کد خبر: ۷۳۷۹۵۸۶
تاریخ انتشار: ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۳
۱۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۳
کد خبر : ۷۳۷۹۵۸۶

 معاون عمرانی فرماندار مراغه با تاکید بر لزوم شناسایی ظرفیت‌های روستایی برای توسعه اقتصادی گفت: رفع مشکلات و توسعه زیرساخت‌ها  اولویت مناطق روستایی است.

رفع مشکلات و توسعه زیرساخت‌ها اولویت مناطق روستایی است

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران  جوان از تبریز، مسکینی  معاون عمرانی فرماندار مراغه در مراسم دهگردشی و بازدید مسوولان اجرایی مراغه از روستای هرق با تاکید بر لزوم شناسایی ظرفیت‌های روستایی برای توسعه اقتصادی گفت: رفع مشکلات و توسعه زیرساخت‌ها  اولویت مناطق روستایی است.

مسکینی افزود: شناسایی پتانسیل‌های روستا‌های این شهرستان از جمله راهکار‌های موثر برای رشد اقتصادی و اجتماعی منطقه است که باید مورد توجه دهیاران و مدیران دستگاه‌های اجرایی و خدمات رسان قرار گیرد.

او گفت: همچنین توجه به دغدغه‌ها و مطالبات مردم در مناطق روستایی این شهرستان نیز از اولویت‌های مدیران ادارات و دستگاه‌های خدمات رسان بوده که در این راستا باید مشکلات موجود را احصا و برای رفع آن عزم جدی داشته باشند.

او افزود: در راستای کاهش مشکلات مناطق روستایی و با موافقت بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان شرقی، قیر مورد نیاز برای آسفالت ریزی ۱۵ روستای این شهرستان از طریق تهاتر تامین می‌شود.

مسکینی با اشاره به رفع مشکلات موجود در روستای هرق نیز افزود: با توجه به فرسوده بودن مدرسه موجود در این روستا، اعتبار ۵۰۰ میلیون تومانی برای احداث مدرسه ۶ کلاسه توسط سازمان نوسازی مدارس تامین و به زودی عملیات اجرایی آن با مشارکت مردم آغاز خواهد شد.

 مقتومی معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان شرقی نیز گفت: امسال حدود ۱.۶ میلیارد تومان در قالب اعتبارات ویژه برای توسعه روستایی در این شهرستان تخصیص می‌یابد.

 مقتومی افزود: وجود مشارکت‌های مردمی و همراهی اهالی روستاها، زمینه ساز تسریع و تسهیل در اجرای طرح‌های عمران روستایی بوده و از این رو باید مورد توجه قرار گیرد.

 مجیدی بخشدار مرکزی مراغه نیز گفت: با توجه به اینکه کشاورزی و گردشگری مهم‌ترین محور‌های توسعه روستایی در روستا‌های این شهرستان بوده، بهره گیری از ظرفیت‌های موجود در این بخش ها، ضرورتی انکار ناپذیر است.

او افزود: اجرای طرح دهگردشی نیز فرصتی برای شناسایی مشکلات، ارائه راهکار‌های موثر برای رفع آن‌ها و نیز ایجاد زمینه مساعد برای توسعه زیرساخت هاست که در طول سال انجام خواهد شد.

سلیمانی مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب مراغه نیز گفت: توسعه شبکه آب شرب بهداشتی در مناطق روستایی از رویکرد‌های این شرکت در سال جاری است.

سلیمانی افزود: برای این منظور، مشارکت و همراهی مردم در مناطق روستایی برای تسهیل در اجرای طرح‌های آبرسانی در روستا‌ها بیش از پیش ضروری بوده و این امر زمینه ساز توسعه زیرساخت‌های روستایی خواهد شد.

او افزود: در این راستا، با همراهی روستاییان، دهیار و اعضای شورای اسلامی روستای هرق، یک قطعه زمین برای احداث مخزن آب شرب بهداشتی در اختیار این شرکت قرار می‌گیرد تا مشکل آب این منطقه مرتفع شود.

شهرستان مراغه با حدود ۲۶۸ هزار نفر جمعیت در ۱۲۷ کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی واقع است.

انتهای پیام/ک

اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر