کد خبر: ۷۳۸۴۴۰۳
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۰
۲۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۰
کد خبر : ۷۳۸۴۴۰۳

یک رسانه صهیونیستی در مطلبی به پیدایش هواپیما‌های بدون سرنشین در میان ناوگان سلاح‌های راهبردی ایران و توان پهپادی چشمگیر کشورمان اذعان کرد.

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، اگر چه فعالیت کشورمان در حوزه پهپادی کمتر از نیم قرن سابقه دارد، جمهوری اسلامی ایران خیلی زود توانست به پیشرفت‌های چشمگیری در این حوزه دست یابد و به یکی از قدرت‌های برتر پهپادی در عرصه بین الملل تبدیل شود. به اذعان بسیاری از متخصصان حوزه فناوری پهپادی، ایران مسیر ۱۰۰ ساله غرب برای پیشرفته در این زمینه را در کمتر از ۳۰ سال پیمود.

روزنامه صهیونیستی جروزالم پست در گزارشی به تفضیل به قابلیت‌های ایران در حوزه تولید پرنده‌های بدون سرنشین پرداخت و این کشور را یکی از قدرت‌های برتر جهان از این بعد ارزیابی کرد.

جنگ تحمیلی و تبدیل سختی‌ها به فرصت

جروزالم پست در ابتدای گزارش خود آورد ایران در زمینه توانمندی پهپادی انقلابی را پشت سر گذاشته و در حال حاضر صاحب بزرگترین ناوگان هواپیما‌های بدون سرنشین جنگی در منطقه خاورمیانه است. این گزارش به طور اختصاصی نگاهی عمیق به تاریخچه هواپیما‌های بدون سرنشین ایران دارد و در تلاش است تا بینشی را در خصوص بکارگیری آن به عنوان یک سلاح استراتژیک، که با هدف بکارگیری علیه دشمنان طراحی شدند، ارائه کند.

در گزارش این رسانه صهیونیستی آمده است: ایران مدعی است سوابق ناوگان پهپادی این کشور به دوران انقلاب اسلامی برمی گردد و فناوری‌های ویژه نیروی هوایی این کشور پیش از انقلاب را نیز شامل می‌شود. هواپیما‌های بدون سرنشین «هسا» که ایران در سال ۲۰۱۰ ساخت، برگرفته از مدل هواپیمای بدون سرنشین «Beechcraft MQM-۱۰۷ Streaker» است که در دهه ۱۹۷۰ میلادی از سوی آمریکا ساخته شد.

جروزالم پست با استناد به نوشته رسانه‌های ایرانی نوشت جنگ تحمیلی با عراق، ایران را وادار به ارتقاء فناوری‌های پهپادی خود کرد. با توجه به اهمیت پهپاد‌ها برای انجام عملیات دیدبانی و شناسایی در دوران جنگ، گردان پهپادی «رعد» به عنوان اولین گردان هواپیما‌های بدون سرنشین ایران تشکیل شد. گفته می‌شود محل استقرار این گردان در شهر اهواز و مناطقی از استان خوزستان در مرز مشترک با عراق بود.

ایران به راحتی توانست به دانش تولید پهپاد‌های اف-۴ اس و مدل نظارتی مشابه آن RF-۴ دست یابد، اما بدلیل آسیب پذیری این نوع پهپاد از استفاده مداوم از این مدل‌ها خودداری کرد. ایران تا پیش از ساخت پهپاد‌های پیشرفته خانواده «ابابیل» از مدل‌های ساده خانواده «مهاجر» بهره می‌گرفت. هواپیما‌های بدون سرنشین، توانمندی ایران در زمینه پرواز‌های نظارتی را ارتقا داده و خطر پرواز در مقابل پدافند هوایی دشمن بعثی را کاهش دادند.

گردان رعد خیلی زود توانست مدل پهپادی مهاجر-۱ را با موفقیت تولید کند. تا پایان جنگ ایران و عراق، ۹۴۰ عملیات پهپادی در خاک عراق انجام و ۵۴ هزار تصویر هوایی گرفته شد. این رسانه صهیونیستی با استناد به گزارش رسانه‌های ایرانی می‌گوید در آن زمان مساحتی نزدیک به ۱۸۷ هزار کیلومتر مربع، که معادل نیمی از مساحت کشور عراق است، تحت پوشش این هواپیما‌های بدون سرنشین قرار گرفت.

مهندسی معکوس ایرانی و زمین‌گیر کردن پهپاد پیشرفته آمریکا

گروه‌های صنعتی قدس و هسا کار ساخت و توسعه پهپاد‌های ایرانی را آغاز کردند. گروه هسا پهپاد‌های ابابیل را در کارخانه‌ای تولید کرد که پیش از انقلاب از سوی شرکت آمریکایی تکسترون برای تولید بالگرد مورد استفاده قرار می‌گرفت. در ادامه دو مرکز پژوهشی سپاه و جهاد خودکفایی در کنار کمک به ساخت موشک‌های بالستیک، تحقیقات در زمینه پهپاد‌های پیشرفته جنگی را آغاز کردند و تولید پهپاد‌های خانواده «شاهد» حاصل این تحقیقات بود.

پهپاد «شاهد ۱۲۱» از نوع شناسایی بوده و قادر به پرواز ۱۰ ساعته با سرعت ۱۸۰ کیلومتر بر ساعت است. شاهد ۱۲۱ در ژانویه سال ۲۰۱۶ توانست پرواز نظارتی را بر فراز ناو آمریکایی «یو اس اس هری ترومن» صورت دهد و به نزدیکی ناو هواپیمابر شاردوگل فرانسه برسد.

پس از آن ایران از مدل «شاهد ۱۲۹» رونمایی کرد که به گفته مقامات ایرانی، قابلیت حمل بمب‌های هوشمند «سدید» بر روی خود را داراست. این پهپاد پیشرفته قابلیت پروازی نزدیک به هزار و ۷۰۰ کیلومتر را دارد. پهپاد مذکور همچنین قادر به صعود به ارتفاع بیش از ۲۴ هزار پایی است. این پهپاد قابلیت حمل ۱۰۰ کیلوگرم مهمات را نیز دارد.

جروزالم پست در ادامه از معرفی «شاهد ۱۷۱» یا سیمرغ به عنوان فصلی نوین در توسعه توانمندی‌های پهپادی سپاه پاسداران ایران یاد کرد.

اذعان رسانه صهیونیستی به توانمندی‌های ایران در عرصه پهپاد‌های رزمی

این رسانه صهیونیستی به ماجرای شکار یکی از پهپاد‌های جاسوسی آمریکا موسوم به «جانور قندهار» در سال ۲۰۱۱ از سوی سپاه پاسداران اشاره کرد و نوشت ایرانی‌ها موفق شدند این پهپاد پیشرفته آمریکایی را با موفقیت به زمین نشانده و با کمک مهندسی معکوس مدل‌های ویژه خود را تولید کنند. بنا به گفته مقامات ایرانی، این پهپاد‌ها براساس پیشرفته‌ترین فناوری‌های آمریکا ساخته شده اند. به گفته مقامات ایرانی «جهاد خودکفایی» باعث شد مدل‌های ایرانی بسیار پیشرفته‌تر باشند.

جروزالم پست ماهیت فنی پهپاد شاهد ۱۷۱ را ویژگی برجسته آن دانست و نوشت این پهپاد پیشرفته قادر به حمل چهار بمب هوشمند «سدید» است و امکان پرواز بر فراز سطحی مسطح به اندازه یک خیابان را نیز دارد.

اتکا به دانش بومی و پیشتازی ایران در عرصه توانمندی جنگ پهپادی

جروزالم پست از «شاهد ۱۳۳» به عنوان یکی دیگر از پیشرفته‌ترین تولیدات ایران در زمینه پهپادی یاد می‌کند که هیچ اطلاعات رسمی در خصوص آن در دسترس نیست. این رسانه صهیونیست مدعی شد ایران تلاش کرده تا این پهپاد را از روی یک نمونه اسرائیلی طراحی کند. به اذعان این روزنامه صهیوینستی، خانواده پهپاد‌های شاهد از دستاورد‌های مهم سپاه پاسداران است.

این رسانه صهیونیست در ادامه همچنین از سردار حاجی زاده، فرمانده هوافضای سپاه، به عنوان مغز متفکر ساخت پهپاد‌ها و مهندسی معکوس پهپاد‌های آمریکایی یاد می‌کند و می‌نویسد او در دیدار با رهبر ایران او را در خصوص توانمندی هواپیما‌های بدون سرنشین به عنوانی سلاحی استراتژیک متقاعد کرد. رهبر ایران نیز با استقبال از این ایده، خواستار افزایش توان تولیدی کشور در این زمینه شد. توصیه رهبر انقلاب ایران نشان داد او در زمینه جنگ پهپادی از درک عمیقی برخودار است.

پهپاد‌ها به تنهایی نمی‌توانند باعث موفقیت در میدان نبرد شوند، اما پهپاد‌های رزمی همانند قایق‌های تندرو می‌توانند دشمن را از زوایای مختلف تحت محاصره قرار دهند.

جروزالم پست در ادامه می‌نویسد راهبرد پهپادی ایران رسما در سال ۲۰۱۷ شکل گرفت و در آن زمان نزدیک به ۵۰ پهپاد از جمله شاهد ۱۲۹، شاهد ۱۳۳ و شاهد ۱۹۱ در رزمایش «راه قدس» بکار گرفته شدند.

این رسانه صهیونیستی هزینه پایین تولید پهپاد‌های ایرانی را بعد مثبت جنگ پهپادیی دانست که ایران پیشگام آن شده است. جروزالم پست با اذعان به پیشرفت ایران در زمینه صنعت پهپادی نوشت اغلب در خبر‌ها شاهد تحولات بخش پهپادی ایران هستیم. افزایش تعداد پهپاد‌های تولیدی ایران و برد آن‌ها حکایت از عزم این کشور برای بکارگیری گسترده از این نوع سلاح راهبری در آینده دارد.

جروزالم پست در پایان گزارش خود با استناد به گفته‌های یکی از مفسران مسائل خاورمیانه نوشت: تنش‌های منطقه قابلیت تبدیل به یک جنگ تمام عیار را دارد و «آمادگی برای مقابله با اسرائیل و پایان دادن به نقض حاکمیت سرزمینی سوریه» بخشی از آن است. به نظر می‌رسد ایران با اتکا به دانش پهپادی بومی، خود را برای نوعی تقابل با آمریکا، اسرائیل و عربستان در آینده آماده می‌کند.

انتهای پیام/

 
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۵۲
در انتظار بررسی: ۰
شهروند
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۲
باسلام.اره موشک خوبه،پهباد خوبه،هواپیما خوبه،اینکه امنیت کشور درمقابل بیگانگان رو حفظ میکنند،خوبه،خیلی هم ممنون از این دولت.ولی یه فکری هم به حال اقتصادبکنن.یه فکری به حال مسکن بکنن.داغون شدن این مردم از بدبختی و نداری
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۲
ما میتوانیم!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۲
ای دردوبلای شما سپاهیان و رزمنده های مخلص بخوره تو سر اونهایی که تحت هر شغل وعنوانی به مردم وکشور خیانت می کنند و فقط دنبال پرکردن جیب هاشون ازپول بیت المال ومردم هستندازجمله این بانکهایی که درمورد سهام عدالت سرمردم رو کلاه گذاشتند.
محسن نوروزی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۲
درود بر سربازان وطنم ایران ... که در هر لباسی هستند و برای سربلندی ایران عزیز د رتلاشند ...
جواد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۵:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۲
نیاز به تأیید یا رد توانمندیها کشور از جانب دشمنان نداریم و این تأیید ها چیزی را عوض نمی کند.
خلیج فارس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۲
گوش نده.....اونا میخوان غبغب تو پوستت بندازن......که تو فکر کنی ادم بزرگی هستی......بزرگتر و بهتر فکر کن.........زچد گول نخور....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۲
آره خوبه ولی اقتصاد رو هم درست کنید به خاک سیاه نشستیم
از دلفان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۲
سلام خالصانه ی ما به تمامی رهروان ذلت ناپذیر امام حسین علیه السلام
سلام ما به تمامی سر بازان وطن
سلام ما به محضر گرامی تک تک ادامه دهندگان راه و منتقمان خون پاک شهید سلیمانی عزیز ودیگر شهدای گرانقدرمان
سربازان عزیز وطن متشکر، قدر دان و پشت سر شماییم
خداقوت دست مریزاد، پیش بسوی آرمان‌های شهدا
پیش بسوی عزت و سر بلندی ایران عزیز
زنده باد ایران زنده باد ایران زنده باد ایران.
یک جانباز
|
United States
|
۰۱:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۲
آخوندی با حمایت دولت و مجلس شش سال مسکن را معطل و سپس, به ان افتخار کرد و هدفش به آشوب کشاندن مملکت بود و در حال حاضر بعلت کمبود مسکن مردم جان به لب شده اند امید داریم سپاه پروژه ساخت مسکن ارزان قیمت را بفرمان حضرت آقا شروع و این نقیصه واجب را جبران کند حتما مثل برنامه موشکی و پهبادی میتواند
ارسلان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۲
ترجمه تان اشتباه است:
ترجمه غلط: ایران به راحتی توانست به دانش تولید پهپاد‌های اف-۴ اس و مدل نظارتی مشابه آن RF-۴ دست یابد، اما بدلیل آسیب پذیری این نوع پهپاد از استفاده مداوم از این مدل‌ها خودداری کرد.

اصلاح شده‌: ایران در جنگ تحمیلی از فانتوم های شناسایی اف-۴ اس و مدل نظارتی مشابه آن RF-۴ بخوبی استفاده کرد، اما بدلیل آسیب پذیری این نوع جنگنده از استفاده مداوم از این هواپیماها خودداری کرد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۱
تا کور شود آن که نتواند دید مرگ بر اسرائیل و آمریکا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۱
هرکارقانونی ازدفایی تاعلااخربااث خوشحالیست درودمیفرستم براکارهای خوب بخوصوس امنیت ملت
مسعود
|
Germany
|
۲۲:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۱
باسلام وخسته نباشی به بچه های خوب وپاکدل سپاه.باساخت نسل جدیدپهبادهای ایرانی نام اون رو به یادشهیدحاج قاسم.اسم( سردار) بگذاریدکه چون باپروازدرآمدن درآسمانها یادونام حاجی رودردلهادوباره زنده کنه متشکرم.
جواد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۱
آرزو بر جوانان عیب نیست
پاسخ ها
نور
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۲
دیگه ارزو نیست به واقعیت تبدیل شد
bm
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۱
نیازی به اذعان و تائید اینها نداریم..
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۱
قابل توجه اونایی ک میگفتن، دنیا دنیای گفتمان‌هاست نه موشک‌ها!!!!!!!
بنازمت سپاه عزیز
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۱
پاینده باد ایران
ایـرانـی وطـن پـرسـت
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۱
هـزاران و میـلـیـون هـا بـار درود بـر تمـامـی مهـنـدسـان ، کـارکـنـان ، فـرمـانـدهـان و همـه ی عـزیـزان دلـسـوز و زحـمـت کـش در وزارت دفـاع ، ارتـش ، سپـاه پـاسـداران و حـتـی نـیـروی انـتـظـامـی کـه عـمـرشـان را در راه پیشـرفـت و اقـتـدار وطـن و انقـلـاب هـزینـه مـی کنند.
بـارهـا گفتـه ام یـک تـار مـوی نظـامـی هـای وطـن پـرسـت کشـورم را بـا مسئـولـان چنـد تـابعـیـتـی کـه فـرزنـدانشـان در آمریکـا و کـانـادا زنـدگـی مـی کنند عـوض نمـی کـنـم.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۱
افرین هم نزریم واقعا گل گفتی هموطن عزیز
ALi
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۲
عالی بود گل گفتی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۱
پهپادهای قاره پیما و هواپیما یادتون نره.
خدا قوت ،خسته نباشید.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۱
امریکا نابود است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۱
سپاه از فضا و ماهواره و موشک و خودرو تا ناو و زیر دریایی را باید در سبد دفاعی و تولید خود داشته باشد که این یک کار جهادی بزرگ و پیشرفتی شگرف است.
saeed
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۱
برای مواجهه با دشمن شیطان پرست ، باید از نظر قدرت و نفوذ نظامی به بالاترین درجه آمادگی خود برسیم..
وحید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۱
همین ها اوایل میگفتند موشک های جدید ایران همش ماکت و بادبادکه و سپاه بلوف میزنه . امروز اعتراف تلخ میکنند و میگن توان ایران بیش از حد زیاده و باید کم شه ...
حامد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۱
خدا قوت به بچه های سپاه پاسداران....
خدا قوت بچه های وزارت دفاع که کشور عزیزمون رو اینجوری بالا میبرن.... علی یارتان..
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۱
عشق ابدی سپاه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۱
درود برسپاه پاسداران عزیز
reza
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۱
حالا تازه اندیشمندان صهیونیست اسرائیل به این نتیجه رسیده اند که عمر اشغالگری آنها واقعاً ""تا25سال آینده بیشتر نیست و اگر کشورهای محور مقاومت با یک همآهنگی و یک انسجام عملیاتی دقیق و محاسبه شده در جنگ بعدی اسرائیل وارد صحنه نبرد شوند بطور قطع سخن شیخ سیدحسن نصرالله که فرموده اند:""در جنگ بعدی اسرائیل به عصر حجر باز خواهد گشت واقعیتی انکار ناپذیر است"" و توسط کشورهای محورمقاومت عملی خواهد شد انشاءالله..................
NIVAK
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۱
ای کاش به فکر اقتصاد و معیشت و کار هم بودین
پاسخ ها
عباس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۱
دوست عزیز تو رو خدا یه کم فکر کن بعد نظر بده اینجا دارن در بعد نظامی صحبت میکنن قرار نیست امنیت کشور رو تعطیل کنند پولش رو بدن برا اقتصاد .بودجه اقتصادی خودش به اندازه کافی هست ...
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۱
مگه وظیفه ی نیروی مسلحه که به فکر کار و معیشت مردم باشه؟؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۱
خدا شاهده حتی اگه اقتصاد و معیشت و کار هم روبه راه بشه میاید به یه چیز دیگه گیر میدین
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۱
دوست و هم وطن عزیز، تولید موشک و پهپاد رو تعطیل کنن راضی میشین؟!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۱
اینبار دارن از سردار حاجی زاده تعریف می کنن که اونم شهید کنن .. اینا اگه یه نفعی براشون و یه ضرری برا ما نباشه از ما تعریف نمی کنن
پبدنی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۱
موشکها و پهپادها و ناوهها در قدرت نظامی و توان نظامی حرف اول را میزنند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۱
سپاه موتور خودرو بساز
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۱
داشتن میلیونها پهپاد از پهپادهای پستی و خرید گرفته تا پهپادهای دیدبانی و رزمی و شناسایی و هواشناسی و زنده یاب و آتشنشانی و دیدبانی و هواشناسی و ...و...میتواند از کشور ما کشوری بزرگ و قدرتمند بسازد که این آرزو به زودی زود دست یافتنی است.
درود فراوان به وزارت دفاع.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۱
وقتی ملت گوشنه هستند به چه درد میخوره
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۱
همین که زنده هستی یعنی بدرد خورده
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۱
حرفتون مصداق اینه که، فرضا سرمون درد میکنه بیایم پارو هم قطع کنیم بگیم با هدف این بوده که سردردمون خوب شه!!!!!
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۱
کوته بینی تا کجا؟؟؟؟!!!!!
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۲
رجوع شود به داستان لیبی که چی بود وچی شد برو داستان عراق رو هم بخون که اونا هم فکر تورو داشتن
راد
| Iran, Islamic Republic of |
۰۵:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۲
اگه سواد داشتی این حرف رو نمیزدی ! از پولداری هست که اجناس گران و گرانتر میشه .اگر مردم نداشته باشند خب نمی خرند و نخريدن برابر با ارزون شدن هست .تازه گرونی ها هم به خودمون برمیگرده ، بعضی مون انصاف و انسانیت رو فراموش کردیم . اجناس رو طبق فاکتوری که خرید کردیم بفروشیم نه قیمت روز دلار که پدر همه خودمون رو درآورده ، تا اجناس به قیمت جدید دلار وارد بازار بشه شش ماه طول میکشد ! نه اینکه همون ساعت همه جنس خودشون رو به نرخ دلار مقایسه میکنند و وقتی دلار پایین میاد ، اجناس روی قیمت خودشون میمونند و پایین نمیاد! !!
فرزین
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۲
این ملت گشنه نیستن عزیز دچارفقرفرهنگی هستن که میرن وام میگیرن میرن انواع عمل زیبایی میکنن خونه ندارن ماشین مدل بالامیخرن ازپس مخارجش برنمیان و.....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۱
گرانی بیداد میکنه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۱
می خوای سپاه موشکاشو بفروشه پولشو بین مردم تقسیم کنه ؟ آخه گرونی چه ربطی به نیرو های مسلح داره ؟ خود اونا هم با همین گرونی و حقوق پایین دارن کار میکنن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۱
پیشرفت های موشکی و پهپادی تشون داد توانایی پیشرفت وجود داره و مشکل اصلی نبود یک مدیر دلسوز و نداشتن برنامس
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۱
احسنت،گل گفتی
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۱
احسنت بعضيا دوست دارن هميشه دستمون جلوي غربيا دارز باشه خدا نابود کنه هرکسي که به اين مملکت خيانت ميکنه
شهروند
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۱
احسنت مدیر دلسوز و توانای مقتدر بدون داشتن تعلقات به احزاب و گروهای حکومتی و سیاسیون مدیری که دغدغه پیشرفت داشته باشد مثل شهید طهرانی مقدم و ...
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر