کد خبر: ۷۳۷۶۴۴۹
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۰
۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۰
کد خبر : ۷۳۷۶۴۴۹
رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور:

سردار جلالی در آستانه سی و یکمین سالگرد ارتحال ملکوتی بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی پیامی منتشر کرد.

به گزارش حوزه دنیای ارتباطات گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان، سردار غلامرضا جلالی در آستانه سی و یکمین سالگرد ارتحال ملکوتی بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی پیامی را در کانال سروش خود منتشر و به برخی نکات که باید در پاسداری از خط امام (ره) به آن توجه داشت اشاره کرده است. 

در بخشی از پیام سردار جلالی آمده است، مکتب امام خمینی (ره) زنده است چرا که راه و مسیر او از چشمه جوشان ارزش‌های الهی نشات می‌گیرد، این مکتب هرگز به موزه‌ها نخواهد رفت و مانیفست آن در کتابخانه‌ها خاک نخواهد خورد.

سردار جلالی ادامه می‌دهد: چه کسی می‌تواند پویایی انقلاب خمینی کبیر را انکار کند وقتی جهانی برای شهادت یکی از فرزندان این مکتب قیام می‌کند و یکسره سلیمانی می‌شود؟!

انقلاب خمینی (ره) همچنان پویا است

به اعتقاد وی، انقلاب خمینی (ره) همچنان پویا و درحال ایجاد موج تغییر در مناسبات داخلی، منطقه‌ای و جهانی در تمامی ابعاد فرهنگی، سیاسی، امنیتی، دفاعی، اقتصادی و ... است.

وی با اشاره به اینکه می‌توان امروز را روز بلوغ و رشد تفکر امام خمینی (ره) دانست، متذکر می‌شود: امروز شاهد توسعه این تفکر در اقصی نقاط دنیا هستیم؛ وقتی در آفریقا، آسیای میانه، آمریکای لاتین و حتی قلب اروپا تفکر امام راحل مطرح می‌شود یعنی خمینی (ره) زنده است. تفکر او، راه و انقلاب او پابرجاست...

درس‌آموخته‌های مکتب پیر جماران

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور درس‌آموخته‌های مکتب پیر جماران که چراغ راه امروز و فردای ماست را اینگونه برشمرد؛ خمینی (ره) به ما آموخت که می‌شود با دست‌های بسته، اما با قلب‌های پر از ایمان به نصرت الهی یک رژیم طاغوتی، مستبد و خشن که مستظهر به حمایت شرق و غرب بود را شکست داد و طومارش را در هم پیچید. خمینی (ره) به ما نشان داد پیروزی در قلب‌ها و ذهن‌هاست و می‌توان با «خودباوری» حصار‌ها را در هم شکست و محدودیت‌ها و تحریم‌ها را پشت سر گذاشت. او ما به یاد داد «ایرانیِ مسلمان می‌تواند.»

خمینی (ره) به ما با یاد داد که می‌توان دست به زانو‌های خود زد و روی پا ایستاد و دست کثیف و به‌خون آغشته آمریکای جنایتکار را پس زد، او با دم مسیحایی خود به ما درس مقاومت و پیروزی داد.

خمینی (ره) مظهر تفکر قدرت نرم و اعتماد و اتکا به مردم است؛ او هیچگاه مبارزه مسلحانه را به عنوان محور اصلی انقلاب نپذیرفت و همواره بر یک مبارزه مردمی تاکید داشت. البته در دوران دفاع مقدس و در برابر دشمن سربازان خمینی (ره) به فرمان او غوغا کردند و درسی به دشمن دادند که هرگز فراموش نخواهد کرد.

سخن امام راحل امروز رساتر از همیشه در بیانات رهبر معظم انقلاب به گوش می‌رسد

به گفته وی امروز پرچم مکتب امام راحل در دستان یار و یاور صالح و خلف ایشان، امام خامنه‌ای عزیز است، اگر دنبال مختصات مکتب امام (ره) در حال حاضر هستیم باید با دقت بیشتر تدابیر فرمانده را دریابیم. سخن امام راحل امروز رساتر از همیشه در بیانات رهبر انقلاب به گوش می‌رسد.

سردار جلالی متذکر شد: ایران، فرزند خمینی کبیر و فرزند پانزده خرداد است، اقتدار ایران امروز مدیون تفکر خمینی (ره) و خامنه‌ای عزیز است. در نهایت باید مراقب تاویل‌ها و تفسیر‌های ناصحیح باشیم که تلاش دارند مکتب خمینی کبیر را به این سو و آن سو بکشند. باید پاسدار راستین خط امام باشیم...

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر