداخت و دریافت کرایه نقدی باجه‌های فروش و شارژ از روز چهارشنبه ۷ خردادماه آماده ارائه خدمات بوده و شهروندان می‌توانند به این باجه‌ها مراجعه کنند.

مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری قم در پایان آسیب‌های شیوع ویروس کرونا را موردتوجه قرارداد و خاطرنشان کرد: متأسفانه با شیوع ویروس کرونا یکی از بخش‌هایی که در جامعه دچار آسیب شده است بخش خصوصی طرف قرارداد با سازمان اتوبوسرانی است.

یزدی یکی از دغدغه‌های سازمان را آغاز به کار این بخش از اتوبوس‌ها دانست و ابراز کرد: با توجه به آسیب‌های واردشده به بخش خصوصی در ماه‌های گذشته اولویت سازمان آغاز فعالیت با شروع به کار اتوبوس‌های این بخش توسط سازمان بوده که برنامه‌ریزی لازم برای آن انجام‌شده است.

مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری قم تأکید کرد: اتوبوس‌های جدید با راه‌اندازی سایر خطوط در صورت ضرورت و تقاضای سفر در مجموعه ناوگان اتوبوسرانی فعال خواهند شد.

انتهای پیام/ح

بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر