کد خبر: ۷۳۶۶۹۶۵
تاریخ انتشار: ۰۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۰
۰۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۰
کد خبر : ۷۳۶۶۹۶۵

مهاجم تیم ملی فوتبال ایران گفت: ۲ سال دیگر با زنیت قرارداد دارم و از رسانه‌ها می‌خواهم روی پیشنهاد‌های من مانور ندهند.

به گزارش خبرنگار فوتبال و فوتسال گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان، سردار آزمون، مهاجم تیم ملی فوتبال ایران درباره اینکه آیا شب گذشته و با توجه به فرا رسیدن عید سعید فطر، چکدرمه (غذای محلی مردم گنبد) خورده است یا خیر، بیان کرد: ابتدا عید فطر را به تمام مسلمان‌های جهان تبریک می‌گویم. متاسفانه به دلیل اینکه نتوانستم نزد خانواده ام بروم، چکدرمه هم نخورده ام. حدود یک ماه است خانواده ام را ندیده ام چراکه در قرنطینه هستم و نمی‌توانم بیرون بروم. تنها به تمرینات تیم زنیت می‌روم و سپس به خانه برمی گردم.

او درباره نحوه برگزاری تمرینات زنیت سن پترزبورگ اظهار داشت: اوایل قرنطینه تمام بازیکنان زنیت به یک گروه مجازی آمده و به صورت آنلاین تمرینات کششی انجام می‌دادیم. من هم در خانه به این شکل تمرین می‌کردم. از یک هفته قبل هم برای انجام تمرینات انفرادی به باشگاه زنیت می‌رفتم و در روز‌های اخیر تمرینات خود را به شکل ۲ نفره برگزار می‌کردیم و از امروز (دوشنبه) هم قرار است در گروه‌های ۴ ،۵ نفره تمرین کنیم و به مرور به تعداد نفرات اضافه می‌شود.

ادامه لیگ روسیه از ۲۱ ژوئن تا ۲۲ جولای برگزار می‌شود

آزمون درباره تاریخ آغاز لیگ روسیه گفت: قرار است بازی‌ها از ۲۱ ژوئن (اول مرداد) آغاز شود و تا ۲۲ جولای (اول تیر) ادامه داشته باشد و ما هر ۳ ،۴ روز یک بازی انجام دهیم.

روی پیشنهاد‌های من مانور ندهید چراکه فقط به زنیت فکر می‌کنم

مهاجم تیم زنیت درباره آخرین وضعیت پیشنهادهایش از تیم‌های مختلف اروپایی بیان کرد: حقیقت این است من فقط در رسانه‌ها این موضوع را می‌بینم. یک رسانه می‌نویسد مذاکرات من با تیم‌های مختلف پیش رفته و دیگری می‌گوید مذاکرات با فلان تیم منتفی شده است. می‌خواهم زیاد روی پیشنهاد‌های من مانور ندهند چراکه ۲ سال دیگر با زنیت قرارداد دارم و تمام فکرم به این تیم است. جز زنیت نمی‌توانم به تیم دیگری فکر کنم و با این وجود خیلی امیدوارم در آینده اتفاق‌های خوبی برایم رخ دهد.

او درباره پیگیری خلیل آزمون (پدرش) نسبت به این موضوع گفت: نه نگران نباشید. پدر من هم چندان پیگیر نیست.

پیش بینی مادرم از نتیجه بازی عجیب است

آزمون درباره پیش بینی‌های مادر خود درباره نتایج یک بازی مانند اینکه در زمان حضورش در تیم روبین کازان، وقتی از زمین بیرون آمد مادرش گفت دقیقه ۸۷ تیم سردار گل می‌خورد و همین اتفاق هم افتاد، توضیح داد: الان که به زنیت آمده ام مادرم می‌گوید دقیقه ۸۷ گل می‌زنی (با خنده) این موضوع خیلی عجیب است. وقتی مادرم گفت خدا کند دقیقه ۸۷ بگذرد و تیم تان گل نخورد، در همان دقیقه گل خوردیم.

دوست دارم چالش جدیدی را تجربه کنم

مهاجم تیم ملی فوتبال ایران درباره اینکه دوست دارد ادامه بازی خود را در کدام لیگ پیگیری کند، توضیح داد: من حدود ۷،۸ سال است در لیگ روسیه هستم و تجارب خوبی را کسب کرده ام. صد در صد من هم مثل هر بازیکن دیگری دوست دارم چالش جدیدی را شروع کنم. امیدوارم این چالش زودتر انجام شود. البته ۲ سال با زنیت قرارداد دارم و الان تا وقتی پیشنهاد یا حرفی بین باشگاه‌ها رد و بدل نشود، نمی‌توانم چیزی بگویم.

صحبت خانوادگی ما در رسانه‌ها نمی‌رود

آزمون درباره اینکه برخی‌ها می‌گویند خلیل آزمون علاقه ندارد پسرش از لیگ روسیه خارج شود، گفت: هیچکس به جز فامیل‌های من درباره خانواده ام نمی‌دانند. این حرف‌ها گمانه زنی است و مطمئن باشید صحبت خانوادگی مان در رسانه‌ها نمی‌رود.

از والدینم مشورت می‌گیرم، اما برای فوتبالم خودم تصمیم می‌گیرم

او ادامه داد: پدرم همیشه می‌گوید حرف اول و آخر در فوتبالت را خودت بزن. یعنی من باید تصمیم بگیرم به کدام تیم بروم و در کدام تیم بمانم. نزدیک ۲۶ سالم است و خودم باید درباره آینده ام تصمیم گیری کنم. از پدر و مادرم مشورت می‌گیرم، اما همیشه تصمیم آخر با خودم است. وقتی به زنیت آمدم هم خودم این تصمیم را گرفتم. اگر آن‌ها دوست داشته باشند جایی هم بروم این موضوع را به من می‌گویند که می‌توانی روی پیشنهاد ما فکر کنی، اما تصمیم آخر با خودت است. البته صد در صد حرف‌ها و همفکری‌های شان روی من تاثیر می‌گذارد.

تکلیف بازی‌های تیم ملی مشخص نیست

آزمون درباره ارزیابی اش از وضعیت تیم ملی برای صعود به مرحله بعدی رقابت‌های انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ توضیح داد: در حال حاضر که به دلیل شیوع کرونا معلوم نیست بازی‌های ملی چه زمانی شروع می‌شود. خودمان منتظر این موضوع هستیم. قرار است زنیت هر ۳ ،۴ روز یک بار بازی کند و مشخص نیست چه زمانی اردوی تیم ملی شروع می‌شود. هفت تا ۱۰ روز پس از اتمام این فصل لیگ روسیه، یعنی از ۲ آگوست قرار است فصل آینده آغاز شود. امیدوارم هر چه سریع‌تر تکلیف بازی‌های ملی مشخص شود.

اطمینان دارم اسکوچیچ در تیم ملی از ویلموتس بهتر کار می‌کند

او افزود: البته کارمان در تیم ملی برای صعود به دور بعدی خیلی سخت است. من شنیده ام دراگان اسکوچیچ مربی خیلی خوبی است و اطمینان دارم می‌تواند نسبت به مارک ویلموتس بهتر کار کند. اسکوچیچ روی فوتبال ایران و بازیکنان داخلی آشنایی زیادی دارد.

اسکوچیچ روحیه پیروزی دارد و فرد مثبتی است

آزمون درباره دیدارش با دراگان اسکوچیچ گفت: قبل از جدی شدن کرونا با هم دیدار داشتیم و اکنون هم بیشتر وقت‌ها در تماس هستیم. اسکوچیچ، مربی و آدم خیلی خوبی است. هرچند تاکنون با او کار نکرده ام، اما مشخص است روحیه پیروزی دارد و فرد مثبتی است. بازیکنان هم باید به اسکوچیچ کمک کنند.

حیف است تیم ملی در این جایگاه قرار دارد

او ادامه داد: مهم‌تر از همه این است که جایگاه تیم ملی ایران در مقدماتی جام جهانی این نیست و حیف است که ما چنین نتایجی گرفته ایم. هواداران هم باید با حضورشان در ورزشگاه به تیم ملی و بازیکنان کمک کنند.

باید به اسکوچیچ کمک کنیم تا تیم ملی به شرایط خوبش بازگردد

آزمون درباره نقاط منفی تیم ملی در زمان ویلموتس و گلگی هایش از این مربی گفت: فکر نمی‌کنم در مصاحبه هایم از آمدن ویلموتس به تیم ملی گلگی کرده باشم. فقط گفتم باید مدتی بگذرد و ببینیم با او چه نتایجی می‌گیریم. خودم که به واقع شناختی از ویلموتس نداشتم. به هر حال چه خوب و چه بد او را کنار گذاشتیم و امیدوارم با حضور اسکوچیچ تیم ملی به شرایط قبل خود بازگردد. البته تمام این مسائل به خودمان بازمی گردد و باید به سرمربی فعلی تیم ملی کمک کنیم.

عاشق جنگیدن هستم و هیچ وقت دوست ندارم شکست بخورم

او درباره جاه طلبی اش نسبت به حضور در تیم زنیت و رقابت با ۲ مهاجم اصلی تیم ملی برای روسیه برای قرار گرفتن در ترکیب اصلی زنیت اظهار داشت: قبل از آمدن به زنیت به این موضوع فکر کردم، اما به خودم خیلی اطمینان دارم. عاشق جنگیدن هستم و هیچ وقت دوست ندارم در رقابتی سالم شکست بخورم. با اینکه کار سختی برای قرار گرفتن در ترکیب اصلی زنیت داشتم، اما اعتماد به نفس و اطمینان داشتم. در تمرینات خیلی تلاش کردم و توانستم نظر سرمربی مان را جلب کرده و در ترکیب ثابت بازی کنم.

فقط پسر رئیس جمهور روسیه می‌تواند برای ثابت بازی کردن تضمین بگیرد

آزمون درباره اینکه آیا قبل از پیوستن به زنیت برای ثابت بازی کردن در این تیم، تضمین گرفته بودی یا خیر، پاسخ داد: فکر نمی‌کنم در هیچ یک از تیم‌های روسیه به بازیکن تضمین بدهند مگر اینکه بازیکن پسر رئیس جمهور باشد. (با خنده) تا پدرش از تیم حمایت کند. من چنین تضمینی نگرفتم. روزی که به زنیت آمدم کسی مرا نمی‌شناخت.

آیا مردمی که به من فحاشی کردند ۲ بار می‌توانند از این ۱۸ قدم تا آن ۱۸ قدم بروند و بیایند

او در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چرا برخی مواقع بین کیفیت بازی اش در تیم ملی و تیم باشگاهی اش اختلاف زیادی به وجود می‌آید، گفت: وقتی در روبین کازان بودم، تیم مان دفاعی بازی می‌کرد و این موضوع کار مرا برای گلزنی خیلی سخت می‌کرد. در جام جهانی نمونه اش را دیدید. وقتی تا ۱۸ قدم زمین خودمان عقب می‌آمدم، چه کاری می‌توانستم انجام بدهم؟ از همین مردم می‌خواهم ۲ بار از این ۱۸ قدم تا آن ۱۸ قدم بروند و بیایند. آیا می‌توانند چنین کاری انجام بدهند؟

برخی‌ها حسودی کرده و می‌خواهند مرا بزنند، اما خودم را تحسین می‌کنم

آزمون ادامه داد: برخی‌ها این مسائل را نمی‌بینند و نمی‌فهمند تاکتیک تیم چیست؟ به همین دلیل بازیکنی که طبق تاکتیک تیم کارش را انجام می‌دهد تحسین نمی‌کنند. به خانواده ام می‌گویم خودم را تحسین می‌کنم چراکه با این سن کم جزء پنج گلزن برتر تاریخ تیم ملی ایران هستم. برخی‌ها هر روز به آدم حسودی کرده و هر روز می‌خواهند مرا بزنند. البته من می‌توانم خودم را تحسین کنم.

در بازی با عراق نمی‌دانستم وظیفه ام چیست

او با اشاره به بازی اخیر تیم ملی با عراق گفت: نمی‌توانید یک نمونه از تاکتیک تیم در آن بازی را بگویید. خودم نمی‌دانستم وظیفه ام در بازی با عراق چه بود. وقتی با مربی خوب کار می‌کنی یک وظیفه‌ای به بازیکن می‌دهد. کی روش به من وظیفه‌ای می‌داد و می‌گفت از تو گل نمی‌خواهم، اما باید برای تیم فلان کار را انجام بدهی. من هم وظیفه ام را می‌فهمیدم.

مسی یا رونالدو نبودم که تمام بازیکنان عراق را دریبل کرده و گل بزنم

آزمون تصریح کرد: دقیقه ۷۰ بازی با عراق از ویلموتس خواستم مرا تعویض کند چراکه نمی‌دانستم باید چه کار کنم و حق هم با من بود. وقتی هیچ بازیکنی طبق نظر سرمربی تیم ملی از من حمایت نمی‌کرد، جلوی پنج بازیکن عراق چه کاری می‌توانستم انجام بدهم؟ بازیکنی مثل مسی یا رونالدو نیستم که تمام بازیکنان حریف را دریبل کرده و گل بزنم. عراق هم تیم ضعیفی نبود که راحت به من اجازه کار بدهد. باید بازیکنی به من کمک کند در غیر این صورت نمی‌توانم تنهایی در جلوی زمین کار کنم.

از دست دادن کُره اسبم خیلی ناراحت کننده بود

او درباره آخرین وضعیت اسب هایش گفت: متاسفانه چهار روز قبل اولین کُره سریک (یکی از اسب‌های شاخص آزمون) که خیلی آن را دوست دارم را از دست دادم. این موضوع خیلی ناراحت کننده بود. اکنون اسبی در استرالیا  خریده ام و اسم آن را «سرلیک» گذاشته ام.

اسب‌های استرالیایی مهربان و ایرانی شیطان هستند

آزمون درباره اینکه آیا اسبش در استرالیا را حدود ۳۰۰ هزار دلار خریداری کرده است، گفت: بله این قیمت درست است. البته می‌خواهم اسم این اسم را به «GOOD BOY» یا «پسر نیک» تغییر بدهم. اسب‌های استرالیا خیلی مهربان هستند، اما اسب‌های ما شیطان هستند. نمی‌دانم استرالیایی‌ها با اسب چه کار می‌کنند. این اسب‌ها آدم را زیبا نگاه می‌کنند، اما اسب‌های ایرانی می‌خواهند آدم را بزنند (با خنده)

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۵
در انتظار بررسی: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۶
مردم فوتبال نگاه کنن وقت بسوزنن
مردم فوتبال نگاه کنن حرص بخوردن
بعضی ها هم فوتبال بازی کنن پولدار بشن
بعضی ها هم فوتبال بازی کنن بدن سالم کنن

وجدانان اینجوری نیست؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۶
خدایی این همه که فوتبال نگاه کردید چی گریتون اومده...

شاید خیلی از کارهای دیگه هم مفید نباشه...
ولی خدایی فوتبال دیگه شورش رو در آورده
مسعود موسوی
|
Thailand
|
۱۷:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۵
من هم بچه گنبد کاووس هستم و ماهی دو میلیون تومن درآمد دارم با دوتا دختر و نمیتونم بفرستموشن دانشگاه و میخوام پرایدمو بفروشم.
خجالت نمیکشی با این همه فقر و فلاکت تو این کشور رفتی میلیارد میلیارد خرج اصطبل و اسب کردی؟
تازه اونم اگه مخفیانه بود ماکه نمیدونستیم و به ما ربطی نداشت ولی چرا خودت علنی تو اینستاگرام فخرفروشی میکنی به ما ترکمان ها که میدونی بیشتر فقیر و زحمتکش هستند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۷
خیلی وقیحی . تو پول نداری میگی اون چرا خرج میلیاردی میکنه؟ پولش رو داره دوست داره این کار رو انجام بده به تو چه؟
محقق
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۵
پیشنهادها کدوم پیشنهاد ؟خودت داری جو میدی جایی قرار نیست بری
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر