کد خبر: ۷۳۷۳۹۵۵
تاریخ انتشار: ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۵
۱۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۵
کد خبر : ۷۳۷۳۹۵۵
جانشین فرمانده نیروی انتظامی:

جانشین فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران گفت: مرز‌ها خط مقدم آسایش و آرامش کشور هستند و خوشبختانه نیروی انتظامی به عنوان یک سازمان مقدس و بزرگ مسئولیت خطیر و گسترده حفظ و حراست از مرز‌های کشور را بر عهده دارد.

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد، سردار سرتیپ قاسم رضایی جانشین فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران با حضور در خراسان رضوی و بازدید از مرز‌های استان، عملکرد مرزبانی و مرز‌های استان را مورد ارزیابی قرارداد و گفت: مرز‌ها خط مقدم آسایش و آرامش کشور هستند و خوشبختانه نیروی انتظامی به عنوان یک سازمان مقدس و بزرگ مسئولیت خطیر و گسترده حفظ و حراست از مرز‌های کشور را بر عهده دارد.
 
او فزود: پس از انقلاب اسلامی و حضور مرزبانان مخلص و متدین در نقاط صفر مرزی، با توجه به آرمان عمیق انقلاب اسلامی که ایجاب می‌کند از دستاورد انقلاب محافظت شود، این مرز‌ها وضعیت خاصی را پیدا کردند.
 
جانشین فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران ادامه داد: همواره بعضی از دشمنان ضد انقلاب و ضد آرامش مردم هستند که به دنبال منافع نامشروع خود بوده و از هرگونه توطئه از جمله فتنه مواد مخدر برای اختلال در امنیت کشور جمهوری اسلامی ایران و به تباهی کشیدن بنیان خانواده‌های ایرانی و اسلامی، استفاده می‌کنند.
 
رضایی با اشاره به وسعت بیش از دو هزار کیلومتری مرز‌های شرقی کشور، بیان کرد: این مرز‌ها عمدتا مبتلابه مقابله با مواد مخدر است، پارسال در کل کشور بیش از ۹۰۰ تن کشفیات انواع مواد مخدر داشتیم، بیش از ۸۰۰ تن از این رقم را ناجا کشف کرده و قابل توجه است که بیش از ۹۵ تن از این کشفیات موادمخدر در نقاط صفر مرزی بوده است.
 
او با مهم خواندن نقش بسیار کلیدی مرزبانی در مبارزه با موادمخدر، افزود: رقم بیش از ۹۵ تن کشفیات مواد مخدر در مرز‌ها به راحتی حاصل نشده است و مرزبانان غیور و ولایتمداری در درگیری ها، با تحمل استرس‌ها، فشار‌ها و نیز شرایط سخت آب و هوایی توانسته‌اند از ورود موادمخدر به داخل کشور و همچنین ترانزیت این موادافیونی به خارج از مرز‌ها و انتقال به کشور‌های همسایه جلوگیری کنند.
 
جانشین فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد: بالاتر از تمام سختی‌هایی که یک مرزبان برای حراست از امنیت این خاک مقدس تحمل می‌کند، شرایط سخت زندگی خانواده‌های مرزبانان است که خداوند توفیقی به آن‌ها عطا فرموده که مقاوم باشند و حمایت کنند غیور مردان مرزبان را تا امنیتی سراسری در مرز‌های ایران اسلامی حکم فرما باشد.
 
رضایی اظهار کرد: می‌خواهم حرفی از زبان مرزبانان و خانواده‌های این عزیزان خطاب به ملت و شهروندان کشور‌های اروپایی و غربی عرض کنم؛ آیا نبایستی پس از چهل سال از غفلت بیرون بیایند و مطالبه‌ی مجدانه‌ای را از دولتمردان خود و سازمان ملل داشته باشند؟
 
او تصریح کرد: به این جهت که ایران اسلامی در خط مقدم مقابله با مواد افیونی و مخدر قرار گرفته است و برای ایران فرقی نمی‌کند که این مبارزه با مواد مخدر برای جوانان ایرانی باشد یا جوانان اروپایی و غربی باشد، آیا وقت این نرسیده که ملت‌های کشور‌های غربی، مبارزه گسترده با موادمخدر، که یک حقوق شهروندی مسلم است را از دولت‌های خود و از سازمان ملل متحد مطالبه کنند؟
 
جانشین فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران ادامه داد: آیا نباید این موضوع را در حوزه مرزی و مراقبت از مرز‌ها به صحنه بیاورند و بیان کنند که کشور جمهوری اسلامی ایران چه نقشی در چهل سال گذشته در مقابله با مواد مخدر داشته است؟
 
رضایی بیان کرد: در کشور مسلمان و در بین مردم آزرده خاطر افغانستان وقتی پای نحس مینی دوبلین باز شد، تولید موادمخدر را از دویست تن به نه هزار تن رساندند؛ آیا مردم اروپایی و غربی این سوال را نباید از دولت هایشان بپرسند که به چه عنوانی پا در کشور افغانستان گذاشته و تولید مواد مخدر را در این کشور به بیش از ۴۵ برابر رساندند؟
 
او تصریح کرد: وقتی که ایران اسلامی اعلام می‌کند در این چهل سال گذشته بیش از۳هزار و ۵۰۰ شهید مظلوم در راه مقابله با موادمخدر تقدیم کرده است، نباید قدردان ملت بزرگ ایران باشند؟ نباید در افکار و مطالبات مردم اروپایی و غربی این موضوع بیان شود که تا کی می‌خواهند دولت هایشان عوام فریبی کنند؟
 
جانشین فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران با اشاره به فقدان آموزش و مطالبه این موضوع بسیار مهم در دانشگاه‌های اروپایی و غربی، تاکید کرد: این موضوع را کسانی که در اکادمیک کشور‌های اروپایی و غربی تدریس می‌کنند از دولت‌ها و از سازمان ملل متحد بخواهند و دست از خود فریبی بردارند و بدانند این موضوع مطالبه جدی و مهم تمام خانواده‌های شهدای مبارزه با مواد مخدر در جمهوری اسلامی ایران است.
 
انتهای پیام//ز.ق
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر