کد خبر: ۷۳۷۵۶۵۳
گروه : آبادان » آبادان
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۵:۳۸
۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۵:۳۸
کد خبر : ۷۳۷۵۶۵۳

شهردار آبادان گفت:تغییر و عزل و نصب نیروها از اختیارات قانونی شهردار توسط قانونگذار است.

به گزارش  گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از آبادان ، محمودرضا شیرازی شهردار آبادان دیروز  در جلسه رسمی شورای اسلامی شهر آبادان ضمن تشریح اقدامات صورت گرفته، تغییر و عزل و نصب نیروها را از اختیارات قانونی شهردار توسط قانونگذار خواند و گفت: معیار ما برای انتخاب نیروها توانمندی افراد است و به هیچ‌وجه بر اساس ارتباط نیروها با فلان فرد یا مسئول یا مدیر قضاوت نخواهم کرد.

او با بیان اینکه خواهشم از شورای شهر این است که دست ما را در این امور باز بگذارد و مطمئن باشند به دور از هرگونه کینه ورزی، شخصی‌نگری و موضع‌گیری از همکاران پرسنل برای پیشبرد امور استفاده خواهیم کرد افزود: از عمده مشکلاتی که گریبان شهرداری را گرفته مسئله مالی است.

شهردار آبادان به بدهکاری شهرداری آبادان اشاره کرد و ادامه داد: مقداری از بدهی هم طلب مردم و پیمانکاران از شهرداری است، در آبادان نیز باید مبنا را بر اقدامات مشارکتی و سرمایه‌گذاری بخش خصوصی بگذاریم تا زمین‌های خام ما ارزش افزوده پیدا کنند و مجبور به خام‌فروشی نشویم.

شیرازی خام‌فروشی سازمان پارک‌ها را یکی از مشکلات شهرداری آبادان خواند و تصریح کرد: در خصوص ۳۵ درصد حق عوارض آلایندگی که اخیراً به سازمان محیط زیست اختصاص داده شده با نمایندگان رایزنی کردم تا طرحی را در مجلس مصوب کنند که بر اساس آن شهرهایی که پالایشگاه و صنایع آلاینده در مرکز آنها قرار دارند از این قانون مستثنا شوند یا حداقل درصد این مبلغ به پنج یا ۱۰ درصد کاهش یابد .

او روکش آسفالت همه معابر شهری آبادان را امری واجب و ضروری دانست و اضافه کرد: خيابان‌ها و معابر آبادان تشنه آسفالت هستند، اکنون نیز در حال رايزنی برای خريد قير هستيم که با سازمان شهرداری‌ها برای خرید کارخانه آسفالت جدید رایزنی کردیم هفته آینده جلسه‌ای به همین منظور خواهیم داشت تا از محل وام خرید کارخانه آسفالت بتوانیم این کارخانه را خریداری و وارد چرخه تولید آسفالت کنیم.

شهردار آبادان گفت: در خصوص پروژه‌های عمرانی نیز دو پروژه مهم پروژه ساحل‌سازی اروند و پروژه آسفالت خیابان ۳۰ متری ذوالفقاری معطل مانده که در تلاشیم با تعیین تکلیف و عملیات این پروژه‌ها را در کمترین زمان ممکن آغاز کنیم.

 شیرازی همچنین در خصوص ضرورت احیای پارک ترافیک افزود: پارک ترافیک را قصد داریم در همان محل سابق احیا و راه‌اندازی کنیم و با حمایت و همکاری پلیس راهور این پارک ترافیک را به مرکز آموزش رانندگی شهروندان تبدیل خواهیم کرد.

او با اشاره به راه‌اندازی پارک بانون گفت: پارک بانوان را نیز در همان پایان دوره قبل آماده کرده بودیم اما بعد از ما، شبانه به زیرکابل های فشار قوی انتقال دادند و بعد همه دیدیم که چه اتفاقی رخ داد و آن همه هزینه و سرمایه‌گذاری از بین رفت و به نتیجه نرسید و بانوان آبادانی صاحب پارک نشدند.

شهردار آبادان به موضوع جمع‌آوری زباله و نخاله شهرستان اشاره کرد و یاد آور شد: سه منطقه ما حدود یک‌هزار مخزن زباله نیاز دارند و باید اعتبارات ویژه‌ای برای خرید این مخازن اختصاص پیدا کند و با نصب آنها و برنامه‌ریزی، مشکل جمع‌آوری زباله و نخاله تا حدود بسیار زیادی برطرف شود.

انتهای پیام/ د

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر