کد خبر: ۷۳۷۸۰۳۱
گروه : البرز » کرج
تاریخ انتشار: ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۹
۱۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۹
کد خبر : ۷۳۷۸۰۳۱
گروه : البرز » کرج

مدیرکل آموزش و پرورش البرز گفت: استفاده از ماسک برای دانش آموزان و فرهنگیان درتمام حوزه های امتحانی این استان الزامی شد.

استفاده از ماسک درحوزه های امتحانی البرز الزامی شدبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از البرز، سالار قاسمی، مدیرکل آموزش و پرورش البرز گفت: براساس توصیه سازمان بهداشت جهانی،استفاده ازدستکش برای پیشگیری ازانتقال ویروس کورید ۱۹ ضرورتی ندارد.

او افزود: همه مدیران مدارس توجه داشته باشند که به کارگیری دستکش برای کارکنان و دانش آموزان به ویژه در زمان امتحانات ضرورت ندارد و دانش آموزان برای کاهش انتقال آلودگی، از آوردن تلفن همراه و هرگونه لوازم اضافه نیزخودداری کنند.

قاسمی از خانواده‌ها خواست به گونه ای برنامه ریزی کنند که دانش آموزان یک ساعت قبل در محل برگزاری آزمون حضور یابند و از تجمع در ورودی ها خودداری نمایند.

قاسمی با بیان این که ۱۳۰حوزه امتحان نهایی برای دانش آموزان البرز آماده شده است،افزود: با توجه به شیوع کرونا و با تصمیم ستاد ملی کرونا امتحانات نهایی پایه دوازدهم ازهفدهم خرداد ماه با رعایت فاصله گذاری اجتماعی و تمامی پروتکل‌های بهداشتی به صورت حضوری درحوزه های امتحانی برگزارمی شود.

مدیرکل آموزش و پرورش البرز گفت: آموزش و پرورش استان البرزهم آماده سازی لازم را برای حضوردانش آموزان درحوزه های امتحان نهایی فراهم کرده است و تعداد حوزه های امتحانی استان به صورت فیزیکی ۱۳۰حوزه ولی به صورت حوزه اجرا حدود ۲۰۰ حوزه خواهد بود.

قاسمی گفت: برنامه امتحانات نهایی برای گروه‌های ریاضی فیزیک و تجربی در یک روز و دانش آموزان گروه ادبیات و علوم انسانی ،علوم و معارف اسلامی و بزرگسالان در روزی دیگر برگزار می‌شود.

او افزود: با رعایت اصول فاصله گذاری اجتماعی، از نیمی از ظرفیت هر حوزه امتحان نهایی استان استفاده خواهد شد و به این ترتیب تعداد دانش آموزان در حوزه ها به نصف کاهش می یابد.

قاسمی گفت: دانش آموزان باید با ماسک سرجلسه امتحان حاضر شوند وهمچنین مواد ضدعفونی کننده بهداشتی نیز برای تمام حوزه‌های امتحانی تهیه و توزیع شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش البرز افزود: امتحانات نهایی پایه دوازدهم ساعت هشت صبح از هفدهم خرداد آغاز و درشانزدهم تیرماه به پایان می رسد.

انتهای پیام/خ

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ