کد خبر: ۷۳۷۹۰۹۱
گروه : قم » قم
تاریخ انتشار: ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۲۹
۱۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۲۹
کد خبر : ۷۳۷۹۰۹۱
گروه : قم » قم
امام جمعه قم:

امام جمعه قم گفت:رئیس جمهور آمریکا مخالفان خود را قلع و قمع می کند و نژاد پرستی در این کشور وجود دارد.

آمریکا مدعی حقوق بشر شده است/تاکید امام راحل بر ارتقای جایگاه مردم

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ازقم ،آیت‌الله سید هاشم حسینی بوشهری، امام جمعه قم ظهر امروز در سخنانی با اشاره به آیه‌ای از قرآن کریم اظهار کرد: از بندگان مومن افرادی هستند که ایمان آن‌ها به کمال لازم نمی‌رسد مگر اینکه در پرتو فقر و تهی دستی باشند.

او افزود: خداوند می‌فرماید اگر روزی برخی از بندگان مومن من دچار فقر شوند ایمان آن‌ها از دست می‌رود، گاهی تصور می‌کنیم که چیزی برای ما ناخوشایند است، ولی ممکن است چیزی که نسبت به آن کراهت داریم برای ما مصلحت به همراه داشته باشد.

امام جمعه قم با بیان اینکه گاهی بلا سبب می‌شود انسان به آخرت نگاه کند، بیان کرد: در نتیجه از بلایی که در آخرت ممکن است سراغ انسان بیاید نجات پیدا کند و موقعی که مشکلی برای انسان پیش می‌آید دست به دعا بلند کرده وتوبه می‌کند و در حالت مشکلات به سوی خداوند روی می‌آورد، ولی هنگامی که نعمتی به وی می‌رسد یاد خدا را فراموش می‌کند.

آیت الله حسینی بوشهری با اشاره به حدیثی از اهل بیت (ع) تصریح کرد: خداوند هنگامی که بندگانش دچار گناه می‌شوند آن‌ها را به بلا و مصیبت مبتلا کرده و میوه درختان آن‌ها کاهش پیدا می‌کند و برکات و خیرات از زندگی آن‌ها می‌رود و علت این مشکلات به این خاطر است که بدانند خداوند همه کاره است و توبه کنند.

آمریکا مدعی حقوق بشر شده است

امام جمعه قم عنوان کرد: در دنیایی که ما زندگی می‌کنیم آمریکا مدعی حقوق بشر شده است و گوش ما را از موضوع طرفداری از حقوق بشر پر کرده است، ولی امروز در آمریکا چه اتفاقاتی در حال وقوع است.

او با تاکید بر اینکه امروز سراسر آمریکا به حکومت نظامی تبدیل شده است، بیان کرد: آمریکا همواره علیه کشورمان اقدام می‌کند، ولی امروز مشاهده می‌کنیم رئیس جمهور امریکا مخالفان خود را که در خیابان‌ها حضور پیدا کردند قلع و قمع می‌کند و نژاد پرستی در این کشور وجود دارد و پلیس این کشور نیز جوان آمریکایی را با زانو خفه می‌کند.

ضرورت اهتمام قوای سه گانه برای حمایت از تولید کنندگان 

آیت الله حسینی بوشهری حمایت از تولید کنندگان را وظیفه سه قوه دانست و گفت: مقام معظم رهبری تاکید کردند برای تحقق جهش ملی باید نسبت به تولید ملی و داخلی توجه شود و از ظرفیت‌های داخلی در این زمینه غافل نشویم.

امام جمعه قم عنوان کرد: این ایام مصادف است با ارتحال امام خمینی (ره) و باید شاخص‌های مکتب امام را مورد توجه قرار دهیم، مقام معظم رهبری ۱۲ مورد را مطرح کردند که امام راحل به آن تاکید داشتند و سبب تحول در بینش مردم و مقاومت در برابر دشمن است.

تاکید امام راحل بر ارتقای جایگاه مردم

او  تداوم راه امام خمینی (ره) و حرکت در مکتب امام را از جمله شاخص‌های ارزشمند برشمرد و گفت: اگر کلمات و پیام راحل را مرور کنیم نام زیبای اسلام و مردم در آن موج می‌زند، امام راحل نسبت به ارتقای ارزش‌های دینی و جایگاه مردم تاکید داشتند، در مکتب امام مشاهده می‌کنیم سیاست از معنویت جدا نیست و این درس را امام به جامعه و نسل جوان ما آموخت که نقش و رای مردم در سرنوشت کشور دارای اهمیت بسیار زیادی است.

آیت الله حسینی بوشهری گفت: یکی از موضوعات مهمی که در زمینه مکتب امام خمینی (ره) مورد توجه است این است که امام پاسدار ارزش‌ها بود و نسبت به جایگاه ولایت فقیه توجه ویژه‌ای داشت.

انتهای پیام/ش

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر