کد خبر: ۷۳۸۷۳۶۰
گروه : قم » قم
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۴۲
۲۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۴۲
کد خبر : ۷۳۸۷۳۶۰
گروه : قم » قم
آیت الله سعیدی در سخنان آدینه ای:

امام جمعه قم گفت:باید همواره مراقب نفوذی ها باشیم تا در جامعه، خانواده، شهر و محل کار شناسایی شوند.

باید مراقب نفوذی‌ها باشیم

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ازقم،آیت‌الله سید محمد سعیدی،امام جمعه قم ظهر امروز در سخنان آدینه‌ای که در حرم حضرت معصومه (س) برگزار شد، اظهار کرد: هرکسی که در مسیر غیر از خدا فکر و حرکت کند و سبب اذیت شود و همچنین انحراف و فساد به دنبال داشته باشد "نفوذی" است.

او افزود: نفوذی‌ها از طریق و روشی استفاده و عمل می‌کنند که گاهی مستقیم و گاهی نیز غیر مستقیم و با واسطه است و گاهی در کار سختی و نرمی دارند، یکی از نفوذی‌های پرآوازه شیطان است که رسول خدا در باب روش او می‌فرماید شیطان همانند گردش خون در بدن انسان نفوذ کرده و جریان دارد.

امام جمعه قم ادامه داد: افرادی که به مقابله با اهل بیت (ع) پرداختند انسان‌های کافری نبودند بلکه از راه اصلی منحرف شدند، نسبت به نفوذی‌ها باید نگاه جامعی داشته باشیم.

سعیدی بیان کرد: باید مراقب بود و با نگاه جامع نسبت به خود و اطرافیان توجه داشت، چون نفوذی‌ها هنگامی که وارد شوند آسیب‌های زیادی همراه خود دارند و ممکن است که یک شخص نفوذی در خانه فرزند و همسر انسان باشد و سبب آسیب‌های جدی شود.

دست درازی به بیت المال کار نفوذی ها است

امام جمعه قم عنوان کرد: کسانی که با دست‌اندازی به بیت‌المال و اموال عمومی دست به رشوه و مال‌اندوزی می‌زنند و برای مال دنیا حیثیت خود، جامعه، نظام و مکتب را زیر سوال می‌برند نفوذی‌هایی هستند که شیطان آن‌ها را رهبری می‌کند و گاهی اوقات این افراد به اندازه‌ای زشت عمل می‌کنند که بستگان آن‌ها آرزوی مرگ آن‌ها را می‌کنند.

استاد حوزه علمیه با تاکید بر اینکه باید همواره مراقب نفوذی‌ها باشیم، تصریح کرد: باید مراقب این افراد باشیم تا در جامعه، خانواده، شهر و محل کار شناسایی شوند، ابتدا انسان باید مراقب خود باشد، چون اصل نفوذ در انسان است و هوای نفس سبب وسوسه می‌شود و شیطان همچون گردش خون در انسان عمل می‌کند.

 نفوذی‌ها وحدت جامعه را از بین می برند

سعیدی گفت: افراد مومن در روز قیامت آرامش و آسایش دارند، خداوند بین جامعه اسلامی اخوتی براساس ایمان ایجاد کرده است که این وحدت و یکپارچگی براساس اصول است و مقطع و تاکتیک نیست، اسلام در زمینه وحدت دستوراتی داده و برای رسیدن به این وحدت راه‌هایی را معرفی کرده و هر حرکتی که این وحدت را از بین ببرد از نظر اسلام محکوم است.

او با بیان اینکه نفوذی‌ها وحدت جامعه را از بین برده و سبب لطمه به اعتماد جامعه می‌شوند، گفت: افراد نفوذی تلاش می‌کنند جامعه را از هم بپاشند و اهداف شوم خود را دنبال می‌کنند، خداوند تاکید کرده که باید مراقب این نفوذی‌ها باشیم و در آخرت برای آن‌ها مجازاتی در نظر گرفته است.

امام جمعه قم بیان کرد: افراد نفوذی در بخش‌های مختلف جامعه دست به تخریب می‌زنند، آمران به معروف و ناهیان از منکر و مردم مومن و مراجع و علما نگران اقتصاد و مشکلات کشور و حجاب و عفاف هستند، برخی افراد با سود‌های کلان افراد را جذب کرده و این افراد به وحدت جامعه صدمه وارد می‌کنند.

جامعه قدردان زحمات نیروهای خط مقدم مقابله با کرونا است

تولیت حرم حضرت معصومه (س) افزود: طلاب، نیرو‌های جهادی، بسیج و پرستاران و افرادی که برای مقابله با ویروس کرونا فعالیت می‌کنند خدمات بی‌نظیری ارئه می‌دهند، افرادی که پول‌های کلان به جیب می‌زنند و به خارج کشور فرار می‌کنند فاسد هستند، باید مراقب باشیم این افراد طمع نکرده و به آن‌ها فرصت ندهیم.

او ادامه داد: مسئولین نظام باید مراقب اطرافیان باشند و همچنین مراقب بیوت باشیم، چون برخی افراد از داخل ضربه می‌زنند، به آیات الهی توجه داشته باشیم و در برابر نفوذی‌ها ایستادگی کنیم.

انتهای پیام/ش

اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر