کد خبر: ۷۳۶۶۳۸۶
گروه : خوزستان » اهواز
تاریخ انتشار: ۰۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۳
۰۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۳
کد خبر : ۷۳۶۶۳۸۶
فرمانده سپاه خوزستان:

سردار سرتیپ شاهوارپور گفت: هرگاه ضعف و ناتوانی مقابل ملت ایران بر آمریکا چیره می شود، جسارات سخیفی انجام می دهد.

به گزارش گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز، سردار سرتیپ حسن شاهوارپور فرمانده سپاه حضرت ولی عصر (عج) خوزستان در حاشیه آیین رونمایی از ۴ عنوان کتاب به مناسبت ۴ خرداد در واکنش به تحریم خود از سوی وزارت خزانه‌داری آمریکا گفت: تحریم‌های آمریکا پشیزی ارزش ندارند.

او با بیان اینکه تحریم‌ها هرگز ما را از تداوم آرمان‌های انقلاب اسلامی و خدمت به مردم باز نمی‌دارند، اظهار داشت: آمریکایی‌ها هر وقت درمقابل اراده ملت ایران کم می‌آوردند، جسارت‌های سخیفی انجام می‌دهند، ولی دست آن‌ها برای ما رو شده است.

سردار سرتیپ شاهوارپور تصریح کرد: ۷۲ سال است که آمریکا از رژیم جعلی و اشغالگر اسرائیل و قاتل مردم مظلوم فلسطین پشتیبانی می‌کند و تعداد زیادی از فلسطینی‌ها را در زندان به اسارت در آورده و شکنجه می‌کند، عربستان هم بیش از ۷ سال است که با سلاح‌های آمریکایی به کشتار مردم مظلوم یمن دست زده و آن‌ها را بمباران می‌کند.

او بیان داشت: پاسداران و بسیجیان استان خوزستان در جریان سیل سال گذشته با کمک به مردم و بازسازی منازل آن‌ها و در جریان کنترل ویروس کرونا با تولید ماسک و مواد ضدعفونی و توزیع کمک‌های مومنانه بین اقشار آسیب پذیر اقدامات وسیعی انجام دادند.

فرمانده سپاه حضرت ولی عصر (عج) خوزستان ادامه داد: بنده به عنوان خادمی کوچک در کنار پاسداران و بسیجیان استان بودم و آمریکا به دلیل ناتوانی در دیدن این موفقیت‌ها اقدام به تحریم بنده کرد، آمریکا توقع داشت جمهوری اسلامی با اعمال تحریم‌های گسترده و شیوع ویروس کرونا به مرحله فروپاشی برسد، ولی دید ایران در زمره کشور‌های موفق مبارزه با ویروس کرونا است.

سردار سرتیپ حسن شاهوارپور اذعان داشت: مردم ایران، آمریکا را به خوبی می‌شناسند و راه نورانی امام خمینی (ره)، شهدا و مسیر ترسیم شده توسط مقام معظم رهبری را ادامه می‌دهند و مقاومت مردم دزفول در دوران دفاع مقدس باید سرمشقی برای ایستادگی در برابر یاوه‌گویی‌های آمریکا و استکبار جهانی باشد.

لزوم بیان چشمه‌های مقاومت برای نسل جوان

او در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به نقش مهم اهالی فرهنگ و هنر در معرفی و تبیین آثار و دستاورد‌های دفاع مقدس گفت: چشمه‌های مقاومت که در گوشه و کنار شهر و سنگر‌های جبهه اتفاق افتاده باید برای نسل جوان بیان شوند، ضمن اینکه فرهنگ مقاومت با زبان شعر، هنر، روایتگری و فیلم باید منعکس شود.

سردار شاهوار پور با بیان اینکه باید رویکرد ما در آینده ساخت آثار هنری بر مبنای مقاومت و مجاهدت شهدا و جانبازان باشد، تصریح کرد: راویان دفاع مقدس باید تاریخ شفاهی را بسط دهند و طیف وسیعی از اقدامات اهالی فرهنگ و هنر در نوشته‌ها و کتاب‌های ابتدایی و راهنمایی گنجانده شوند.

او با بیان اینکه دستاورد‌های فرهنگ مقاومت باید به رخ دشمن کشیده شوند، بیان داشت: باید به نسل جوان گفته شود، روزی فرزندان ملت برای دفاع از کشور چه جانفشانی‌هایی کرده‌اند.

انتهای پیام/گ

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر