کد خبر: ۷۳۷۴۹۷۳
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۸
۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۸
کد خبر : ۷۳۷۴۹۷۳
وزیر بهداشت:

نمکی گفت: مردم و برخی مسئولان تصور کرده‌اند که کرونا تمام شده در حالی که بر اساس گزارش‌ها کرونا چموش‌تر شده است.

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، سعید نمکی وزیر بهداشت در حاشیه ملی شدن طرح «هر خانه یک پایگاه سلامت» در جمع خبرنگاران درباره وضعیت کرونا در کشور و پایتخت اظهار کرد: در روزهای اول کرونا دیدیم که پزشک و پرستاران ما با سختی کار می کنند. متاسفانه عده ای این دستاورد بزرگ را ساده انگاشتند و تصور کردند که به راحتی همه چیز مهار شد و دیگر کرونا نداریم.

 فاصله‌گذاری اجتماعی در سفرهای هوایی رعایت نمی‌شود

او افزود: من دیروز به مشهد مقدس مشرف شدم و واقعا در رفت و برگشت صحنه‌های غم انگیزی دیدم. در هواپیمایی سوار شدم که مردم کیپ تا کیپ نشسته بودند، گرچه ماسک را هم همکاران پرواز می‌دادند، اما از آنجایی که یک ربع تا پرواز طول کشید، ماسک‌ها را برمی داشتند و در فضایی دم کرده با یکدیگر صحبت می‌کردند. هرکسی از سرزمینی آمده بود. این موضوع را من به عنوان وزیر بهداشت بعد از سه ماه در اولین سفرم استانی خود مشاهده کردم و شما رسانه‌ها می‌دانید که طی این چند ماه ما چه کشیدیم تا غول پریشان و وحشی را مهار کردیم و تمام روح و روانمان گرفته شد. تمام این وضعیت به روح و روان من مانند شلاق بود چرا که  فاصله گذاری رعایت نمی شود و  صحن هم حرم‌ مطهر هم به نحوه دیگری غصه خوردیم.

با این روال، دقیقه ۹۰ گل می‌خوریم

نمکی ادامه داد: متاسفانه دو اتفاق بد در حال وقوع است؛ یکی اینکه مردم فکر می کنند که کرونا تمام شده است. این تصور مردم برای ما دو پیام دارد؛ یکی اینکه وقتی مردم دل به دریا می‌زنند، خاطرشان جمع است‌که حکومت، دولت‌ و وزارت بهداشت کنارشان حضور دارد و برای ما پیامی مثبت است که مردم به دولت و وزارت بهداشت‌ اعتماد دارند، اما یک پیام منفی هم دارد و آن اینکه مردم نمی‌دانند که کرونا می‌تواند به همین راحتی بازگردد. بارها این را اعلام کرده‌ام که با این روالی که اکنون می‌بینم، ما دقیقه ۹۰ از گوشه‌های زمین گل خواهیم خورد و امروز صبح هم این را به رئیس جمهور عرض کردم که یکی از نگرانی های عمده من عادی انگاری کرونا از سوی مردم است.

نمکی تاکید کرد: دوم اینکه متاسفانه برخی مسئولان هم تصور کرده‌اند که کرونا تمام شده است و همواره به من فشار می‌آورند که اینجا و آنجا را باز کنیم. آقایی از فلان ستاد یا فلان وزارتخانه باورشان شده که همه چیز عادی‌ است، همه جا را راه بیندازیم. فلان لیگ را راه بیندازیم در حالی که اینطور نیست، کرونا نه تنها تمام نشده است، بلکه هر لحظه ممکن دچار پیک خطرناک شویم.

نمکی ادامه داد: از طرفی یک باور غلط شکل گرفته بود که در فصل گرما کرونا جمع می‌شود که این باور غلط به دلیل نگاهی بود که به اجداد قبلی این ویروس مانند سارس و مرس داشتیم که روز اول به همکارانم گفتم که این ویروس هیچ شباهتی به همکارانش ندارد و فریبش را نخورید.

نیمی از فوتی‌های کرونای دیروز برای ۳ استان بود

او گفت: اکنون در استان های سیستان و بلوچستان، کرمانشاه، هرمزگان گرفتار پیک هستیم. ما مرگ‌ها را به زیر ۳۰ کاهش داده بودیم و این یعنی واقعا نفس‌مان گرفته شد تا این اتفاق افتاد؛ آن هم در اوج تحریم؛ اما دیروز ۵۰ درصد از مرگ هایمان برای سه استان بود. حال اگر خدایی نکرده این اتفاق استمرار پیدا کند، مرگ ها می‌تواند دوباره سه رقمی شود، تعداد قابل توجهی از عزیزان‌مان را از دست بدهیم و آبرویی که در عرصه بین المللی داریم، از دست دهیم.

وزیر بهداشت ادامه داد: هرچه از مردم خواهش کردیم که عروسی و عزا برگزار نکنید، اما گوش نکردند و در استانی مانند خوزستان‌ همه مراسمات را برگزار کردند و قبیله‌ای آمدند و رفتند و روبوسی و هلهله کردند، اما ما می‌دانستیم که این یک زنگ خطر است برای شیون‌های آینده. هرچه هم گفتیم متاسفانه کسی گوش نکرد.

نمکی گفت: وقتی یک آمار مرگ به من گزارش می دهند، نه به این خاطر که به عنوان وزیر بهداشت مورد مواخذه‌ام، بلکه خودم را فرزند یا عضو خانواده هر شهروند ایرانی می‌دانم که می‌میرد و غم آن همچون خنجر در دلم فرو می‌رود. در هفته گذشته تمام همکاران ستادی آواره استان‌هایی بودند که روند ابتلا در آن ها صعودی بوده و من‌هم شب تا صبح با آنها در تماس بوده‌ام. مدیریت این کار بسیار سخت است. کشوری در اوج تحریم، با بی پولی و گرفتاری و هزار دغدغه باید کرونا را مدیریت کند.

او افزود: ما همزمان با اینکه داریم کرونا را جمع می‌کنیم، گیر سایر بیماری های عفونی و هر ساله هم می‌افتیم. وقتی همه خوشحالند که امسال در سیستان و بلوچستان بارندگی خوب بوده، ما گرفتار آب‌های راکد و مالاریا هم می‌شویم. باید همه اینها را ببینیم و نمی‌توان از یکی از این مسائل غفلت کرد. به همین دلیل از مردم خواهش می‌کنم که کمی به ما و همکاران من و به جان خودشان رحم کنند، فاصله گذاری را جدی بگیرند، استفاده از ماسک را جدی بگیرند. حتی می‌بینم که برخی از اصحاب رسانه هم ماسک را جدی نمی گیرند. زیرا هوا گرم است و خسته می‌شوند. ما هم خسته می‌شویم. فکر کنید که ما چقدر باید در طول شبانه روز تحمل کنیم. خواهشم این است که مردم بدانند که کرونا تمام نشده و هر لحظه ممکن است دوباره ما را غافلگیر کند.

روند افزایشی ابتلا به کرونا در تهران

وزیر بهداشت گفت: در تهران علائمی از افزایش را به ما گزارش می‌کنند البته همه ما در برج‌های مراقبت متعددی که طراحی کردیم، شبانه روز وضعیت را دیده بانی می‌کنیم.

او با بیان اینکه با وجود همه امکانات تشخیصی و آزمایشگاهی که ایجاد کردیم، نباید غفلت کنیم، گفت: ایجاد این امکانات به این معنی نیست که اگر لحظه ای غفلت کنیم، ضربه نمی‌خوریم. ما با پوریای ولی و تختی کشتی نمیگیریم، بلکه با ویروس چموشی کشتی می‌گیریم که نگاه نمی کند در کجای بدن التهاب هست و به آنجا نفوذ نکند، بلکه او نگاه می کند که از کجا بهتر می‌تواند لطمه بزند و آنجاست که ما را گرفتار کرده و مرگ و میر را بالا می برد.

کرونا چموش‌تر شده است

وزیر بهداشت با اشاره به برخی اظهارات مبنی بر ضعیف‌تر و آرام‌تر شدن فعالیت کرونا گفت: این ویروس نه تنها آرام‌تر و نجیب‌تر نشده، بلکه به مراتب نانجیب‌تر شده است. ما در خوزستان می‌بینیم که جوان از بین می رود. در سیستان و بلوچستان افراد ۳۲ ساله و ۴۰ ساله را از دست دادیم. سه روز پیش در بندرعباس پرستار ۴۲ ساله ما فوت کرد، هیچ بیماری زمینه‌ای هم نداشت و از بین رفت. بنابراین ویروس نه تنها آرام نشده بلکه یک چهره چموش‌تری را هم در برخی جاها از خودش بروز می‌دهد. بنابراین مساله بسیار جدی است و خواهشم این است که مردم کرونا را جدی بگیرند.


بیشتر بخوانید:

شروط وزیر بهداشت برای اجرای طرح ترافیک از ۱۷ خرداد

اجرای طرح «هر خانه یک پایگاه سلامت» با ۲۰ میلیون سفیر سلامت/ صداوسیما در بحران کرونا خوش درخشید

دچار عادی سازی کرونا نشوید


انتهای پیام/

اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۶۸
در انتظار بررسی: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۳
چطور وقتی پای لیگ فوتبال وسط میاد یکدفعه همه کارشناساتون یکصدا میگن کرونا خطری نداره، هیچ بازیکنی کرونا نداره، هر کی میگه کرونا دارم دروغ میگه، چی شد؟
چون تیم حکومتی قراره جام بگیره کرونا خطر نداره؟ ولی وقتی مردم میخوان نفس بکشن کرونا خطرناک میشه؟
واقعا براتون متاسفم که از بیماری مردم هم دنبال سودجویی و باندبازی هستید
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۳
اگر واقها اینجوریه پس چرا اجازه میدهید رستورانها که ضروری نیستند باز شوند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۳
هر روز آمار داره بالاتر میره چرا دانشگاه آزاد می خواد امتحاناشو حضوری برگذار کنه؟؟؟؟؟؟؟
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۳
تو خودت ماسک نزدی .از مردم چه انتظاری داری. مردم شما رو میبینه فکر میکنه تموم شده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۳
مردم شمارو به هرکی دوست دارین رعایت کنین چه وضعیه این همه تلویزیون میگه کرونا تموم نشده هرروزم که داره امار میده من نمیدونم کی به بعضی هاگفته تموم شده.مگه خودشون نمیبینن تموم نشده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۵:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۳
آفرین بر دقت نظر وزیر محترم بهداشت و همکارانشان
توفیقات روز افزونتان را از خداوند متعال خواهانیم .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۵:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۳
سلام شماها که همه جارا باز کردید حالا هی میگین آمار داره میره بالا خوب حداقل زدن ماسک را برای همه اجباری میکردین و از پلیس هم کمک میگرفتین برای رعایت فاصله گذاری و زدن اجباری ماسک برای همه جا یک ناظر میگذاشین همه دنیا داره از نیروی ارتش و پلیسش استفاده میکنه و رعایت فاصله زدن ماسک و شلوغ نشدن امکان خوب اینجا هم باید این کارها بشه در ضمن پارکها و اتوبوسها و بانکها و خیلی از جاهای دیگر رعایت هیچگونه بهداشتی صورت نمیگره مردم واقعا فکر کردن تموم شده و یا شنیدم حرف رئیس جمهور را تکرار میکنن که ما باید با این ویروس زندکی کنیم چون حالا حالا ها هست و به خاطر کهرهای بیخودی و گشت و گزار بیرون میروند خدا خودش به فریادمون برسه
ناشناس
|
Netherlands
|
۰۴:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۳
همه گیری ها تمام که نمی شوند, بلکه روز به روز ویروس مورد نظر بیشتر شناخته می شود. دقیقا به همان دلیل هست که هر چه مردم بیشتر در مورد تولید واکسن میخوانند, کمتر میترسند و کمتر رعایت میکنند. و این کار منطقی هم میباشد اما نباید ریسک کرد.

ما خودمون عادت کردیم هرچی از بیرون میاریم خونه زود یا می شوریم یا محتویات را از جعبه میندازیم یه ظرفی (با استفاده از نیروی جاذبه.) و بعد جعبه رو میندازیم دور. این کار رو اینقدر تکرار کردیم که دیگه متوجه نمی شیم.

زیاد به خودتون سخت نگیرید. نکات بهداشتی رو چند سالی به عادت تبدیل کنید مشکلی پیش نمیاد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۳
بنظرم مثل پول ملی یه چندتا صفرش رو بردارید آمارها خیلی میاد پایین :(
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۳
عجب
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۳
الان وضعیت خوزستان قرمزه منم یه شهرستانی ام وبایدامتحان کارشناسی بدم ولی بدلیل شرایط بوجودامده تصمیم گرفتم امسال ازمونمو شرکت نکنم چکن واقعا خطرناکه شرایط پس تا وقتی واکسن کرونا ساخته بشه منم صبرمیکنم مگه مجبورم جون خودمو ب خطر بندازم نیزارمش برا سال اینده مگه کا گیرم میاد ؟!!!
ناشناس
|
United States
|
۰۰:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۳
مردم فکر نمی کنند کرونا رفته بلکه روحانی فکر میکنه همه چیز عالی پیش میره دستور بازگشای میده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۲
توی بی آر تی هم ماسکو اجباری کنید.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۲
یا فارس الحجاز یا ابا صالح المهدی ادرکنا
افلا تعیننا حتّی نعلم انّ لنا اماما یرانا و یغیثنا.
یاصاحب الزمان ما را دریاب. آیا به فریاد ما نمی رسی، تا بدانیم امامی داریم که ما را همیشه مدّنظر دارد و به فریاد ما می رسد؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۲
خوبه شما با هواپیما رفتید بی زحمت یکسری هم به اتوبوس و متروها بزنید ببینید چه خبره اگرم ماسک بزنی همه یکجوری نگاهت می کنند
فضل الله كيميا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۲
اظهارات اقاى وزير تماما عالمانه عاقلانه و حرفه اى بر اساس پروتوكل جهانى / ايرانى بود كه خوانده شد بهتر بود. از كفتن گل در دقيقه نود خوددارى ميكردند كه در شأن حرفه اى ايشان نبود و در استحكام كلام اثر نداشت. درعين حال با بى احتياطى هاييكه دانشمندان غير حرفه اى به زور بگردن دولت مياندازند و فقر فرهنگى برخى از مغازه دارهاى فرصت طلب و سود جو دارد كه حرف شنوايي ندارند و فقر مالى آشغال جمع كن ها براى بدست اوردن بطرى هاى خالى پلاستيكي و فلزى وجود دارد ، شكست كرونا در حد شعار باقى خواهد ماند. چه كنيم ؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۲
بازگشایی مدارس بیهوده بود و پروتکل بهداشتی در مدارس بعلت پایین بودن بودجه مدارس در حد صفر می باشد
رصد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۲
آقا جان الان دقیقه اول شیوع کرونا یا به قول شما بازی است نه دقیقه نود. مواظب باش گل دقیقه اول نخورید.
مشکل اینجاست که فکر می کنید آخر های شیوع کرونا هستیم.
واقعیت را ببینید.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۲
تنها کار دولت اینه که یه سایت درست کرده همه میریم اونجا مینویسیم کرونا نداریم! ما اینطوری کرونا رو شکست میدیم!
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۲
آقای وزیر جدی و مسولیت پذیر باش.
فکر می کنم شما چون قبلت گفته اید انتهای اردیبهشت کدونا مهار می شود. کادر تصمیم گیر مملکت بدون ارزیابی به روز و شناخت وضع فعلی همه گیری کرونا بدون فکد همه جا را تقریبا تو خرداد باز کردن.
ظاهرا مسولین خودشان را به خواب زدند و اوضاع فعلی شیوع کرونا را که مثل روزهای پیک اول فروردبن هست را نمی بینند.
وقتی مسولین و نماینده های مجلس با ماسک های مجانی اهدا ارگان ها تنها عده قلیلی از آنها ماسک می رنند مثل سریال نون خ
یا متسک جلوی دوربین می زنند با ماسک برای گردن و چانه گرفتن
چه انتظاری از مردم دارید که ماسک درست بزنند.

بکبار از مسولین و مردم بپرسید بجز لفظ پروتکل بهداشتی چیزی از محتوای این دستور عملها می دانند یا موارد ابن دستود عملها خوانده اند؟

همه چیز یلخی پبش می رود. شما پروتوکل می نوبسید مب گویبد. درصدی گوس می کنند درصد زیادی هم با جریمه شدن باید عمل کنند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۲
وزیر محترم بهداشت لطفا جلوی تصمیمات غیر کارشناسی دولت در زمینه کرونا را بگیرید و حیطه تصمیمات سرنوشت ساز در مورد کرونا را فقط به متخصیص این امر یعنی وزارت بهداشت و کادر درمانی بسپارید قطعا رهبری هم از شما حمایت خواهد کرد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۲
هم مردم ما بی فکر هستن و به جون دیگران اهمیت نمیدن و حاضر نمیشن یه ماسک بزنن، هم دولت بی کفایته و هیچ کاری نمیکنه و کلا همه چیز رو رها کرده منتظره واکسن کشف شه!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۲
دقیقه ۹۰ گل میخوریم؟ کجای کاری؟ حذف شدیم رفت!
امروز برادر همکارم از کرونا فوت کرد.
دوستش کرونا گرفته بوده خوب شده بوده، به کسی نگفته و بدون ماسک میرفته اینور و اونور.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۲
ی عده الکل خودرن، الان هم گل بخورن خخخخ
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۲
بنظرمن تاواکسن کرونا درست نشه هیچ وقت کرونا ازبین نمیره!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۲
حرف مردم روهرگز نزن که اونها فقط به مدیران دولتی گوش میدهند و هیچوقت نمیدانند کلا چه خبر است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۲
ای خدا آقای دکتر نمکی شماکه اینقدر دغدقه مردم رو دارین چرا توی ستاد مبارزه با کروناتون دستور نمیدید که ترددهای استانی تا پایان تابستون ممنوع بشن هرکسی تو شهر خودش بمونه تا دیگر شهرهارو آلوده نکنن این تنها کاری که میتونید بکنید برای ریش کردن این ویروس بجای اینکه هفته هفت روزش مردم برن مسافرت توی شهرهای شمالی مشهد اصفهان یاهرشهر دیگه اجازه ندین برن مگه چی کمتر از کشورهای دیگه دارین لبنان مهارش کردش افغانستان مهارش کرده یکم سخت بگیرید بد نیستش بخدا خانوادهای ما گناهی نکردن توی شمال زندگی میکنیم باید شاهد این همه مسافر مریض باشیم به شهرمون
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۲
الان دقیق ساعت ۵ ونیم عصره خوزستان هنو آمار نداده بیرون ..چرا??? چون روتون نیس ها ن آمار زیاده شده بخاطر همینه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۲
من قبض تلفن ثابت خونمون را با ۷۸۰ ده روز پیش پرداخت کردم بازم بی انصافا قطعش کردن هر چی تلفنی پیگیری کردم فایده نداشت آخرشم بهم گفتن حضوری باید برم دفتر پیشخوان رفتم دیدم ملت از شلوغی دارن از سر و کول هم می رن بالا. مطمئنم باشید اگر همینجوری پیش بریم انشاالله رکورد می زنیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۲
3 ماه تعطیلی اسفند و فروردین و اردیبهشت با این مدیریت دولت دود شد رفت هوا
آمار مبتلایان روز به روز در حال بیشتر شدن هست حتی با وجود گرم شدن هوا
توجیه دولت:مبتلایان سرپایی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۲
۳ هزار نفر مگه کمه ?? چ فرقی داره بستری یا قرنطینه خانگی مهم اینکه مثبت شدن .. بخاطر اینکه بیمارستانا پر نشن میگن برید قرنطینه خانگی ... خواهر زاده ی من جوون گرفتش بش گفتن برو خونه قرنطینه شو بعد دو روز حالش بد شد ..بزور بستریش کردن ..
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۲
فکر نمی کنیم کرونا تموم شده بلکه خسته شدیم!
یه وقتهایی به جایی می رسی که دیگه هیچی برات مهم نیست ! می فهمی ی ی !!؟؟؟؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۲
حالا ک مساجدو باز کردن فک کنم باید پر از امکانات پزشکی شن .. چون روزی ۳ هزارتا ..بیمارستانا جا ندارن .
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۲
اون موقع سعی کن به بقیه آسیب نزنی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۲
اگه هزار سالم مردم قرنطینه بمونن شما هیچ کاری نمیکنید باز میاید میگید ما در فاز مدیریتیم و مردم در خانه بمانند تا زنجیره کرونا قطع بشه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۳:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۳
قرار نیست کسی کاری بکند این خود خود شما این که باید پیشگیری از ابتلا شخصی بکنید پس رعایت کنید...،...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۲
مردم بدبخت چکار کنند وقتی شما میگین کم شده و روحانی کلی هم از عملکردش تعریف میکنه اگه میخواین مردم بترسن باید اصلا خوشبینانه حرف نزنین و جدی باشین چرا در کشورهای دیگه که خیلی بعد از ما دچارش شدن داره حسابی کم میشه و مال ما زیاد ؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۲
روزبروزم داریم بدتر میشیم ایی شاهکار مسوولین رده بلای کشوره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۲
کسب و کارها رو به خاطر اقتصاد نمیتونید تعطیل کنید...جلو مسافرت مردم رو که میتونید بگیرید.. آخر هر هفته ملت مسافرتن توی شهرهای مختلف....واقعا تاسف آوره
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۲
جون مردم مهمتره یا اقتصاد .. با همون ۱ تومن وام قرضی میتونستیم دوهفته تو خونه قرنطینه شیم ..نمیخاست دولتم خرج مارو بده ..
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۲
آره وقتی جاده بین استانی باز میشه چه انتظاری هست ؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۲
برادر تا کی همه چیز را بر گردن مسئولان بیاندازیم . همه می دانند که باید مراقبت شخصی داشته باشند . تو بازار و تو خیابان مسئول چه بایدبکنه . اگر همه جا تعطیل کنند بسیاری صداشون در میاد چرا بفکر ما نیستید و نیار به کسب در آمد داریم . ویروس که نگاه نمیکنه و انتخاب کنه بلکه این ما هستیم با رفتارمان او را میپذیریم و مبتلا میشویم . هوا گرمه و بعد از مقداری تلاش نفس کشیدن با ماسک سخت تر میشه . همین دست زدن به ماسک موجب گرفتاری میشه . اینجا خود ما حواسمان باشه با دست کثیف دست به ماسک و صورت نزنیم و فاصله گذاری را رعایت کنیم . شرکت هواپیمائی چرا بابد بلیط کامل بفروشد و تو این گرما با ارکادیشن کمکی تا زمانیکه مسافر تو هواپیما هست هوا را خنک نکنند . در باره حرم ها هم یا اینکه فکر و کار اساسی برای فاصله گذاری با علامت محل نشستن افراد و نحوه ورود و خروج کنند و یا درها را ببندند و خیال همه راحت تا قرار نباشه مردم بار سفر ببندند و نگرانی ها و تبعات بعدی که موجب خسارات جانی میشوند افزایش یابد . البته مسئولان بهتر است با توجه به تجربه این چند هفته اخیر که آثار آن در نرخ شیوع قابل مشاهده است تا فرصت هست فکری بکنند و ضمن دستور العمل هائی که تجربه شده زودتر دوباره اجرائی کنند . رسانه ها هم هر روز هشدار و یادآوری را تیتر کنند . ء تا مردم یادشون باشه این ویروس چموش در کمین آنهاست و منتظر خطای هر کدام از ما هست
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۲
مسوولین مقصزند پ کی مقصره ها ?? فشار میارن ک باز کنن ..بدرک ک صداشون در بیاد ... جون آدما مهمتره یا کار
فرزند زاگرس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۲
بدترین گل خوردن گل دقیقه نودی است ،بیاری خدا و تلاش کادر پزشکی توانمند ،هیچگاه ملت بزرگوارمان در دقیقه نود نه گل میخورند و نه گل به خودی میزنند.
کتابدار
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۲
شما وزیر بهداشت هستید چرا اجازه دادید امکان عمومی باز شوند که حتی فوریتی هم نیستند مثل مدرسه ها کتابخانه ها رستوران ها حرم ها مساجد حداقل می توانستید این جاها را باز نکنیدبه جان مردم رحم کنید.
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۱۷:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۲
ایشون که بارها گفت اما اجازه ندادن بهشون و من فک کنم به زودی ایشون با استعفا عمق فاجعه رو به مردم نشون بده
ناشناس
| France |
۲۳:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۲
این بنده ی خدا که از روز اول داره داد می زنه اوضاع بیماری رو به افزایشه ولی ظاهراً رئیسشون تو کتش نمی ره . رئیسشون رو که حتماً می شناسید . همون مسئولی که می گفت از شنبه همه چی به حالت عادی برمی گرده !!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۲
هیچ بنی بشری پروتکل بهداشتی و شروط بهداشتی رو در هیچ مکانی رعایت نمیکنه ..باشگاه ها و بانکها شرایط افتضاحه...خدا خودش رحم کنه ب مردم ..قبلا که همه جا بسته بود اگررم کسی کار واجبی داشت حداقل ماسک میزد ولی الان هیچیییی
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۲
دقیقا
حامد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۲
واقعا نمیشه مدارس -دانشگاهها -اداره جات - بانکها - پارکها و مکان های تفریحی -مساجد -زیارتگاهها رو باز کنیم و بازم بگیم تقصیر مردمه ...برید از هند یادبگیرید ببینید چقدر آمار کرونا پایینه چون دو ماهه همه جا بسته اس و قرار هم نیست باز بشه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۲
هم تقصیر ما مردمه هم تقصیر دولت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۲
تقصیر رئیس جمهور بی فکر هست،، وقتی میدونید ملت ما بعضیاشون بی فکر هستند چرا آقای روحانی به اصرار همه چی رو خوب میبینه،، این چ وضعییه،، همش میگه خوبه، خوبه،، البته مردم هم بی خیال میشن،،، واقعا حیف زحمت های آقای وزیر و کادر درمان،،،
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۲
مسئولینو خوب اومدی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۲
حالا برید امتحانات نهایی برگزار کنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۲
سلام سخنان جالبی بود من خودم دیروز برای کارهای استخدام به یکی از استان ها رفتم متاسفانه مردم در حال گشت و گزار و بدون ماسک و دستکش بودن و میگفتن کرونا تمام شده فکر کنم به زودی با پیک جدید کرونا روبه رو می‌شویم
بیرانوند
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۲
درود برجناب وزیر که واقعا زحمت میکشند ، جناب رییس جمهور قشردرمانی واقعا خسته است وشما اصلا به این مسئله فکردنمی کنید بهتر است شما حرف وزیر رو قبول بکنید نه مثل ترامپ بگین مواد ضد عفونی تزریق کنید
دانش آموز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۲
وزیر محترم بهداشت مدارس را بازگشایی کردند اما حداقل امکانات بهداشتی را در اختیار مدارس گذاشتند که بسیار خطرناکه و اکثر دانش آموزان با وسائل حمل و نقل عمومی به مدرسه میروند که پروتکل بهداشتی در حد صفر می باشد .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۲
اینو به مردم نگید به مسئولین بگید که کلا ول کردن
زهرا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۲
این همه هشدار!!!!! اما چرا اماکن عمومی رو بازگشایی کردین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ناشناس
|
Netherlands
|
۱۳:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۲
الان من سه ماهه از خونه بیرون نمیرم یا خیلی کم یا اگر ضروری باشه بیرون میرم اونم با هزار ترس ولرز حالا که امتحان ها رو حضوری کردن محبورم هر روز به مدرسه ای برم که کلی دانش اموز هست توی حیاط تعداد زیادی از پچه ها کنار هم بدون فاصله هستند یا که ماسک ندارن تازه بودجه ی هر مدرسه برای پاک سازی کلا 100هزار تومن برای یک ماهه االان واقعا این امتحان های حضوری باعث پیش تر شدن وافزایش مبتلا ها نمیشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۲
اینکه چرا مردم فکر میکنند عادی شده رو باید مسئولین از خودشون بپرسند که با باز کردن همه جا باعث این کار شدند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۳
عزیرم عادی نشده مردم هم مجبورن تا کی بمونن توخونه مگه نون نمیخوان بخورن یا باید ازگوشنگی بمیرن یا باید ازدردکرونا بمیرن درهرصورت میمیرند تواین شرایط هیچ راهی براشون نمونده باید برن سرکسب وکارهاشون!!!
ناشناس
| Netherlands |
۱۱:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۳
مردم اگه توی خونه بمونن از گشنگی میمیرن مگه کارمندان دولتی که چه باشن چه نباشن هیچ سودی برای کشور ندارن و دارن حقوق های بالای 5 تومن میگیرن از خداشونم هست که کشور 10 سال بسته بشه ولی کارگری که شب عید بیکار شده و الان بعد سه ماه از عید هیچ جا استخدام نمیکنن باید چیکار کنه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ بمیره ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۲
وقتی دانشگاهها و باشگاهها و ... را باز کردید، خانواده ها هم نمیتوانند جلوی جوانها را بگیرند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۲
خدا پدرتو بیامرزه. مگه اینکه حرف شما رو گوش کنن. بحران جهانیه اما مسئولین خوابن.
متین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۲
دکتر جون برای مسئولین جون مردم مهم نیست فقط فکر باز کردن همه جا هستن تا خیالشون راحت بشه دوباره داره امار بالا میره خدا خودش رحم کنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۲
پس چرا دانشگاهها را باز کردید، که همه در سراسر ایران جابجا شوند؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۲
بازم خوبه خود شما رفتی دیدی.در داخل شهر هم همین موضوع هست.در ادارات هم همین داستان هست.
خیلی زود مسئولین فراموش کردند کرونا چیست و هنوز هست.
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر