کد خبر: ۷۳۷۶۹۲۶
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۳:۲۷
۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۳:۲۷
کد خبر : ۷۳۷۶۹۲۶

معاون سیاسی امنیتی استانداری کرمانشاه این اطمینان را به والدین داد که امتحان دانش آموزان در محیطی پاک و سالم و با رعایت تمام پروتکل‌های بهداشتی برگزار می‌شود.

تمام پروتکل‌های بهداشتی در سطح مدارس اجرا می‌شودبه گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه؛ محمدابراهیم الهی تبار  با بیان اینکه امتحانات مقاطع مختلف مدارس بصورت حضوری و غیرحضوری در سطح استان در حال برگزاری است، گفت: در مقاطعی که امتحانات بصورت حضوری برگزار می‌شود، تمام پروتکل‌های بهداشتی در سطح مدارس اجرا می‌شود.

او افزود: محل امتحانات در مدارس بصورت مداوم گندزدایی و ضدعفونی شده و تمام نکات بهداشتی مربوط به حضور دانش آموزان و مراقبین در محل امتحانات بصورت دقیق رعایت می‌شود و جای نگرانی برای خانواده‌ها نیست.

الهی تبار با اشاره به در پیش بودن امتحانات پایه دوازدهم، گفت: برای برگزاری این امتحانات ۱۸۳ حوزه امتحانیه در سطح استان در نظر گرفته شده و از ۱۷ خرداد تا ۱۵ تیر ماه به مدت "۲۲ روز کاری" این امتحانات در استان برگزار می‌شود.

معاون سیاسی امنیتی استاندار کرمانشاه بیان کرد: تمام نکات بهداشتی و رعایت فاصله اجتماعی در محل حوزه‌های امتحانیه لحاظ شده و این تدبیر صورت گرفته که دانش آموزان بلافاصله بعد از ورود به محل آزمون بدون معطلی بر روی صندلی خود مستقر شده و تجمعی در محیط بیرون نداشته باشند.

الهی تبار بیان کرد: همچنین قرار است نکات بهداشتی لازم برای دانش آموزان از جمله همراه داشتن تجهیزات محافظتی مانند ماسک و نیز همراه داشتن لوازم تحریر شخصی از طریق شبکه‌های ارتباطی آموزش و پرورش به خانواده‌ها اطلاع رسانی شود.

او افزود: ضدعفونی کردن تمامی حوزه‌های امتحانیه توسط قرارگاه غرب ارتش، سپاه نبی اکرم (ص) و اداره کل آموزش و پرورش طی تقسیم بندی صورت گرفته انجام می‌شود و جای هیچ گونه نگرانی نیست.

الهی تبار بیان کرد: حتی جهت جلوگیری از هرگونه آلودگی محیط حوزه‌های امتحانیه مقرر شده اسفنج آغشته به مواد ضدعفونی کنند زیر پای دانش آموزان قرار داده شود تا آلودگی کفش آن‌ها نیز مرتفع شود.

او افزود: در محل ورودی حوزه‌های امتحانیه هم مایع ضدعفونی کننده و الکل جهت ضدعفونی کردن دست‌ها لحاظ خواهد شد.

معاون سیاسی امنیتی استانداری کرمانشاه در ادامه از والدین خواست تا چنانچه فرزند آن‌ها مشکوک به علائم سرماخوردگی و آنفلوآنزاست از فرستادن آن‌ها به محل آزمون به طور جد اجتناب کنند.

او  از والدین خواست تا این موارد را با مسئولین آموزش و پرورش و متولیان آزمون در میان گذاشته و این اطمینان خاطر را داشته باشند که از فرزند آن‌ها در شرایط دیگری آزمون به عمل خواهد آمد و از امتحان جا نمی‌ماند.

الهی تبار در ادامه از معرفی نماینده وزارت علوم در استان جهت برگزاری کنکور سراسری خبر داد وافزود: ساختار برگزاری آزمون سراسری در استان در حال شکل گیری است و این آزمون حدود یک ماه بعد از امتحانات پایه دوازدهم برگزار می‌شود.

او افزود: تدارک برای برگزاری این آزمون در استان هم در حال انجام است و جای نگرانی نیست و قطعا پروتکل‌های بهداشتی در حوزه‌های آزمون سراسری هم با جدیت هرچه تمام لحاظ خواهد شد.
انتهای پیام/ز

اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر