کد خبر: ۷۳۷۲۵۵۰
تاریخ انتشار: ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۴
۱۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۴
کد خبر : ۷۳۷۲۵۵۰

رودی جولیانی در واکنش به ناآرامی‌های اخیر در آمریکا به دنبال کشته شدن یک مرد سیاه‌پوست گفت شهردار مینیاپولیس و فرماندار مینه‌سوتا باید برکنار شوند.

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از فاکس نیوز، رودی جولیانی، وکیل شخصی دونالد ترامپ و همچنین شهردار پیشین نیویورک، در واکنش به اعتراضات گسترده در شهر‌های بزرگ سراسر آمریکا به دنبال قتل یک سیاه پوست در مینیاپولیس به دست افسر پلیس گفت شهردار این شهر باید استعفا کند.

جولیانی در این خصوص گفت: «سیاست‌های دموکرات‌های مترقی عامل اصلی خشونت‌هایی است که به وجود آمده است.» او ادامه داد «دموکرات‌ها قادر به حفظ امنیت مردم نیستند، زیرا آن‌ها سیاست‌های طرفداری از جنایتکاران را دارند که این خطرناک است و اکنون ما نتایج آن را نه تنها در آنجا (در مینیاپولیس) بلکه در سوختن شهر‌هایی دیگر می‌بینیم.»

وکیل شخصی ترامپ در ادامه تاختن به دموکرات‌ها گفت «همه این شهر‌ها را قرار بود دموکرات‌های به اصطاح مترقی و احمق اداره کنند، همان‌هایی که مجرمان را از زندان‌ها آزاد می‌کنند، برای قاتلان وثیقه می‌گذارند و این گونه‌کار‌ها را تشویق می‌کنند.»

او در ادامه خواستار استعفای شهردار دموکرات مینیاپولیس شد. جولیانی گفت «جیکوب فری، شهردار مینیاپولیس و تیم والز فرماندار مینه‌سوتا باید استعفا دهند». وی توضیح داد «شهردار باید استعفا دهد. شهردار به پلیس‌ها گفته است فرار کنند، او باید استعفا کند و کسی که قدرت حفاظت از مردم را دارد جایگزین او شود. شهردار چهار روز برای محافظت از مردم وقت داشت.»

هفته گذشته جورج فلوید، شهروند سیاه‌پوست آمریکایی، به دست پلیس در شهر مینیاپولیس به قتل رسید که این حادثه سبب اعتراضات گسترده در ایالت‌های مختلف این کشور شد. معترضان در اعتراضات خود به خشونت پلیس علیه این شهروند، پنجشنبه شب به یک کلانتری در شمال شهر مینیاپولیس حمله کردند. گروهی از تظاهرکنندگان در جریان این حمله ساختمان کلانتری ناحیه سوم مینیاپولیس را به آتش کشیدند.

در همین حال دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، پنجشنبه شب به دنبال حمله معترضان به یکی از کلانتری‌های مینیاپولیس و بروز درگیری بین تظاهرکنندگان و ماموران پلیس با انتشار دو توئیت از آمادگی ارتش و گارد ملی برای برقراری آرامش و مقابله با «اراذل و اوباش» سخن گفت. وی در پایان دومین توئیت خود نوشت: «وقتی غارتگری شروع می‌شود تیراندازی هم آغاز می‌شود.»

در پی اقدام نژادپرستانه علیه جورج فلوید، شهر‌های مختلف آمریکا به صحنه تظاهرات تبدیل شده است. در برخی شهر‌ها پلیس برخوردی خشونت‌بار با معترضان داشته است.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر