کد خبر: ۷۳۷۲۴۸۲
تاریخ انتشار: ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۵
۱۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۵
کد خبر : ۷۳۷۲۴۸۲

رئیس دبیرخانه کارگروه سلامت دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با تاکید بر لزوم توجه به پروتکل‌های بهداشتی گفت : زنجیره انتقال کرونا تنها با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی قطع می‌شود.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه؛ حسین بیگلری رئیس دبیرخانه کارگروه سلامت دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت : نباید تصور شود که بیماری کرونا تنها برای دیگران است و به سراغ ما نمی‌آید بلکه همه باید در کنار هم به کنترل این بیماری توجه کنیم.

او گفت : بیش از ۱۰۰ روز از چرخه انتقال ویروس کرونا می‌گذرد، اما همچنان این بیماری مهار نشده، زیرا مشارکت همگانی وجود نداشته و زنجیره انتقال قطع نشده است.

رئیس دبیرخانه کارگروه سلامت دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: ادامه یافتن چرخه انتقال ویروس کرونا سبب می‌شود افراد سالمند، دارای بیماری‌های زمینه‌ای قلبی، دیابت، تنفسی و… در معرض ابتلاء به بیماری قرار بگیرند و جان آن‌ها به خطر بیفتد همچنین سبب انتقال این بیماری به فصل سرما و ایجاد وضعیت مزمنی در جامعه خواهد شد.

بیگلری ادامه داد: هنگامی که یک بیماری طولانی شود کم توجهی و خستگی در بین مردم نمودار می‌شود در حالی که پس از جنگ جهانی دوم تاکنون ویروس کرونا بزرگترین بحران تهدیدگر سلامت قرن در دنیا و از جمله کشور ما بوده است بر همین مبنا سوق دادن توجه مردم به این سمت مانع از بی توجهی و دلسردی آن‌ها برای رعایت نکات بهداشتی خواهد شد.

این مسئول گفت: اکنون که در وضعیت هشدار قرار گرفته‌ایم نباید فکر کنیم تنها دیگران خطاب هستند بلکه همگان باید به رعایت فاصله گذاری هوشمند اجتماعی اقدام کنند و مکرراً به شستشوی دست‌ها و رعایت آداب بهداشت فردی و عمومی به عنوان یک فرهنگ اجتماعی پایبند باشند.

او ادامه داد: مردم عجله‌ای برای برگزاری مهمانی‌ها و تجمعات نداشته باشند، زیرا تجمع، تردد و تماس غیر ضروری سبب عدم قطع چرخه انتقال ویروس کرونا خواهد شد بنابراین باید این تجمعات، تردد‌ها و تماس‌ها به حداقل برسد.

رئیس دبیرخانه کارگروه سلامت دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: فاصله گذاری هوشمند اجتماعی باید در همه مکان‌ها از جمله فروشگاه‌ها، عابر بانک‌ها و سایر نقاط رعایت شود و هر فرد با دیگری حداقل یک و نیم تا دو متر فاصله داشته باشد.

او با تاکید بر لزوم پرهیز از دست دادن و روبوسی گفت: در صورتی که با هم مشارکت داشته باشیم می‌توانیم امیدوار باشیم که زنجیره انتقال ویروس کرونا کاهش یابد.

این مسئول افزود: متأسفانه در وضعیت هشدار قرار دادیم و تعداد افراد بستری افزایش یافته بنابراین باید به طور جدی از شرکت در هرگونه تجمع چه شادی و چه ترحیم، تردد و تماس غیرضروری بپرهیزیم، زیرا ویروس کرونا حتی می‌تواند از طریق صحبت کردن فرد مبتلا یا ناقل به ویژه اگر با صدای بلند باشد، انتقال یابد بر همین مبنا رعایت فاصله گذاری هوشمند اجتماعی بسیار مهم است.

بیگلری ادامه داد: این بیماری از طریق قطرات دستگاه تنفسی فرد مبتلا یا ناقل هم انتقال داده خواهد شد.

او با تاکید بر لزوم پرهیز از تجمع، تردد و تماس غیر ضرور در طول شبانه روز افزود: باید از مسافرت‌ها و مهمانی‌ها و برگزاری مراسمات پرهیز کرد.

رئیس دبیرخانه کارگروه سلامت دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: تمام تلاش حوزه سلامت بر پیشگیری از ابتلاء افراد به ویروس کرونا است تا زنجیره انتقال ویروس قطع و در صورت ابتلاء نیز از انتقال بیماری جلوگیری شود .

انتهای پیام/د

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر