کد خبر: ۷۳۷۶۵۱۹
گروه : اصفهان » اصفهان
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۱
۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۱
کد خبر : ۷۳۷۶۵۱۹

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان گفت: وزارت میراث فرهنگی دستورالعمل‌هایی تحت عنوان سفر هوشمند" تهیه و تنظیم کرده که اجرای آن بر تمامی تاسیسات گردشگری الزامی است.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان،فریدون اللهیاری مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان اظهار کرد: برای بازگشایی تاسیسات گردشگری استان، دستورالعمل‌هایی در ستاد استانی مبارزه با کرونا تهیه و تدوین شد که در آن، آموزش‌هایی نیز به کارکنان این مراکز ارائه می‌شود تا از به خطر افتادن سلامت خود و بازدیدکنندگان جلوگیری شود.

او افزود: علاوه بر دستورالعمل‌های صادره از وزارت بهداشت و ستاد مبارزه با کرونا، وزارت میراث فرهنگی نیز دستورالعمل‌هایی تحت عنوان "سفر هوشمند" تهیه و تنظیم کرده که اجرای آن بر تمامی تاسیسات گردشگری الزامی است. در این دستورالعمل‌ها علاوه بر تاکید بر رعایت نکات بهداشتی، نوع و تعداد ظرفیت‌ها و محدودیت‌ها در هر مرکز، شیوه ضد عفونی کردن مکان‌ها، طریق تهیه و توزیع غذا و تعداد پرسنل و آموزش‌های لازم به آن‌ها نیز گنجانده شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی استان اصفهان با بیان اینکه دستورالعمل‌های وزارت میراث فرهنگی به‌طور کامل چرخه سفر و گردشگری را از ابتدا تا انتهای آن در بر می‌گیرد، گفت: چرخه گردشگری و سفر شامل تمامی مراکز و آژانس‌های مسافرتی، حمل و نقل تور‌های گردشگری، مراکز اقامتی و گردشگری می‌شود و این دستورالعمل‌ها تحت عنوان سفر‌های هوشمند به طور کامل به بررسی وضعیت سلامت مسافر در هر دوره از سفر خود می‌پردازد.

او اضافه کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا، ضروری است که بازرسی‌ها و نظارت‌های بهداشتی بیش از پیش افزایش یابد؛ بنابراین بازدید‌ها در چندین نوبت انجام می‌شود، اما متاسفانه از آنجایی که نسبت بازرسان دولتی به تاسیسات گردشگری ما کمتر است نمی‌توانیم تنها به بازرسان دولتی اکتفا کنیم.

مدیرکل میراث فرهنگی اصفهان گفت: خوشبختانه همکاران ما در میراث فرهنگی و همچنین دیگر اصناف و نهاد‌های مرتبط، نظارت‌های بهداشتی را تا حد لازم انجام می‌دهند؛ از طرفی شیوع این ویروس باعث شده مردم نیز بیشتر از قبل به فکر سلامتی و بهداشت خود و اطرافیان خود باشند بنابراین بخش عمده‌ای از این نظارت‌ها توسط خود مردم و بازدیدکنندگان انجام می‌پذیرد.

او ادامه داد: این بازرسی‌ها هم اکنون به صورت جدی دنبال می‌شود و حتی مجوز برخی از مراکز متخلف به حالت تعلیق درآمده است.

اللهیاری با اشاره به بازگشت نسبی بازدیدکنندگان به مراکز گردشگری تصریح کرد: پیشتر هم پیش بینی می‌شد که با کاهش محدودیت‌های تردد و بازگشایی تاسیسات گردشگری شاهد حضور گردشگران در استان به خصوص در ایام عید فطر باشیم، بنابراین لازم بود خود را آماده پذیرایی از مهمانان کنیم تا سلامتی آن‌ها مورد تهدید قرار نگیرد.

او خاطرنشان کرد: در حال حاضر فروش بلیت برای بازدید از مراکز گردشگری صرفا به صورت اینترنتی و به صورت محدود صورت می‌پذیرد؛ برای هر یک از مراکز و با توجه به مساحت آنها، تعداد مشخصی بلیت فروخته می‌شود که این بلیت‌ها هم مدت زمان خاص خود را دارند و دیگر مانند قبل هر بازدیدکننده نمی‌تواند هر مدت زمانی که بخواهد به بازدید بپردازد.
علاقه‌مندان به بازدید می‌توانند با مراجعه به سامانه www.tafrihati.com اقدام به خرید بلیت مکان و روز و ساعت مورد نظر خود کنند.

منبع:تسنیم

انتهای پیام/م

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر