کد خبر: ۷۳۷۵۰۸۵
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۲
۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۲
کد خبر : ۷۳۷۵۰۸۵
بانک مرکزی:

بانک مرکزی اعلام کرد،کلیه صادرکنندگان تا پایان تیرماه سال جاری مهلت دارند نسبت به ایفای تعهدات ارزی صادراتی سال 1398 اقدام کنند.

بانک مرکزی مهلت ایفای تعهدات ارزی صادراتی ۹۸ را اعلام کردبه گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی با ارسال نامه‌ای به غلامحسین شافعی اعلام کرد کلیه صادرکنندگان تا پایان تیرماه امسال مهلت دارند نسبت به ایفای تعهدات ارزی صادراتی سال ۱۳۹۸ اقدام کنند.

در نامه رئیس‌کل بانک مرکزی به رئیس اتاق ایران آمده است که صادرکنندگان به‌منظور بهره‌مندی از مشوق‌ها و خدمات دستگاه‌های اجرایی، سازمان‌ها و نهاد‌های ذی‌ربط، تا تاریخ اعلام شده باید تعهدات ارزی سال قبل خود را ایفا کنند.

نامه همتی در پاسخ به نامه ۹ اردیبهشت شافعی درباره این موضوع ارسال شده است. رئیس اتاق ایران در آن نامه خطاب به همتی نوشته بود: حذف تعدیل ۲۰ درصدی برای صادرات سال‌های ۹۸ و ۹۹ را بر خلاف رایزنی‌های صورت گرفته اعلام کرد و تاکید داشت این اقدام موجب ضرر هنگفت صادرکنندگان می‌شود.

به گفته همتی، تصمیم تازه بانک مرکزی بر اساس تصمیم کمیته موضوع ماده «۲» مصوبات چهاردهمین جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی و بهره‌مندی صادرکنندگان از مشوق‌ها و خدمات دستگاه‌های اجرایی، سازمان‌ها و نهاد‌های ذیربط اتخاذ شده است
متن کامل نامه رئیس کل بانک مرکزی به شرح زیر است:

جناب آقای شافعی
رئیس محترم اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران
با سلام و احترام؛
نظر به مفاد مصوبات هیئت محترم وزیران و شورای عالی هماهنگی اقتصادی مبنی بر «تکلیف کلیه صادرکنندگان به بازگشت ارز حاصل از صادرات به چرخه اقتصادی کشور از ۱۳۹۷.۰۱.۲۲ وفق ترتیبات اعلامی این بانک منتهی به بسته سیاستی بازگشت ارز حاصل از صادرات در سال ۱۳۹۸ و نحوه رفع تعهدات ارزی صادراتی سال ۱۳۹۷ صادرکنندگان»، ابلاغی نامه ۹۸.۶۵۶۹۴ مورخ ۱۳۹۸.۲.۳۱ و تمدید بسته یادشده در سال ۱۳۹۹ وفق تصمیم اعضای محترم کمیته موضوع ماده «۲» مصوبات چهاردهمین جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی، به استحضار می‌رساند کلیه صادرکنندگان به‌منظور بهره‌مندی از مشوق‌ها و خدمات دستگاه‌های اجرایی، سازمان‌ها و نهاد‌های ذی‌ربط تا پایان تیرماه سال جاری مهلت خواهند داشت نسبت به ایفای تعهدات ارزی صادراتی سال ۱۳۹۸ خود اقدام کنند. ازاین‌رو خواهشمند است دستور فرمایند در راستای اجرایی نمودن مفاد بسته مزبور، اقدامات مقتضی را معمول نمایند.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر