کد خبر: ۷۳۷۵۴۰۵
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۴۵
۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۴۵
کد خبر : ۷۳۷۵۴۰۵
شهردارمشهد:

شهردار مشهد با اشاره به ماندگاری بسیاری از اقدامات شهرداری در سطح شهر گفت: این مردم هستند که اقدامات مدیریت شهری را در آینده قضاوت خواهند کرد.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد، محمدرضا کلائی شهردار مشهد در اولین جلسه شورای اداری شهرداری امسال با اشاره به اقدامات انجام شده در مقابله با ویروس کرونا،گفت: مدیریت شهری مشهد، تحت تاثیر کرونا و آثار آن قرارگرفته است و ما از آن به عنوان فرصتی برای خدمت رسانی به مردم استفاده کردیم.
 
او افزود: همه ما در شهر تردد می‌کنیم و واکنش مردم نسبت به اقداماتی که برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا انجام شده را مشاهده می‌کنیم، در کنار آن در جریان گزارش اقدامات سایر دستگاه‌ها نیز قرار داریم به همین جهت معتقدم که اقدامات مدیریت شهری در این بازه زمانی، نشان دهنده عزم خدمت به مردم و موفقیت در این مسیر است.
 

تقدیر وزیر کشور از اقدامات شهرداری مشهد

شهردار مشهد با بیان این که با وجود نگاه انتقادی به عملکرد ها، معتقدم مدیریت شهری مشهد در حوزه پیشگیری از شیوع کرونا یکی از موفق‌ترین دستگاه‌ها در کشور و استان بوده است، ادامه داد: وزیر کشور نیز در جلسه‌ای که با حضور تعدادی از شهرداران کلانشهر‌ها برگزار شد، ضمن تقدیر از اقدامات شهرداری مشهد در حوزه پیشگیری از شیوع ویروس کرونا اعلام کرده است که مدیریت شهرداری مشهد با فاصله زیاد، در حوزه مقابله با کرونا از سایر شهر‌های کشور جلوتر بوده است.
 
کلائی بیان کرد: فارغ از این که در مقابله با کرونا چه کرده ایم، آثار کرونا بر حوزه‌های مختلف برای ما از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.
 
او تصریح کرد: مردم از لحاظ اقتصادی و اجتماعی آسیب پذیر بودند، اما با شیوع کرونا آسیب پذیرتر شده اند و در حال حاضر با شهروندانی مواجه هستیم که درآمد خود را از دست داده اند بنابراین نمی‌توانیم بر تاثیر این موضوع روی عملکرد مدیریت شهری غافل شویم.


شهردار مشهد با اشاره به این که برنامه‌های مرتبط با استقبال از بهار امسال نیز با همان شدت سال‌های قبل انجام شد، تاکید کرد: با وجود این برنامه ها، حال مردم خوب نشد، زیرا فشار‌های اقتصادی مردم را در وضعیت شکننده‌ای قرار داده است، لذا در این موقعیت هم باید به این موضوع توجه داشته باشیم و هم بار آسیب ناشی از این وضعیت را کاهش دهیم.

اقدامات شهرداری مشهد باید برای بهتر شدن حال مردم باشد

کلائی با بیان این که ما به دنبال رضایت و رفاه مردم هستیم، اظهار کرد: اکنون مردم آسیب دیده اند به همین دلیل اقدامات شهرداری مشهد باید به منظور بهتر شدن حال مردم باشد.
 
او افزود: ما در آغاز فعالیت کاری برای هر ۶ ماه و هرسال برنامه‌ها و هدف‌های مشخصی را تعیین کرده ایم؛ در سال ۹۷ به دنبال کاهش بار مالی بودیم که این اتفاق افتاد و در ۶ ماهه اول سال گذشته نیز اراده ما بر آغاز پروژه‌های عمرانی و زیرساختی و سرعت بخشیدن به آن بود که این امر نیز محقق شد.

تحقق بیش از ۱۰۰ درصدی درآمد ۱۱ منطقه شهرداری مشهد

شهردار مشهد ادامه داد: در ۶ ماهه دوم پارسال تمرکز مان را در فاصله گیری از بحران‌های مالی و استفاده از ظرفیت‌های اقتصادی و رونق بخشی به حوزه اقتصاد گذاشتیم که این موضوع نیز محقق شد، در حالی که کشور با رکود اقتصادی روبه رو بود از ۱۲ منطقه شهرداری ۱۱ منطقه در تحقق درآمد از مرز ۱۰۰ درصد عبور کردند، اقدامی که در کلام آسان به نظر می‌رسد، اما با تلاش همه همکاران در صف و ستاد محقق شد.
 
کلائی با بیان این که واقعیت این است که برنامه ما برای شش ماهه اول سال ۹۹ که حدود ۴۵ درصد از آن گذشته نیز تمرکز بر حوزه‌های اجتماعی و اقتصادی است، بیان کرد: بر این اساس باید تمامی تلاشمان را برای استفاده از فرصت‌های اقتصادی و ظرفیت‌های مالی جهت حفظ سرعت پروژه‌های در حال اجرا و درگیر نشدن در رکود اقتصادی حاکم برکشور به کار بگیریم.
 
او تصریح کرد: شهرداری مشهد درحالی در همه بخش‌ها موفق عمل کرده است که شهرداری تهران اکنون درگیر پرداخت حقوق کارمندان است.
 
شهردار مشهد تاکید کرد: اگر می‌خواهیم پروژه‌های بزرگ را ادامه دهیم، باید قدم‌های پر ریسک تری برداریم و از نظر اجتماعی نیز به دنبال بهتر کردن حال مردم باشیم و از ظرفیت‌هایی که در کلانشهر مشهد وجود دارد بیشتر استفاده کنیم.
 
کلائی اظهار کرد: از زمانی که با ویروس کرونا درگیر شده ایم، می‌دانستیم مشکلات ما بیشتر در پسا کرونا خواهد بود، لذا آن چیز که از ابتدا بر اساس آن برنامه ریزی کردیم، بر سه مرحله استوار بود؛ مرحله اول پیش بینی کنترل بیماری تا عید فطر که خوشبختانه محقق شد، دوم دوره گذار از عید فطر تا دهه کرامت و دوران پسا کرونا از تیرماه به بعد که می‌توانیم شاهد رونق دوباره اقتصاد در شهر مشهد باشیم.

شهرداری مشهد در مقابله با کرونا نمره قبولی گرفته است

او با اشاره به این که در مجموع معتقدم که شهرداری مشهد در مقابله با کرونا نمره قبولی گرفته است، افزود: در ابتدا بحث توزیع بسته‌های معیشتی را در مشهد آغاز و دستگاه‌های و ارگان‌های مختلف را پای کارآوردیم و در پی آن بیش از ۳۰۰ هزار بسته معیشتی توزیع شد که از این تعداد ۶۵ هزار بسته سهم شهرداری مشهد بود.
 
شهردار مشهد ادامه داد: این اقدام برای این بود تا مردم بدانند در شرایط سخت کسی به فکر آن‌ها هست و این موضوع تاثیر خود را در آینده خواهد گذاشت مانند حوادث آبان که با همکاری مردم، شهر مشهد از این حوادث آسیبی ندید درحالی که بسیاری از شهر‌ها ضرر‌های بسیاری کردند.
 
کلائی بیان کرد: اینکه ۲۰ میلیارد تومان هزینه ضد عفونی کردیم، ۳۰ میلیارد تومان در حوزه کارگران فصلی و ساختمانی هزینه کردیم، از دانشگاه علوم پزشکی مشهد برای خرید تجهیزات مورد نیاز کادر درمانی حمایت کردیم و سایر اقدامات حمایتی که نسبت به آسیب دیدگان از شیوع ویروس کرونا انجام دادیم، شاید وظیفه ما نبود، ولی تاثیر خود را درآینده می‌گذارد.
 
او با بیان این که ما در حوزه‌های مختلف تولی گری می‌کنیم خواه بپسندند، خواه نپسندند، تصریح کرد: مدیریت شهری در اجزای مختلف مقابله با کرونا مسئولیت پذیرانه عمل کرد و امیدواریم در پسا کرونا نیز موفق عمل کنیم و می‌گوییم هر اتفاقی برای مردم بیفتد مدیریت شهری درکنار مردم خواهد بود و خود را مسئول می‌داند که به آن‌ها کمک کند.
 
شهردار مشهد در ادامه به اقدامات شهرداری مشهد درسال ۹۸ اشاره کرد و تاکید کرد: در مجموع به هر حوزه که منصفانه نگاه کنیم می‌بینیم که بسیار موفق عمل کرده ایم و این موضوع را باید مد نظر داشته و باور کنیم.
 
کلائی  اظهار کرد: این که باور داشته باشیم عملکردمان موفق بوده است واقع بینی ما را برای سال ۹۹ بیشتر خواهد کرد، اما این امر شرط دارد و آن این است که این واقع بینی را به بدنه انتقال داده و زیر مجموعه‌های خود را اقناع کنیم.

یکی از شروط موفقیت مراقبت از نیرو‌ها و بدنه سازمان است

او با بیان این که یکی از شروط موفقیت مراقبت از نیرو‌ها و بدنه سازمان است، افزود: وقتی می‌گوییم حال مردم خوب نیست باید به این موضوع توجه داشته باشیم که نیرو‌های سازمان نیز مردم هستند لذا باید شرایط را برای آن‌ها مناسب کنیم.
 
شهردار مشهد ادامه داد: فارغ از نیرو‌های سازمان باید همه حوزه‌ها به معاونت فرهنگی و خدمات شهری کمک کنند تا حال مردم خوب شود و شور ونشاط در شهر افزایش پیدا کند.
 
کلائی بیان کرد: ما بسیاری از برنامه‌های فرهنگی، هنری و اجتماعی خود را که با حضور مردم برگزار می‌شد به دلیل شیوع ویروس کرونا اجرا نکردیم که امیدواریم بتوانیم در تیرماه این برنامه‌ها را اجرایی کنیم.
 
او با تاکید به این موضوع که حال مردم خیلی بد است، تصریح کرد: باید به این موضوع توجه کرد و برای بهتر کردن حال مردم کوشید.
 
شهردار مشهد تاکید کرد: قبول داریم که اولویت ما امسال مسائل اجتماعی و اقتصادی است، اما حوزه‌های عمران، حمل و نقل و خدمات شهری باید تلاش کرده و سطح خدمات دهی را استاندارد نگاه دارند و در این راستا با نگاه کارشناسانه با ذی نفعان جامعه گفتگو کنند.

زمان افتتاح «کوه پارک» مشخص شد

کلائی با بیان این که معتقدم مردم در خصوص کار‌هایی که اکنون مدیریت شهری در حال انجام آن است، بعد‌ها قضاوت خواهند کرد، اظهار کرد: خیلی از کار‌ها که انجام دادیم قبل از اجرا باور پذیر نبود، مانند همین اتفاقی که به سرعت برای استفاده مردم از طبیعت با عنوان «کوه پارک» در حال انجام است و تیرماه افتتاح خواهد شد.
 
او تصریح کرد: معتقدم کوه پارک از بوستان ملت و بیمارستان امام رضا (ع) ماندگارتر خواهد بود و به زندگی مردم کیفیتی می‌دهد که شاید تاکنون آن را تجربه نکرده اند.
 
شهردار مشهد تاکید کرد: آماده کردن ارتفاعات جنوبی برای استفاده مردم از طبیعت با همه هجمه‌ها و فشار‌ها با سرعتی مثال زدنی، نشان دهنده وجود انسجام در مدیریت شهری است.
 
کلائی اظهار کرد: پروژه تقاطع چند سطحی آزادگان که سه سطح آن تا پایان امسال به بهر برداری می‌رسد، تعریض پل پرتوی ظرف ۲۰ روز مشکلی که چند سال به آن توجهی نشده بود و سایر پروژه‌های عمرانی که با سرعت اجرا شد همه نشان دهنده آن است که کارنامه مدیریت شهری درسال ۹۹ در پیشگاه مردم روشن و شفاف خواهد بود که از این بابت از معاونت عمران، حمل و نقل و ترافیک به ویژه سازمان عمران تشکر می‌کنم.
 
او با بیان این که اقدامات همه حوزه‌های شهرداری مشهد قابل تقدیر است، افزود: این اقدامات نیازمند وجود دغدغه در میان همکاران است که بر آن تاکید دارم.
 
شهردار مشهد ادامه داد: در مجموع باید بدانیم که مروارید در دست داریم و اگر کسی بگوید که آن گردو است و ما نیز باور کنیم خوب نیست.

انتهای پیام//ز.ق
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر