کد خبر: ۷۳۷۷۰۷۸
تاریخ انتشار: ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۸
۱۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۸
کد خبر : ۷۳۷۷۰۷۸
مدیرکل تامین اجتماعی خراسان رضوی:

مدیرکل تامین اجتماعی خراسان رضوی گفت: ۴۸ هزار نفر برای استفاده از بیمه بیکاری در این استان ثبت نام کردند.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد، سیدمحسن نظام‌خیرآبادی مدیرکل تامین اجتماعی خراسان رضوی با اشاره به ثبت‌نام ۴۸ هزار نفر برای استفاده از بیمه بیکاری در استان، گفت: این تعداد از اسفند ماه پارسال تاکنون برای دریافت بیمه بیکاری در خراسان رضوی ثبت درخواست کرده‌اند.

او افزود: در طول دیروز و امروز بیمه بیکاری ۲۴ هزار و ۷۰۰ نفر از این تعداد که مربوط به اسفند پارسال است به شناسه حساب بانکی ایران این افراد که به اختصار "شبا" نامیده می‌شود واریز خواهد شد.
 

بیمه بیکاری فروردین تا چند روز آینده واریز می شود


مدیرکل تامین اجتماعی خراسان رضوی ادامه داد: بیمه بیکاری مربوط به فروردین ماه امسال هم هفته آتی و ظرف ۱۰ روز پس از تعیین مبالغ بیمه بیکاری مربوط به اردیبهشت ماه گذشته متقاضیان این بخش، به حساب آن‌ها واریز می‌شود.

خیرآبادی ۲۴۰ هزار نفر را در سطح کشور مشمول دریافت بیمه بیکاری اسفند ماه پارسال اعلام و بیان کرد: تنها شماره شبای ۱۰۳ هزار نفر از این تعداد صحیح و شماره بانکی ۱۳۷ هزار نفر آن‌ها دچار مشکل و نیازمند اصلاح است.

او با بیان اینکه یکی از موانع فراروی پرداخت بیمه بیکاری به متقاضیان مشمول آن مشکل در "شماره حساب شبای" افراد است، تصریح کرد: تعداد مشمولان اهل خراسان رضوی دریافت بیمه بیکاری اسفند ماه پارسال که با این مشکل مواجهند هنوز مشخص نیست.

مدیرکل تامین اجتماعی خراسان رضوی تاکید کرد: با توجه به این که افراد متقاضی دریافت بیمه بیکاری شماره حساب شبای خود را در سامانه ثبت کرده‌اند، مشکل درستی شماره به وجود آمده است.

خیرآبادی اظهار کرد: تاکنون اعلامی از سوی سازمان برنامه و بودجه کشور در خصوص میزان و شمار واریز حق بیمه بیکاری اسفند ماه پارسال به این تعداد صورت نگرفته است.

او افزود: پیش‌بینی می‌شود در روز‌های آتی این اعلام به منظور ثبت سند مبالغ واریزی صورت گیرد.
 
مدیرکل تامین اجتماعی خراسان رضوی ادامه داد: به این ترتیب با اعلام آمار واریز حق بیمه بیکاری متقاضیان، سهم خراسان رضوی از تعداد افراد دچار نقص شماره شبای بانکی نیز مشخص خواهد شد.
 
انتهای پیام//ف.ش
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر