کد خبر: ۷۳۷۶۹۴۶
گروه : فارس » شیراز
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۳:۵۸
۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۳:۵۸
کد خبر : ۷۳۷۶۹۴۶
گروه : فارس » شیراز

مرحله آموزش حضوری دانشجویان مقاطع مختلف تحصیلی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، از هفدهم خرداد امسال به شکل تدریجی آغاز می‌شود.

آغاز تدریجی آموزش حضوری دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شیراز

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، محسن رازقی مدیر امور آموزشی دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: با توجه به ابلاغ معاونت آموزشی وزارت بهداشت و مصوبات شورای آموزشی دانشگاه، مرحله آموزش حضوری دانشجویان در نیمسال دوم ۹۹ – ۹۸ که به دلیل پیشگیری از گسترش بیماری کووید ۱۹، از ابتدای اسفند پارسال به شکل مجازی دنبال می‌شد، به صورت مرحله‌ای از شنبه هفدهم خرداد امسال در دانشکده‌ها آغاز می شود.

او افزود: در این مرحله آموزش به صورت فشرده و برای دروسی که ارایه آموزش‌های حضوری برای آن‌ها ضروری است، مانند برخی دروس عملی رشته‌های مختلف و کارآموزی در فیلد، آغاز می‌شود.

محسن رازقی با تاکید بر اینکه برگزاری آموزش‌ها با رعایت پروتکل‌های ابلاغی وزارت بهداشت در خصوص اسکان در خوابگاه‌ها و حضور دانشجو در محیط‌های آموزشی، انجام می‌شود، اظهار کرد: طی برنامه ریزی انجام شده حداکثر ۵۰ درصد ظرفیت خوابگاه‌ها تکمیل می‌شود و تعداد دانشجویان ساکن در هر اتاق خوابگاه به کمترین میزان نفرات می‌رسد.

مدیر امور آموزشی دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: برنامه حضور زمانبندی شده بر اساس مقطع و سال ورود از طریق دانشکده‌ها در وب سایت هر دانشکده اطلاع رسانی می‌شود و لازم است که دانشجویان برای اطلاع از برنامه حضور خود به سایت دانشکده‌های مربوطه مراجعه کنند.

رازقی با اشاره به اینکه بین ۳۰ تا ۵۰ درصد ارزشیابی‌های مربوط به پیشرفت تحصیلی دانشجو در هر درس از طریق ارزشیابی‌های غیرحضوری انجام شده، بیان کرد: برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی و ضرورت حضور نیافتن همزمان همه دانشجویان، دانشجویان براساس سال ورود و رشته، در مقاطع زمانی متفاوت برای تکمیل آموزش‌ها و برگزاری امتحانات پایان ترم در دانشکده‌ها حاضر می‌شوند، همچنین برای ارائه آموزش‌های عملی با حضور بیماران در برخی رشته‌های خاص از جمله دندانپزشکی نیز پس از اطمینان از فراهم شدن امکان رعایت کامل اصول بهداشتی، برنامه ریزی لازم صورت پذیرفته و اعلام می‌شود.

او اضافه کرد: طی تعطیلات ناشی از پیشگیری از شیوع کرونا، دروس نظری به صورت کامل به شیوه مجازی ارایه شده است و این مرحله از آموزش تنها برای برگزاری کلاس‌های آموزشی دروس عملی و کارآموزی‌ها و همچنین برگزاری امتحانات است.

رازقی با تاکید بر ضرورت حفظ سلامت دانشجویان، گفت: برای به حداقل رساندن برنامه‌های آموزش حضوری، تمهیدات لازم از جمله تقلیل و فشرده سازی ساعت‌های تدریس در چارچوب آیین نامه‌های آموزشی برنامه ریزی شده است.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر