کد خبر: ۷۳۷۶۴۸۳
گروه : اجتماعی » شهری
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۴
۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۴
کد خبر : ۷۳۷۶۴۸۳
دبیر کمیته بودجه شهرداری تهران تأکید کرد؛

فراهانی به نظارت ذیحسابان بر ثبت تمامی پروژه‌های مطالعاتی و پژوهشی در مجموعه مدیریت شهری تهران تأکید کرد.

ضرورت نظارت ذیحسابان بر ثبت مطالعات مطالعاتی در شهرداری تهران

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، مجید فراهانی دبیر کمیته بودجه شهرداری تهران  در دومین گردهمایی آشنایی ذیحسابان شهرداری تهران با حضور محمد حسین بوچانی، رئیس مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران، زارع علی، مدیر کل اموال شهرداری تهران و ۶۹ نفر از ذیحسابان سازمان ها، مناطق ۲۲ گانه، شرکت‌ها و معاونت‌های مدیریت شهری به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، گفت: ذیحسابان در شرایط سخت مالی وظیفه سنگین نظارت بر چگونگی هزینه کرد بودجه شهرداری تهران را برعهده دارند.

وی با اشاره به تبصره ۲۶ قانون بودجه سال ۹۹ شهرداری تهران ادامه داد: در این بند از قانون بودجه سال ۹۹ شهرداری تهران تاکید شده است تمامی پژوهش‌هایی که در شهرداری تهران انجام می‌شود، با هماهنگی بیشتری با مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران اجرا شود.

دبیر کمیته بودجه شورای شهر تهران با اشاره به تجربه انجام پروژه‌های پژوهشی در شهرداری تهران در سال‌های گذشته بیان کرد: یکی از مشکلات تاریخی شهرداری تهران در سال‌های گذشته تعریف پروژه‌های مطالعاتی و پژوهشی تکراری و یا با کیفیت بسیار پایین در سطح مناطق، سازمان ها، شرکت و معاونت‌ها بود.

وی با بیان اینکه در گذشته ساده‌ترین راه برای هزینه کرد بودجه شهرداری تهران انجام پروژه‌های مطالعاتی بود، یادآور شد به همین دلیل ما شاهد هزینه کرد بودجه برای انجام مطالعات با کیفیت پایین در مجموعه شهرداری تهران بودیم که هیچ گونه بازخورد و عملکردی در شهرداری تهران نداشت.

فراهانی تاکید کرد: بر همین اساس با هدف انجام هماهنگی کلان در این حوزه چند اقدام بسیار تاثیرگذار با همکاری شورای شهر تهران در این حوزه انجام شد که نخستین اقدام راه اندازی سامانه پژوهش یار بود که سال گذشته به بهره برداری رسید. بر این اساس تمامی سازمان‌ها و شرکت‌ها و مناطق موظف شدند تمام اقدامات مطالعاتی خود را در این سامانه به ثبت برسانند.

وی با اشاره به اینکه شورای شهر در تبصره ۲۶ قانون بودجه این تاکید را داشت که هیچ گونه مطالعاتی در شهرداری تهران نمی‌تواند انجام شود مگر اینکه از قبل مراحل تصویب آن را در مرکز مطالعات ازطریق ثبت در سامانه پژوهش‌ها گذرانده باشد، گفت: درخواست من از ذیحسابان این است اگر پژوهشی قرار است انجام شود بر اساس تبصره ۲۶ قانون بودجه عمل کنند.

رئیس مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران در ادامه این گردهمایی بیان کرد: در تبصره ۲۶ آمده است: کلیه پروژه‌ها و طرح‌های پژوهشی موضوع این تبصره در چارچوب برنامه مصوب ۵ ساله شهر تهران و مصوبات شورای شهر و ابلاغیه‌های شهرداری تهران انجام خواهد شد و به منظور جلوگیری از تکرای و موازی کاری در انجام موازی کاری مناطق ۲۲ گانه، معاونت‌ها و سازمان‌ها و موسسات وابسته به شهرداری تهران موظف هستند عناوین پژوهشی مربوط به خود را به همراه مستندات در سامانه پژوهش یار شهرداری تهران ثبت کنند.

محمد حسین بوچانی افزود: این تبصره مکلف می‌کند تمام سازمان‌ها و شرکت‌ها مناطق و معاونت‌ها هر پژوهشی را که چه در سال ۹۹ انجام می‌دهند و چه در سنوات قبل انجام داده اند باید در سامانه پژوهشیار ثبت کنند.

وی با بیان اینکه نخستین درخواست من از تمامی ذیحسابان، ثبت موضوع تمامی عنوان پژوهشی و مطالعه شده ازمنابع شهرداری تهران چه در ادوار گذشته و چه در سال جاری است، توضیح داد: با ثبت پژوهش‌های سنوات قبل است که ما می‌توانیم به مدیریت دانش در مجموعه شهرداری تهران بپردازیم و از انجام پروژه‌های تکراری در شهرداری تهران جلوگیری کنیم.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر