کد خبر: ۷۳۸۸۳۰۳
گروه : قم » قم
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۲
۲۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۲
کد خبر : ۷۳۸۸۳۰۳
گروه : قم » قم
استاندارقم مطرح کرد؛

سرمست گفت: ما امروز به یک فاصله‌گذاری پویا نیاز داریم تا بر اساس آن استان‌های کشور را بر اساس وضعیتی که دارند، دوباره طبقه بندی شوند.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از قم، بهرام سرمست استاندار قم روز شنبه در پایان  جلسه ویدیو کنفرانس ستاد ملی کرونا گفت: در این جلسه گزارش‌هایی از آخرین وضعیت کرونا در سطح جهان و کشور داده شد.

او با بیان اینکه در ادامه موضوع فاصله‌گذاری اجتماعی که به فاصله‌گذاری هوشمند ادامه پیدا کرد، رویکرد جدیدی آغاز شده‌است، افزود: ما امروز به یک فاصله‌گذاری پویا نیاز داریم تا بر اساس آن استان‌های کشور را بر اساس وضعیتی که دارند، دوباره طبقه بندی شوند.

او در تبیین فاصله‌گذاری پویا گفت: دراین فاصله‌گذاری استان‌هایی که وضعیتشان قرمز، زرد و یا به نوعی سفید بوده، این مساله ثابت و دائمی نیست بلکه مناطقی که وضعیت آن‌ها از سفید به قرمز تبدیل شده و همچنین از پیک عبور کردند، را شاهد هستیم.

استاندار قم گفت: طبق مطالب مطرح شده در جلسه فوق، در مجموع درکل کشور موج اپیدمی همان موج اول می‌باشد، ولی این بیماری به صورت سیال در استان‌های مختلف حرکت می‌کند و جولان می‌دهد.

سرمست اضافه اضافه کرد: بنابراین نیاز است استان‌هایی که وضعیت قرمز دارند، برای مقابله با بیماری و اعمال محدودیت‌ها دارای یک اختیار‌های ویژه شوند.

او با تاکید بر اینکه قم از این پیک عبور کرده است، گفت: طبق تصمیم این جلسه ستاد ملی کرونا، استانداران استان‌هایی که در مرحله شروع پیک قرار دارند، اختیار‌هایی را برای اعمال محدودیت دارند.

او تصریح کرد: در استان‌هایی مانند قم که از پیک عبور کردند و فعلا به وضعیت سفید نرسیدند، نیز احتمال اینکه شرایط عادی شود، مشخص نیست، بنابراین تاکید شد در عین بازگشایی‌هایی که صورت می‌گیرد، نظارت‌ها نیز انجام شود.

استاندار قم همچنین گزارش ارائه شده در این جلسه در رابطه با بازگشایی اماکن مختلف در استان‌های کشور را مورد توجه قرار داد، و گفت: طبق این گزارش ۹۰ درصد پروتکل‌های بهداشتی در اماکن مذهبی قم بویژه حرم حضرت معصومه (س) و مسجد جمکران رعایت شده‌است، و امیدواریم توجه به موضوع همچنان ادامه پیدا کند.

سرمست با اشاره به اینکه طبق گزارش داده شده از سوی معاونت اقتصادی دولت تصمیم‌هایی برای مشاغل فاقد بیمه گرفته شد، افزود: در این جلسه مقرر شد، نمایشگاه‌های تخصصی بدون دعوت عمومی و تنها با دعوت تخصصی از متخصصان امر و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برپا شود.

او گفت: طبق تاکید رئیس جمهوری شهر‌هایی که قرمز نیستند، تالار‌های پذیرایی آن‌ها می‌توانند با ۵۰ درصد ظرفیت فعالیت کنند.

استاندار قم خاطر نشان کرد: این مصوبه بعد از ابلاغ، از سوی دانشگاه علوم پزشکی نظارت می‌شود، و پس از آن ضمانت اجرایی پیدا خواهد کرد.

او همچنین با اشاره به خبر‌های خوب رئیس جمهوری از رشد اقتصاد و تولید در کشور بیان کرد: به تعبیر رئیس جمهوری یک ائتلاف ملی برای زندگی بهتر را شاهد هستیم که بین قوای مختلف و مردم و مسئولان شکل گرفته و امیدواریم این ائتلاف با دوام و قوام بیشتری برای زندگی بهتر افراد جامعه برنامه ریزی کند.

استاندار قم درپایان در پاسخی به سئوالی در ارتباط با بیکاری مشاغل در این استان بیان کرد: جزییات این موضوع باید بر اساس جدولی که معاونت اقتصادی رئیس جمهوری تهیه کرده ابلاغ شود.

«ویروس کرونا»، موسوم به «کووید ۱۹» اواسط ماه دسامبر سال گذشته (۲۴ آذر ۹۸) در شهر «ووهان» واقع در مرکز چین گزارش شد؛ ابتدا از این بیماری به‌عنوان ذات‌الریه نام‌برده می‌شد، اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ۹۸) به‌صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

شهروندان قمی برای طرح هرگونه پرسش در مورد ویروس کرونا می‌توانند با شماره تلفن‌های ۳۶۶۲۰۰۲۳، ۳۶۶۲۰۹۹۹، ۳۶۷۰۶۰۳۰ و ۳۶۷۰۴۳۶۸ (با پیش‌شماره ۰۲۵) تماس بگیرند و یا برای کسب آخرین اخبار از دانشگاه علوم پزشکی قم به کانال آن به نشانی webdaqom@ در فضای مجازی و یا تارنمای آن به نشانی اینترنتی www.muq.ac.ir مراجعه کنند.

همه ایرانیان می‌توانند با مراجعه به سامانه غربالگری الکترونیکی ویروس کرونا به نشانی اینترنتی https://salamat.gov.ir و تکمیل اطلاعات خواسته‌شده، گام بلندی در ارتقای سلامت جامعه و شکست ویروس کرونا بردارند.

انتهای پیام/الف

اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر